swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Radni miejscy obradują - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-03-15 14:10:43 (czytane: 20452)  Wersja do druku

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 14 marca w buskim ratuszu, powrócił temat toalety. A to za sprawą radnego Adama Gradzika, który pytał o miesięczny zysk toalety postawionej w Rynku, przyczyny ogrodzenia toalety na czas prac rewitalizacyjnych. Zainteresował się również kosztem budowy nowego szaletu przy ul. Kościuszki, pytał, jak wygląda dzierżawa.

Zastępca burmistrza Henryk Radosz wyjaśnił, że zyski z toalety miejskiej w parku w centrum miasta przedstawiają się następująco: w styczniu - 1500 zł, w lutym 1023 zł. Koszty utrzymania to ok. 2 tysiące zł. Wyjaśnił, że toaletę postanowiono zamknąć, ponieważ była miejscem... schadzek. Koszt budowy szaletu przy ulicy Kościuszki to 463 tys. zł. Najemca, który płaci miesięczny czynsz w wysokości 51zł 81 gr, ponosi wszelkie koszty związane z mediami, utrzymaniem porządku.

toaleta_rynek1.jpg 

Nie wszyscy radni zgodzili się na przyjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Busko-Zdrój na lata 2013 -2030 oraz w sprawie zmiany budżetu gminy Buski-Zdrój na 2013 rok. Powodem tego było pominięcie w planach finansowych remontu ulicy Jabłoniowej. "Nie dadzą wam ludzie spokoju, to jest najgorsza ulica w mieście" - tłumaczył burmistrzowi Radoszowi radny Witold Gajewski.

mick_toaleta1.jpg 

Piotr Wąsowicz pytał o status ulicy Mickiewicza. Mówił o licznych usterkach, które można zauważyć po remoncie ulicy; zaznaczył, że w czasie zimy ulica była nieodśnieżana i śliska. Jak wyjaśnił zastępca burmistrza, obowiązek odśnieżania spoczywa na firmie Strabag. Ulica Mickiewicza nie została jeszcze "odebrana" od wykonawcy i nie zostanie to uczynione, dopóki firma nie usunie wszystkich usterek.

Stanisław Walasek pytał, czy są  analizowane wpływy z opłaty uzdrowiskowej, zwrócił uwagę, że warto zmodernizować stadion miejski, który może stać się miejscem prawdziwego sportu i rekreacji.
Radni sporo czasu poświęcili uchwale w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Wyrażono zgodę na udzielenie bonifikaty w wysokości 30% od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości położonej w Busku-Zdroju przy ulicy Rokosza, składającej się z działki oznaczonej w ewidencji gruntów numerem: 124 obręb 13, o powierzchni 5,4296 ha, będącej w użytkowaniu wieczystym Federacji Niezależnych Samorządnych Związków zawodowych Przemysłu Lekkiego w Łodzi, zabudowanej budynkami i budowlami Sanatorium "Włókniarz".

mick_toaleta2.jpg 

Radny Radosław Ciepliński sugerował, żeby zmienić wysokość bonifikaty na 40%, ale po konsultacji z radcą prawnym okazało się, że radni nie mogą głosować za podobnym wnioskiem. W efekcie czego 9 radnych głosowało za uchwałą, 11 wstrzymało się od głosu, jeden był przeciwny.

Trochę zamieszania zrobiło się wokół uchwały w sprawie ustalenia planu sieci szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Busko-Zdrój oraz granic ich obwodów. Ustalono, biorąc pod uwagę zdania zainteresowanych sprawą sołtysów i rodziców dzieci, że Las Winiarski, który podlegał Szkole Filialnej w Kostkach Dużych podporządkowanej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach, należy przenieść do obwodu Szkoły Filialnej w Kamedułach podporządkowanej Szkole Podstawowej w Szańcu.
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Andrzej Zwierz poprosił radnych o przedłużenie terminu rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. Wyjaśnił, że sprawa jest wielowątkowa i wymaga czasu.

XXVI sesja Rady Miejskiej zakończyła się około godziny 16.00.

/kr/


Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 Godziny retransmisji:  16 marca 2013r., - godz.  10.00 i 16.00


Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (46)
     

- (2013-03-15 20:16:58 - IP: ***185.29.126)

Panie Wąsowicz wstydu to Pan nie masz za grosz. Te kible to pana sprawa bo juz zapomnieliście,że ponad 300 tys. utopił pan w g...nie w rynku,gdyby słuchał wtedy jaśnie namaszczony normalnych ludzi to należało zrobić kapitalny remont starego szaletu , ale pieniądze podatnika latwo się wydaje a póżniej liczy się na amnezję wyborców. Prokurator zajmuje się już takimi co to budowali "kible" za 7000m kw. myślę że i na Pana przyjdzie kolej. ten projekt Al.Mickiewicza to także radosna pańska twórczość i wykonawca także. na Pana miejscu wstydzilbym się pokazać ludziom.

-spacerowicz (2013-03-15 20:16:30 - IP: ***185.40.235)

do w szoku zgadzam się z tobą w 100% w Krakowie za tą kasę można apartament 60m kupić a tu za wiatę wykonaną z płyty paździerzowej pokrytej glazurą 463 tyś zł to to trzeba być geniuszem robienia wody z mózgu a Buszczan mieć za zwykłych idiotów no chyba że ci ,,geniusze"czują się na tyle bezkarni że my idioci (Buszczanie)przyjmiemy to bez mrugnięcia okiem.I to by było na tyle

-do człowieka w szoku (2013-03-15 20:11:36 - IP: ***191.134.120)

A ja jestem w szoku że po waszej 6 letniej kadencji po oddaniu przez was władzy mogę nareszcie ,bez szoku ,oddać w Busku Zdroju mocz.
Przypomnicie sobie państwo cyrk ,jaki panował '.we włoskim szalecie zafundowanym
przez poprzednie władze

-spacerowicz (2013-03-15 20:03:14 - IP: ***185.40.235)

do vxv myśl ,,człowieku" myśl nim coś palniesz .Przypisujesz burdel powstały teraz za pseudo wykonawców tzw rewitalizacji byłemu burmistrzowi .\\\\to on w/g ciebie kazał ekipie robić bubel za bublem na terenie miasta to on był inspektorem nadzoru ekip układających i na nowo zrywających po kilka razy asfalt kostkę wycinających drzewa .Zapytam wprost krowa przestała mleko dawać to wina poprzedniego właściciela czy obecnego gospodarza ?? potrafisz z sensem odpowiedzieć czy znowu będziesz bredził o Wąsowiczu ??

-jas (2013-03-15 20:02:23 - IP: ***191.131.106)

Panowie nauczyciele z Ziemi Buskiej
przestańcie się ośmieszać problemy które
poruszacie na sesjach to poziom szaletu miejskiego.Jesteście na zasłuzonch emerturach odpoczywacie do oporu mielisćie taką szansę by obejść. Wsi kledzy z partii rzadzącej zafundowali nauczycielom orkę do 67 a wy jeszcze dorabiacie w szkołach i bierzcie ponad tysiaka diety.Trochę pokory

-Polak (2013-03-15 19:03:51 - IP: ***49.14.22)

Sesja Rady- siedzą świnie przy korycie i myślą co by tu jeszcze spier.........

-... (2013-03-15 18:07:17 - IP: ***.59.77.27)

bo to się robi tak . plan wykonania 200tys .przetarg 100tys wygrywa ,, zaoszczędzone 100 można se zrobić premie po 50 ;)

-Widzę światło ... wyrażnie (2013-03-15 17:56:34 - IP: ***50.48.129)

Panie Piotrze Wąsowicz, jest pan przyzwoitym człowiekiem i był pan też przyzwoitym burmistrzem. Życzę panu odwagi -może więcej odwagi - i obiecuję mój głos na pana w nadchodzących wyborach. Mówię "dość władzy nieudaczników". Panie Burmistrzu Wąsowicz, wielu buskowian jest z panem. Odwagi i konsekwencji postępowania życzę. WIDZĘ ŚWIATŁOŚĆ

- (2013-03-15 17:37:45 - IP: ***113.137.17)

Burmistrz potrafi przetargi przeskoczyć

- (2013-03-15 17:35:55 - IP: ***113.137.17)

Czy był przetarg na te toalety

-kuba (2013-03-15 17:17:03 - IP: ***.42.184.45)

+ciekawe jezeli strabag jeszcze nie oddal inwestycji to dla gminy wplyna deze pieniadze ztytulu kar umownych za nieterminowe oddanie przeciez termin oddania minal w 2012 roku chyba ze znowuaneksy przesuniecia terminu nie wiadomo czym umotywowane moze ktos odpowie na ten temat

-mieszkaniec (2013-03-15 16:55:06 - IP: ***185.70.2)

Burmistrz z Widuchowy .... kibel budowała firma z Widuchowy (przypadek 1?) najemca kibla (51,81 zł) też z Widuchowy (przypadek 2?). Tylko pytam??

- (2013-03-15 16:45:59 - IP: ***185.13.235)

tak to prawdziwa kwota można posłuchać ostatniej sesji rady miasta tam o tym mowa

-W SZOKU (2013-03-15 16:34:05 - IP: ***51.254.114)

JESTEM W SZOKU Z KWOTY JAKĄ WYDANO NA BUDOWĘ KIBLA PRZY UL.KOŚCIUSZKI.463 TYŚ ZŁ- JEŚLI TO JEST PRAWDZIWA KWOTA TO PRZECIEŻ ZA TO STAWIA SIĘ I WYKAŃCZA DOM MIESZKALNY O POWIERZCHNI OK.150M2. NA CO POSZŁY TE PIENIĄDZE?

-; (2013-03-15 16:31:43 - IP: ***.212.230.21)

toaleta byla miejscem...schadzek???

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry