swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Konferencja w buskim szpitalu - (video)

Dodane: Kasia Data: 2013-03-24 10:59:13 (czytane: 23767)  Wersja do druku

Prawie półtorej godziny trwała konferencja prasowa, którą dyrekcja buskiego szpitala zorganizowała w środę 20 marca. W naszej telewizji internetowej Ponidzie.TV dostępna jest relacja video z całej konferencji.

W spotkaniu wzięli udział starosta buski Jerzy Kolarz, dyrektor ZOZ Grzegorz Gałuszka, kierownik działu organizacyjno-prawnego szpitala Grzegorz Lasak, zastępca dyrektora do spraw finansowych Zbigniew Pietraszewski, a także radni powiatowi Wiesław Marzec oraz Roman Duda przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Opieki Społecznej i Polityki Prorodzinnej.

Dyrektor Gałuszka na wstępie przeczytał oświadczenie, w którym odniósł się do listu otwartego skierowanego do Zarządu Powiatu Buskiego oraz starosty, zamieszczonego na portalu busko.com.pl. Dyrektor zaznaczył, że sytuacja finansowa szpitala w czasie, gdy nowy dyrektor objął stanowisko, była tragiczna. Teraz, jak się wyraził dyrektor nie jest najgorzej.

 szpital_busko1.jpg

Dyrektor Gałuszka podczas konferencji podkreślał, że nie pozwoli psuć dobrego imienia szpitala i swoich pracowników. "Nieprawdą jest, że pacjenci nie chcą się leczyć w naszym szpitalu" - mówił dyrektor. "Troska o dobro pacjenta to nasz cel" - przekonywał. Starosta buski podkreślał, że przez wiele lat nikt nie odważył się podjąć otwarcia oddziału geriatrycznego, tylko dyrektor buskiego szpitala zaryzykował i oddział powstał. Starosta podkreślił, że oddział został zawieszony, nie zlikwidowany i ruszy prawdopodobnie w kwietniu.

 szpital_busko5.jpg

Sprawy finansowe szpitala przedstawił Zbigniew Pietraszewski, który poruszył m.in. sprawę amortyzacji, zobowiązań finansowych szpitala. Mówił, że tegoroczny kontrakt jest najwyższy w historii szpitala i wynosi 44 miliony. Podczas konferencji została poruszona m.in. sprawa nierozpisania konkursu na stanowisko dyrektora szpitala oraz czasu, jaki dyrektor Gałuszka poświęca na pracę w buskiej lecznicy.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (84)
     

-? (2013-03-21 14:17:21 - IP: ***191.211.132)

zapraszam to szerokie gremium / aby szeroko oczy otwarli i popatrzyli z pozycji pacjenta / posłuchali uwag ...np. poradnia ortopedyczna i urologiczna w tutejszym szpitalu.... brak słów porażka

- (2013-03-21 13:56:00 - IP: ***.116.213.167)

popieram tego radnego tylko to w swiecie ukladow i ukladzikow wiadomo ze nic nie da ale z czego panowie na zdjeciu sa dumni? ze szpital w busku nazywa sie lecznica? spoleczenstwo juz dlugo nie wytrzyma i role moga sie zamienic jak to juz bylo w dziejach tego kraju bo kto bedzie czekal do specjalisty 2 lata?

-xyz (2013-03-21 13:45:05 - IP: ***.42.184.253)

Według wzmianki w artykule wsio oki i tak dalej z naszą lecznicą oczywiscie czas zweryfikuje co i jak.
Co pan na to panie radny bedzie kolejny list otwarty?
Poległ pan w konfrontacji i teraz trza bedzie z opuszczoną głową na sesje powiatu dymać bez glorii i chwały zapewne bedą i przeprosiny i bicie w piers ale cz wystarczy?


-bo... (2013-03-21 13:17:12 - IP: ***.43.15.243)

... nie ma się z czego śmiać. Pali się chlopakom Psl-owski grunt. OJJJ Grześki Grześki, a pan to firmuje nazwiskiem i stanowiskiem Panie Starosto!!!

-xyz (2013-03-21 13:11:32 - IP: ***185.61.143)

a gdzie uśmiech na tych psl-owskich twarzach

-??? (2013-03-21 13:03:36 - IP: ***.43.15.243)

Adminie czemu leci sesja a nie konferencja dyrektora?? czyżby odgórna dyrektywa z KC

- (2013-03-21 12:54:39 - IP: ***.116.213.167)

kazdy mowi do pinczowa do chmielnika ale nigdy nie kladz sie w busku:)

-obywatel (2013-03-21 12:44:08 - IP: ***205.188.201)

ludzie co za idiota wybrał te godziny retransmisji, przecież o tych porach do wszyscy są w pracy, wrzućcie to na serwer jako plik video żeby każdy mógł oglądnąć o której mu pasuje

-??? (2013-03-21 12:31:57 - IP: ***.43.15.243)

Skoro jest tak dobrze i super to czemu odchodzą lekarze.? Czytając list radnego i odpowiedź dyrektora to mam wrażenie że w Busku są dwa rózne szpitale!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry