swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Radni miejscy obradują - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-03-15 14:10:43 (czytane: 20454)  Wersja do druku

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 14 marca w buskim ratuszu, powrócił temat toalety. A to za sprawą radnego Adama Gradzika, który pytał o miesięczny zysk toalety postawionej w Rynku, przyczyny ogrodzenia toalety na czas prac rewitalizacyjnych. Zainteresował się również kosztem budowy nowego szaletu przy ul. Kościuszki, pytał, jak wygląda dzierżawa.

Zastępca burmistrza Henryk Radosz wyjaśnił, że zyski z toalety miejskiej w parku w centrum miasta przedstawiają się następująco: w styczniu - 1500 zł, w lutym 1023 zł. Koszty utrzymania to ok. 2 tysiące zł. Wyjaśnił, że toaletę postanowiono zamknąć, ponieważ była miejscem... schadzek. Koszt budowy szaletu przy ulicy Kościuszki to 463 tys. zł. Najemca, który płaci miesięczny czynsz w wysokości 51zł 81 gr, ponosi wszelkie koszty związane z mediami, utrzymaniem porządku.

toaleta_rynek1.jpg 

Nie wszyscy radni zgodzili się na przyjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Busko-Zdrój na lata 2013 -2030 oraz w sprawie zmiany budżetu gminy Buski-Zdrój na 2013 rok. Powodem tego było pominięcie w planach finansowych remontu ulicy Jabłoniowej. "Nie dadzą wam ludzie spokoju, to jest najgorsza ulica w mieście" - tłumaczył burmistrzowi Radoszowi radny Witold Gajewski.

mick_toaleta1.jpg 

Piotr Wąsowicz pytał o status ulicy Mickiewicza. Mówił o licznych usterkach, które można zauważyć po remoncie ulicy; zaznaczył, że w czasie zimy ulica była nieodśnieżana i śliska. Jak wyjaśnił zastępca burmistrza, obowiązek odśnieżania spoczywa na firmie Strabag. Ulica Mickiewicza nie została jeszcze "odebrana" od wykonawcy i nie zostanie to uczynione, dopóki firma nie usunie wszystkich usterek.

Stanisław Walasek pytał, czy są  analizowane wpływy z opłaty uzdrowiskowej, zwrócił uwagę, że warto zmodernizować stadion miejski, który może stać się miejscem prawdziwego sportu i rekreacji.
Radni sporo czasu poświęcili uchwale w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Wyrażono zgodę na udzielenie bonifikaty w wysokości 30% od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości położonej w Busku-Zdroju przy ulicy Rokosza, składającej się z działki oznaczonej w ewidencji gruntów numerem: 124 obręb 13, o powierzchni 5,4296 ha, będącej w użytkowaniu wieczystym Federacji Niezależnych Samorządnych Związków zawodowych Przemysłu Lekkiego w Łodzi, zabudowanej budynkami i budowlami Sanatorium "Włókniarz".

mick_toaleta2.jpg 

Radny Radosław Ciepliński sugerował, żeby zmienić wysokość bonifikaty na 40%, ale po konsultacji z radcą prawnym okazało się, że radni nie mogą głosować za podobnym wnioskiem. W efekcie czego 9 radnych głosowało za uchwałą, 11 wstrzymało się od głosu, jeden był przeciwny.

Trochę zamieszania zrobiło się wokół uchwały w sprawie ustalenia planu sieci szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Busko-Zdrój oraz granic ich obwodów. Ustalono, biorąc pod uwagę zdania zainteresowanych sprawą sołtysów i rodziców dzieci, że Las Winiarski, który podlegał Szkole Filialnej w Kostkach Dużych podporządkowanej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach, należy przenieść do obwodu Szkoły Filialnej w Kamedułach podporządkowanej Szkole Podstawowej w Szańcu.
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Andrzej Zwierz poprosił radnych o przedłużenie terminu rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. Wyjaśnił, że sprawa jest wielowątkowa i wymaga czasu.

XXVI sesja Rady Miejskiej zakończyła się około godziny 16.00.

/kr/


Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 Godziny retransmisji:  16 marca 2013r., - godz.  10.00 i 16.00


Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (46)
     

-vxv (2013-03-15 16:29:44 - IP: ***.243.226.17)

panie wąsowicz pan sie już popisał tematem
negatywnym rewitalizacji(zdewastowania)
Byczej Góry.siedź człowieku na dupie bo cała ta rozpierducha w remoncie BUSKA to wyłącznie pana zasługa. myślę że ktoś powinien się tym zająć.mieszkańcy swoją drogą rozlicza pana ZASŁUGI dla miasta i mieszkańców Buska.Proszę teraz winy nie przypisywać ludziom którzy wykonać muszą pańskie wcześniejsze głupie i nie przemyślane decyzje.oby jak najszybciej.panie wąsowicz..nie miłego dnia i życia.jest pan obrzydliwy
przynajmniej dla mnie.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry