Dodane: Kasia Data: 2013-03-24 10:59:13 (czytane: 23763) 
Prawie półtorej godziny trwała konferencja prasowa, którą dyrekcja buskiego szpitala zorganizowała w środę 20 marca. W naszej telewizji internetowej Ponidzie.TV dostępna jest relacja video z całej konferencji.
W spotkaniu wzięli udział starosta buski Jerzy Kolarz, dyrektor ZOZ Grzegorz Gałuszka, kierownik działu organizacyjno-prawnego szpitala Grzegorz Lasak, zastępca dyrektora do spraw finansowych Zbigniew Pietraszewski, a także radni powiatowi Wiesław Marzec oraz Roman Duda przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Opieki Społecznej i Polityki Prorodzinnej.
Dyrektor Gałuszka na wstępie przeczytał oświadczenie, w którym odniósł się do listu otwartego skierowanego do Zarządu Powiatu Buskiego oraz starosty, zamieszczonego na portalu busko.com.pl. Dyrektor zaznaczył, że sytuacja finansowa szpitala w czasie, gdy nowy dyrektor objął stanowisko, była tragiczna. Teraz, jak się wyraził dyrektor nie jest najgorzej.

Dyrektor Gałuszka podczas konferencji podkreślał, że nie pozwoli psuć dobrego imienia szpitala i swoich pracowników. "Nieprawdą jest, że pacjenci nie chcą się leczyć w naszym szpitalu" - mówił dyrektor. "Troska o dobro pacjenta to nasz cel" - przekonywał. Starosta buski podkreślał, że przez wiele lat nikt nie odważył się podjąć otwarcia oddziału geriatrycznego, tylko dyrektor buskiego szpitala zaryzykował i oddział powstał. Starosta podkreślił, że oddział został zawieszony, nie zlikwidowany i ruszy prawdopodobnie w kwietniu.

Sprawy finansowe szpitala przedstawił Zbigniew Pietraszewski, który poruszył m.in. sprawę amortyzacji, zobowiązań finansowych szpitala. Mówił, że tegoroczny kontrakt jest najwyższy w historii szpitala i wynosi 44 miliony. Podczas konferencji została poruszona m.in. sprawa nierozpisania konkursu na stanowisko dyrektora szpitala oraz czasu, jaki dyrektor Gałuszka poświęca na pracę w buskiej lecznicy.
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (84) |
-Dlaczego wasze słowa tak mało znaczą? (2013-04-04 10:40:54 - IP: ***49.15.141)
Od 1-go kwietnia miał hulać oddział geriatryczny. I co się stało? Znowu zostaliśmy okłamani przez dyrektora szpitala, starostę i resztę siedzących za stołem na konferencji? ? ? Do tego pada oddział internistyczny. Kolejny z mocy urzędujących: Starosty i dyrektora. To że nie upadł płucny jest zasługą tylko pani ordynator.
Dlaczego wasze słowa tak mało znaczą? Dlaczego posługujecie się kłamstwem, tak jakbyście mówili prawdę. Dlaczego ???
-Ja tak na marginesie (2013-03-28 11:12:24 - IP: ***.42.184.186)
Jak wszyscy ci mówią, że się połóż, bo jesteś pijany, to posłuchaj, bo możesz sobie rozwalić łeb. Jak wszyscy mówią od 10 lat, że ze szpitalem coś nie tak, to posłuchaj wszystkich, bo wszyscy nie mogą się mylić. Drugi wątek. Niby kto miałby nam płacić za krytykę? Lepiej się połóż, bo albo jesteś pijany, albo chory. Najlepiej do buskiego szpitala. Wtedy dowiesz się o czym mówimy.
Był taki serial wiele lat temu. Czeski. Był tam stary doktor, który kiedyś do pielęgniarki powiedział " ... gdyby głupota miała skrzydła, to latałaby pani jak gołębica".
- (2013-03-28 10:22:34 - IP: ***.181.138.238)
wszystkiemu są winni ci co od paru lat,ok 10 moze,niezmiennie piszą negatywne opinie o szpitalu,jaki w tym mają cel????może to jest pare osób opłacanych zeby szpitalowi marke popsuc?
-Krasicki: (2013-03-27 09:02:40 - IP: ***150.216.84)
Prawdziwa cnota krytyki się nie boi. To prawda, trzeba stawiać na miejscowych lekarzy, bo lekarz z Krakowa czy Kielc to patrzy żeby skończyć dyżur i wiać do domu. A ordynator oddziału powinien być dyspozycyjny non stop, powinien osobiście operować najtrudniejsze przypadki, przekazywać swoje doświadczenie praktyczne młodszym stażem lekarzom, a nie kierować oddziałem przerzucając papierki.
-Ciekawe, czy znajdą winnego (2013-03-27 08:26:30 - IP: ***9.59.128)
Rzeczywiście odchodzą ze szpitala buskiego dobrzy lekarze. Może nawet bardzo dobrzy. Do tego lekarze, którzy odeszli i którzy niebawem odejdą byli i są związani z Buskiem.
Odchodzą, a potem zasilają szpitale w Pińczowie, Chmielniku, Kielcach, Włoszczowie. Na ich miejsce przychodzą lekarze z odległych miejsc. Lekarz z Krakowa nigdy nie będzie utożsamiał się z Buskiem.
Podobno trwają już rozmowy o organizowaniu oddziału płucnego w Staszowie. Zlikwidowany zostanie kolejny oddział i odejdą kolejni lekarze.
Taka jest prawda o naszym szpitalu. Ciekawe, czy znajdą kiedyś winnego tego stanu rzeczy.
-lol (2013-03-26 19:52:52 - IP: ***188.114.117)
Płacą wam chyba barany za to pisanie bzdur. Robicie prymitywną antyreklamę szpitalowi. Strzelecki się śmieje bo swoje osiągnął.
-Czy Busko nie ma szczęścia? (2013-03-26 16:21:01 - IP: ***9.59.128)
Brawo Panie Strzelecki. Panie Strzelecki, to co pan powiedział, to jest to, co my wszyscy wiemy. Wiemy od dawna. Dobrze, że wreszcie ktoś to głośno powiedział.
Brawo "Mirage" za merytoryczne poruszenie wielu problemów.
Szkoda, że nikt nie zadał pytania dlaczego zwolniono dr Włodarczyka?
Nie zadano wielu innych pytań, ale mam nadzieję, że nie odpuścicie tego szpitala i temat będziecie drążyli, bo dalej tak być nie może.
-haha (2013-03-26 09:11:26 - IP: ***.243.83.158)
Nie żartuj hahaha.Moja siostra tam była i wszystko widziała jak panie latały ,od pokoju do pokoju.Pewnie już matki nie wytrzymaly ,że dostają 100zł i mają dziecko nakarmić
-CBA (2013-03-26 08:13:55 - IP: ***.59.77.158)
Słyszałem że podobno zupa na stołówce była cienka bez wkładki.
-Pytanie za 100 punktow (2013-03-25 23:44:04 - IP: ***.127.212.8)
Czy ktoś wie jaka przyczyna była w
Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej,.że była kontrola CBA? O co chodzi?
- (2013-03-25 13:08:18 - IP: ***49.16.125)
To nie byli dziennikarze tylko dziennikarzyny-wcale nie przygotowani do tematu
-do Starosty i Dyrektora (2013-03-25 12:12:10 - IP: ***.127.212.8)
Panie Starosto to pan jest temu winiem co do rządów szpitala Buskiego ,i nie mówcie że tu się leczą ludzie,bo uciekają ,szukają lepszej placówki ,Chmielnik ,Pinczów ,Kielce,....Dziś na własnym przykładzie się przekonałam z jaką służbą medyczną ,która powinna ratować ludzkie życie ,Cytuje słowa pani Doktor;;,Nie ma wolnych miejsc,Wielki Tydzień a pani przyszła dziś''''. Ja rozumie ,że brak wolnych miejsc na oddziale ,ale podejście do pacjenta powinno być godne do wykonywania swojego .zawodu!!!!!Poprosimy o trochę milsze traktowanie ,Pacjent to nie INTRUZ w szpitalu Buskim.Nie napiszę na którym oddziale ,bo mam szacunek do Ordynatora tego oddziału.
-xx (2013-03-25 11:33:15 - IP: ***185.34.170)
to w buskim szpitalu jest oddział pulmonologiczny? ja jeżdżę z dzieckiem do bilczy do pulmonologa
-aswda (2013-03-25 10:47:54 - IP: ***185.68.228)
jak narazie to chyba tylko PSL szczeka :)
najlepiej zostawic samopas i niech robią co chcą, za 2 lata nic już z tego nie bedzie ale nażrą się zieloni do bólu póki jeszcze przy korycie a potem zostawią tylko smród i niech się inni martwią co z tym zrobić...
Co do kompromitacji: to jak na razie kompromitują się Ci ze zdjęcia kłamiąc perfidnie i robiąc z gęby ...
-;;;;;;;;;;; (2013-03-25 10:40:58 - IP: ***.137.161.62)
panie Strzelecki Pan wypisał list który również godzi w Pana bo przy podejmowaniu decyzji odnośnie szpitala Pan też uczestniczył i co ? a teraz Pan chce zbawiać szpital ,nieudło się w dyrektorowaniu szkołą to chce Pan zbawiać szpital ,w którym zaczyna się wprowadzać jakąś dyscypilinę pracy to się załodze niepodoba ,najlepiej narzekać i niewiele robić ,a może przed zbliżającymi wyborami chce Pan zabłysnąć ,ale to chyba nie tędy droga
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.