swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Konferencja w buskim szpitalu - (video)

Dodane: Kasia Data: 2013-03-24 10:59:13 (czytane: 23764)  Wersja do druku

Prawie półtorej godziny trwała konferencja prasowa, którą dyrekcja buskiego szpitala zorganizowała w środę 20 marca. W naszej telewizji internetowej Ponidzie.TV dostępna jest relacja video z całej konferencji.

W spotkaniu wzięli udział starosta buski Jerzy Kolarz, dyrektor ZOZ Grzegorz Gałuszka, kierownik działu organizacyjno-prawnego szpitala Grzegorz Lasak, zastępca dyrektora do spraw finansowych Zbigniew Pietraszewski, a także radni powiatowi Wiesław Marzec oraz Roman Duda przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Opieki Społecznej i Polityki Prorodzinnej.

Dyrektor Gałuszka na wstępie przeczytał oświadczenie, w którym odniósł się do listu otwartego skierowanego do Zarządu Powiatu Buskiego oraz starosty, zamieszczonego na portalu busko.com.pl. Dyrektor zaznaczył, że sytuacja finansowa szpitala w czasie, gdy nowy dyrektor objął stanowisko, była tragiczna. Teraz, jak się wyraził dyrektor nie jest najgorzej.

 szpital_busko1.jpg

Dyrektor Gałuszka podczas konferencji podkreślał, że nie pozwoli psuć dobrego imienia szpitala i swoich pracowników. "Nieprawdą jest, że pacjenci nie chcą się leczyć w naszym szpitalu" - mówił dyrektor. "Troska o dobro pacjenta to nasz cel" - przekonywał. Starosta buski podkreślał, że przez wiele lat nikt nie odważył się podjąć otwarcia oddziału geriatrycznego, tylko dyrektor buskiego szpitala zaryzykował i oddział powstał. Starosta podkreślił, że oddział został zawieszony, nie zlikwidowany i ruszy prawdopodobnie w kwietniu.

 szpital_busko5.jpg

Sprawy finansowe szpitala przedstawił Zbigniew Pietraszewski, który poruszył m.in. sprawę amortyzacji, zobowiązań finansowych szpitala. Mówił, że tegoroczny kontrakt jest najwyższy w historii szpitala i wynosi 44 miliony. Podczas konferencji została poruszona m.in. sprawa nierozpisania konkursu na stanowisko dyrektora szpitala oraz czasu, jaki dyrektor Gałuszka poświęca na pracę w buskiej lecznicy.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (84)
     

-do poniżej (2013-03-23 07:17:11 - IP: ***209.142.34)

No odwagi chłopie, przedstaw się.

-Nie dajmy się nabrać (2013-03-23 05:54:21 - IP: ***50.48.129)

Czyżby portal "busko.com.pl" postanowił pomóc panom z PSL-u i bezinteresownie podaje im na talerzu IP wpisujących?
Informuję wszystkich, że to co pisałem na forum w sprawie szpitala, gotów jestem powiedzieć pod własnym nazwiskiem. Gotów jestem w stanie ponownie zadać wszystkie pytania, bo nieprawdą jest, że ktokolwiek w czasie ostatniej zorganizowanej przez PIS-owców imprezy zadowolił mnie rzetelną odpowiedzią.
Jest taka zasada, że odpowiada się na pytania w ten sam sposób w jaki zostało zadane. PSL użył wybiegu. My zadawaliśmy pytania na forum a odpowiedź otrzymaliśmy na trudnym do otwarcia materiale filmowym. Dlaczego "TV Ponidzie" nie zastosowało formatu ogólnie dostępnego?
Dlatego też Jacka Strzeleckiego czeka kolejna rzecz, którą musi zrobić. Ułatwić zaangażowanym niezależnym i zdecydowanie nowym dziennikarzom z naszego powiatu o utworzenie niezależnego (PRAWDZIWIE NIEZALEŻNEGO) portalu buskiego, na którym nie materiały reklamowe będą zajmowały treść portalu, ale materiały, które dotyczą problemów społecznych.
Oczami wyobraźni już widzę ten niezależny portal buski, może Ponidzia, na którym jak w zwierciadle my, mieszkańcy będziemy mogli prezentować problemy społeczne, a tzw. władza na tych to stronach będzie udzielała nam odpowiedzi.
Nie zdziwię się, jeżeli jeszcze w tej kadencji ekipa (określenie nie adekwatne do tego co i jak robią) PSL zacznie nam na forum odpowiadać, ale nie dajmy się nabrać. Będzie to tylko kolejna kampania wyborcza.

-XX (2013-03-22 23:59:06 - IP: ***.42.185.157)

Tak. należy oddać hołd panu dyrektorowi.TYLKO ON MOŻE ZBAWIĆ NASZ SZPITAL! K..a , chyba nie wiem co piszę. Dobrze bawię się teraz w soleckim lokalu, a jutro nie trza iść do roboty szpitalnej i se mogę pałkę zalać.a co? wyrzucą mnie? ja a pslu. my są nietykalni!

-Na jesieni czas powołać: (2013-03-22 23:22:53 - IP: ***150.216.84)

i zarejestrować nowe stowarzyszenie, które wyśle byłych i rządzących na trawkę

-XX (2013-03-22 23:01:58 - IP: ***.43.24.176)

ZAWYSLONY WIESIU A MOŻE ZAKOCHANY

-Do może by się wciągnąć na członka: (2013-03-22 22:49:43 - IP: ***150.216.84)

Na ten samochód w szpitalnym biurowcu mówią Pietrobus

-Pani Dytkowska, POMOCY (2013-03-22 22:23:32 - IP: ***50.48.129)

Nie chciałabym się uzależnić od jakiegokolwiek członka PSL. Oni jacyś, tacy .... inni .... złamani.... Na szczęście znalazłam na buskim portalu następującą reklamę:

"Poradnia Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień PROMED - spec. psychiatra J. Dytkowska-Bielawska"

W poniedziałek lecę, aby nie było za późno.

Ps: Polecę wolno i nisko. Aby było bezpieczniej.

-Może by się wciągnąć na członka (2013-03-22 22:09:03 - IP: ***50.48.129)

Podobno codziennie kursuje autobus Pińczów Szpital Buski, a p 15.00 Szpital buski - Pińczów. Dowozi rodzinę pewnego pracownika do pracy w szpitalu, a potem, po pracy do domu. Zgadnijcie czyja to rodzina? Zagadka 2-ga: dlaczego jedne rodziny są bardziej wybitne a inne mniej? Zagadka 3-cia: czy żeby zostać wybitną rodziną wystarczy jeden wybitny członek PSL, czy więcej?
Dodam tylko, że członek, to brzmi dumnie i trzeba go nosić schowanego za suwakiem. Achhhhhhhhhhhh. Ten mój członek ...

-Wszystko wielki bajer (2013-03-22 21:56:40 - IP: ***50.48.129)

Czy jest ktoś na tych zdjęciach nie należący do PSL? Jeżeli nie ma to to wszystko bajer.

-Panie Strzelecki .... do roboty (2013-03-22 21:31:42 - IP: ***50.48.129)

Panie Radny Strzelecki,
RATUJ PAN TEN SZPITAL. Powiedział pan "A" i proszę pamiętać, że alfabet ma wiele jeszcze liter. Proszę kontynuować, bo im się wydaje, że są w stanie nami manipulować. I to jest Pana, Panie Strzelecki nad nimi przewaga, że im się wydaje.
Panie Prezesie Strzelecki, niech Pan znajdzie jakiś sposób na nagłośnienie tej sprawy, bo po wyborach (tak mi się wydaje) Pan tę żabę będzie musiał zjeść. A że to będzie żaba, do tego bardzo nieświeża ..... I nie da jej się - cholera - ani uwędzić, ani upiec na Wzgórzu Apacza.

-Dlaczego zabrakło ordynatorów? ? ? (2013-03-22 21:07:35 - IP: ***50.48.129)

W dobre intencje nawet swoje własne nie wierzą prowadzący konferencję, a co dopiero czytelnicy. Otóż konferencja z założenia przygotowana była na zmanipulowanie opinii publicznej, bo gdyby było inaczej udział w konferencji wzięliby ordynatorowie oddziałów. Oni wiedzą najlepiej co się dzieje w szpitalu. Dlaczego nie zaproszono ordynatorów?

-gość portalu (2013-03-22 20:36:21 - IP: ***.42.185.157)

w przeddzień prezentowanej konferencji jaśnie wielmożny pan dyrektor urządził sobie hołd poparcia.otóż zwołał nadzwyczajną odprawę pań pielęgniarek koordynujących czyt. dawniej oddziałowe i każdej z osobna zadawał patrząc czarująco w oczy pytanie: czy chce pani mieć takiego jak JA dyrektora. I nieszczęsne kobiety, chcąc zachować stanowisko i pracę musiały złożyć słuszny i miły dyrektorskiemu uchu szeptany hołd:Tak, panie dyrektorze.Wybaczcie ludzie, czy NORMALNY FACET czyniłby coś podobnego? NIE CZYNIŁBY! Coś podobnego czynić może tylko moralny karzełek.

- (2013-03-22 16:18:51 - IP: ***49.16.111)

Dziś miałem wątpliwą przyjemność znaleźć się w szpitalu w Busku.Personel medyczny robi co może i dla nich plus.
Ci Panowie z konferencji to chyba o jakimś innym szpitalu mówią z jakiegoś równoległego świata. Bo skoro tak dobrze to czemu tak źle w rzeczywistości? A tak na marginesie to
ciekawe gdzie oni się leczą i swoich bliskich.

- (2013-03-22 15:54:11 - IP: ***.59.177.163)

Nie rozumie tych ciągłych narzekań, nie tylko przy tym temacie ale i przy wielu innych. Takich radnych, burmistrza, radnych powiatu, posłów ludzie sami sobie wybrali, więc tak śpią jak sobie pościelili. Macie Sikorke,tak go wszyscy chcieli, jak to on będzie dobrze rządził, co to on nie narobi, Kolarza macie i wielu radnych, których sami sobie wybraliście, więc o co ten lament??? Potem w wyborach i tak znów wybierzecie tych samych dobrodziejów...I dalej będziecie narzekać...Tylko po co???

-do oo7 (2013-03-22 14:07:58 - IP: ***48.67.191)

Winę za ten stan ponosi ten kto tak kadrami zarządza.ZSL czy PSL podobnie jak teraz zawsze było z boku.Odpowiedzialność to nie my np PZPR a teraz PO.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry