Dodane: Kasia Data: 2013-03-24 10:59:13 (czytane: 23762) 
Prawie półtorej godziny trwała konferencja prasowa, którą dyrekcja buskiego szpitala zorganizowała w środę 20 marca. W naszej telewizji internetowej Ponidzie.TV dostępna jest relacja video z całej konferencji.
W spotkaniu wzięli udział starosta buski Jerzy Kolarz, dyrektor ZOZ Grzegorz Gałuszka, kierownik działu organizacyjno-prawnego szpitala Grzegorz Lasak, zastępca dyrektora do spraw finansowych Zbigniew Pietraszewski, a także radni powiatowi Wiesław Marzec oraz Roman Duda przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Opieki Społecznej i Polityki Prorodzinnej.
Dyrektor Gałuszka na wstępie przeczytał oświadczenie, w którym odniósł się do listu otwartego skierowanego do Zarządu Powiatu Buskiego oraz starosty, zamieszczonego na portalu busko.com.pl. Dyrektor zaznaczył, że sytuacja finansowa szpitala w czasie, gdy nowy dyrektor objął stanowisko, była tragiczna. Teraz, jak się wyraził dyrektor nie jest najgorzej.

Dyrektor Gałuszka podczas konferencji podkreślał, że nie pozwoli psuć dobrego imienia szpitala i swoich pracowników. "Nieprawdą jest, że pacjenci nie chcą się leczyć w naszym szpitalu" - mówił dyrektor. "Troska o dobro pacjenta to nasz cel" - przekonywał. Starosta buski podkreślał, że przez wiele lat nikt nie odważył się podjąć otwarcia oddziału geriatrycznego, tylko dyrektor buskiego szpitala zaryzykował i oddział powstał. Starosta podkreślił, że oddział został zawieszony, nie zlikwidowany i ruszy prawdopodobnie w kwietniu.

Sprawy finansowe szpitala przedstawił Zbigniew Pietraszewski, który poruszył m.in. sprawę amortyzacji, zobowiązań finansowych szpitala. Mówił, że tegoroczny kontrakt jest najwyższy w historii szpitala i wynosi 44 miliony. Podczas konferencji została poruszona m.in. sprawa nierozpisania konkursu na stanowisko dyrektora szpitala oraz czasu, jaki dyrektor Gałuszka poświęca na pracę w buskiej lecznicy.
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (84) |
-Strzelecki obrońca uciśnionych (2013-03-25 09:29:19 - IP: ***49.13.100)
Brawo panie Strzelecki. Jest pan jedynym sprawiedliwym. O wielki zbawco uciśnionych buszczan. Weź się chłopie nie ośmieszaj. Nie kompromituj swojego nauczycielskiego zawodu.
- (2013-03-25 08:44:47 - IP: ***.43.25.220)
Na stołek burmistrza czy starosty ?
-do mirage nie chce nikogo bronić (2013-03-24 23:25:17 - IP: ***.117.241.143)
A moze dziennikaże tez byli z PSL-u ?
Z Twojej wypowiedzi wynika ze jestes niby osobą dobrze poinformowaną ale nie zapominaj potrzebne są dowody na poparcie słów,twoich i innych a takowe nie zostały przedstawionecały czas opowiesci o tym o tamtym jedno i to samo .
Dowody dowody jeszcze raz dowody poparte faktami
Czy posiadasz takowe ???
Piszesz ze tylko jeden lekarz fakt błedem było ze nikt nie zapytał dyrektora o nazwiska o tych o których mówił piszesz po co ordynator który nie operuje, pytanie tylko cz musi operowac ???? W życiu niekiedy ważna jest własciwa decyzja umiejetnosc diagnozy której operujący chirurg moze nie posiadac i co wtedy wolisz operującego niekumatego laika cz kogos kto własciwie zdjagnozuje i poleci wykonac zabieg.itd moża by się przepychac na słówka i dochodzić racji.
Bronisz radnego Strzeleckiego pytanie cz znasz tego człowieka????? A może masz jakies inne powiązania i odwracasz kota ogonem aby pomóc mu wyjść z twarzą z tego w co wdepnął a narobił smrodu wokół siebie niemało ???
Poniekąd znam tego człowieka i wiele dobrego o nim nie powiem.
Bedzie tak jak napisano w postach poniżej gość szykuje sie na stołek burmistrza a czas pokaże ze tak bedzie.
-Mirage (2013-03-24 22:30:28 - IP: ***50.48.129)
Nie wiem co się dzieje, ale to jest właściwa moja odp. na cz. 2-gą konferencji. Jeżeli ja coś skopałem, przepraszam. Oto moja odp.
Panie dyrektorze okłamał pan dziennikarzy mówiąc:
1. że na oddziale pulmonologicznym pracuje dwóch pulmonologów. Jest to oczywista nieprawda. KŁAMSTWO. Jest to kłamstwo. Szkoda, że trafili się panu tak mało doświadczeni dziennikarze. Powtarzam jeszcze raz. SKŁAMAŁ PAN, PANIE DYREKTORZE.
2. Skłamał pan również, mówiąc, że ordynator chirurgii operował. Nie operował nigdy. Dlaczego pan kłamie? ? ? ?
Panie dyrektorze, zarzucam panu kłamstwo. Dwa kłamstwa, co najmniej. To już nie była manipulacja, to były oczywiste kłamstwa. Jeżeli ja kłamię .... wzywam pana do złożenia pozwu do sądu za pomówienie i tu nie ma pan innego wyjścia.
W powyższych kłamstwach dyrektora uczestniczyli pozostali członkowie konferencji, bo nie wyobrażam sobie, aby nie wiedzieli, że na oddziale pulmonologicznym od czasu, kiedy pan jest dyrektorem jest tylko jeden (SŁOWNIE JEDEN)specjalista pulmonolog i ordynator w jednej osobie. Również nie wyobrażam sobie, aby nie wiedzieli pozostali członkowie tej konferencji, że ordynator oddziału chirurgii nie operował. Bo co chirurg ma do roboty poza leczeniem pacjentów? Internista leczy, a chirurg operuje. Jakie inne zadania? Dlaczego Państwo dziennikarze w te bzdury uwierzyliście? Może jednak nie uwierzyliście? Panie Starosto, pan przecież też w tym kłamstwie uczestniczył. Może jednak pan nie słyszał jak dyrektor szpitala kłamie?
Panie starosto, nikomu nie zależy na tym, aby pan zadłużył ten szpital. Brak logiki w pana wypowiedzi. Kompletny brak. Bo gdyby komuś z opozycji zależało na zadłużeniu tego szpitala, to siedzieliby cicho. Logiczne? Logiczne. Jeżeli więc komuś może zależeć na zadłużeniu szpitala, to tylko wam, choć tego nie zarzucam, ale jeżeli mam dobrą pamięć i pamiętam ŚCO, Czerwoną Górę, Langiewicza ....
-Mirage (2013-03-24 22:22:41 - IP: ***50.48.129)
Moja odp. na część 1-szą konferencji:
No, to chociażby, że wreszcie Zarząd Starostwa i Dyrekcja Szpitala zaczęła rozmawiać ze społeczeństwem jest niewątpliwą zasługą Radnego i Prezesa Jacka Strzeleckiego.
Jeżeli dzięki temu listowi Szpital w Busku Zdroju nie padnie jak chociażby szpitale: ŚCO, Czerwona Góra, Szpital Dziecięcy na Langiewicza, to też będzie zasługa Radnego Strzeleckiego. przypomnę tylko, że wyżej wymienione szpitale też są zarządzane przez PSL i też ich dyrektorami są członkowie PSL (wyjątek Czerwona Góra, kiedy to od ok. 1,5 - 2 m-cy dyrektorem nie jest członek PSL).
A teraz merytorycznie w odniesieniu do 1-szej części (dlaczego tylko pierwszej? ? ? ):
1. Dlaczego nie zaproszono na tę konferencję Radnego Strzeleckiego? Przecież jest radnym powiatowym i jest członkiem Rady Społecznej Szpitala. Dlaczego?
2. Dyrektor mówi o planach na przyszłość. Gdzie te plany są? Gdzie możemy je przeczytać? Bo jeżeli tylko w głowie dyrektora i starosty, to nie są to żadne plany.
3. To nie jest atak na pana panie dyrektorze szpitala, to jest zapobieganie, aby z tym szpitalem nie stał się to co stało się z ŚĆÓ, Czerwoną Góra, Langiewicza - szpitalami zarządzanymi przez pana partyjnych kolegów dokładnie z tego samego ugrupowania.
4. W wypowiedzi pana dyrektora słyszę nie fakty, a tylko propagandę sukcesu, która nie ma nic wspólnego z faktami. Dlaczego np. nie ustosunkował się pan do tego, czy zatrudniony przez pana na geriatrii ordynator był specjalistą z geriatrii? Dlaczego słowem nie powiedział pan nic o tym, dlaczego zatrudniony przez pana ordynator chirurgii nie operował? Co się z nim teraz dziej? Ile pan mu płacił i dlaczego tak dużo?
5. Panie dyrektorze, jak skończyła się kontrola NFZ na oddziale geriatrycznym? Dlaczego słowem pan nic nie powiedział?
6. Kto z personelu zauważył pozytywne zmiany w szpitalu? Mówił pan o tym, ale nazwisk pan nie podał. Kto?
7. Jeżeli list Radnego Strzeleckiego pozwoli na to, że szpital przetrwa, to będzie to również jego zasługa. Należy mu podziękować, a nie go krytykować.
8. Dlaczego nie inwestowano takich kwot, o których tu państwo mówicie za czasów poprzedniego dyrektora. Czy tylko dlatego że nie należał do PSL? Bo wszystko w waszych rękach?
9. Powtórzę jeszcze raz. Otwarcie geriatrii było błędem. Ja to wiem, wy to wiecie, ludzie to wiedzą. Dlaczego to zrobiliście? ? ? ?
10. Panie Starosto, to pan, kiedy mówi o finansowaniu geriatrii, nie rozumie problemu, albo udaje tylko, że nie rozumie. Chętnie to wytłumaczę.
11. panie P-cy Rady, to dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze jak pan mówi? ? ?
12. panie Pietraszewski. Odwrócił pan kota ogonem. Nawet kilka razy. Moje pytanie brzmi: Czy gdyby amortyzacja księgowana w roku 2012 była tak jak w 2011, to czy strata szpitala byłaby większa o kwotę amortyzacji? ? ? Pytanie proste, odpowiedź też powinna być prosta.
13. panie Pietraszewski, zaprzecza pan sam sobie w tej krótkiej tylko wypowiedzi.Najpierw jakimś cudem pan wyliczył, "że tak naprawdę to szpital ma zysk .... i tu wymienił pan jakąś kwotę. Nie pamiętam). Następnie parę zdań dalej mówi pan o problemach z płatnością zobowiązań. No to jak to jest naprawdę panie Pietraszewski?
14. Czy przychód o którym mówi pan dyrektor wzrósł na skutek wzrostu wykonywanych procedur? Jeżeli nastąpił wzrost wykonywania procedur, to nie rozumiem jakim cudem? Dodam tylko, że pieniądze nie są z kontraktu, ale z jego wykonania.
15. Wydaje mi się, że powinniśmy od pana dyrektora i pana starosty oczekiwać tego, że są skuteczni w działaniach, a nie tego, że nie rozumieją jak to się stało, że sąd przyznał im rację i z przyczyn niezrozumiałych.... panie starosto, panie dyrektorze po faktach i skuteczności was będziemy oceniali, a nie po wygranych czy po przegranych sprawach. Mógł pan tę sprawę przegrać, a wygrać kontrakt. Wtedy bylibyście skuteczni. Z biadoleniem proszę wrócić do przedszkola, a nie w imieniu powiatu zarządzać nim.
16. Lądowisko przygotował pana poprzednik, panie dyrektorze. pan tylko wyciął drzewa. Ale ma pan rację, nie ten co zaczyna, ale ten co kończy.
Na zakończenie dodam, że niemożliwa byłaby ta debata, gdyby nie list otwarty Radnego Strzeleckiego. Dziękujemy Panie Radny Jacku Strzelecki. Choć muszę przyznać, że PSL zrobił wszystko, aby ja zmanipulować: brak części 2-giej, nie zaproszono radnego Strzeleckiego, Nie zaproszono nikogo, kto ma inne zdanie na temat zarządzania tym szpitalem. Ale krok, tak, tylko krok zrobił pan, panie starosto w dobrym kierunku. mam tylko nadzieję, że to nie z powodu zbliżających się wyborów.
-mix (2013-03-24 22:02:28 - IP: ***189.60.114)
Czy Pan Dyrektor zrobił ankietę anonimowo w której spytał pracowników czy coś sie poprawiło w szpitalu czy była rozmowa oko w oko.??????????????????
-Mirage (2013-03-24 22:00:37 - IP: ***50.48.129)
Aby obejrzeć komentarze pod konferencją najpierw trzeba wejść w nagranie. Najpierw w części 1-szej, potem w 2-giej. Sprytny wybieg.
- (2013-03-24 21:04:47 - IP: ***185.9.118)
A głupkowate społeczeństwo narzeka i jednak ciągle głosuje na tych samych czyli PSL. Jeszcze ze dwie kadencje i Busko umrze, będzie miasteczkiem emerytów itd...
-Jacuś (2013-03-24 20:13:50 - IP: ***49.16.94)
Bardzo szanuję Piotrusia Pana, bardziej nawet niż Koziołka Matołka
-Jacuś wierny uczeń Piotrusia Pana (2013-03-24 20:07:28 - IP: ***109.109.122)
O naiwni! uważam, że Strzelecki w głowie ma fotel burmistrza, a nie dobro szpitala. Działa wg wzorca Wąsowicza. Tamten sprawdzony gospodarz też był na starcie szefem Klubu Buskich Nauczycieli Emerytów, tzn Ziemi Buskiej i też wystartował z kampanią wyborczą jako wrażliwy radny powiatowy zasiadający w komisji ZOZ, od krytyki dyrekcji szpitala i rzeczywistości w szpitalu.
- (2013-03-24 18:46:11 - IP: ***.43.13.43)
To najgorszy szpital w wojewodztwie
-buszczanin (2013-03-24 13:51:23 - IP: ***.59.77.40)
Dlaczego nie zamieścicie materiału video aby każdy mógł sobie oglądnąć kiedy chce ale otwarcie biura jakiejś posłanki jest cały czas dostępne, to co jest ważniejsze ???????????????????????????? ale co to admina obchodzi, żenada !!!!!!!
- (2013-03-24 10:18:11 - IP: ***90.101.217)
wszystko szyte grubą nicią
-Do IP.***50.48.129 (2013-03-23 14:11:23 - IP: ***.116.213.188)
Dobrze że ujawnili adresy IP bo sam z sobą pisałeś przez półtorej godziny ale nie udało Ci się nikogo wciągnąć w swoją dyskusję. Moim zdaniem adresy powinny być ujawniane zawsze bo niektórzy sami z sobą rozmawiają. Sami sobie zadają pytania i sami na nie odpowiadają.
-brawo Strzelecki (2013-03-23 11:35:51 - IP: ***.81.175.122)
Strzelecki na dyrektora szpitala. Będzie taki jaki świetnie rządził jak rządził gimnazjum w Zbludowicach. Weź się człowieku nie kompromituj.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.