swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Radni miejscy obradują - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-03-15 14:10:43 (czytane: 20451)  Wersja do druku

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 14 marca w buskim ratuszu, powrócił temat toalety. A to za sprawą radnego Adama Gradzika, który pytał o miesięczny zysk toalety postawionej w Rynku, przyczyny ogrodzenia toalety na czas prac rewitalizacyjnych. Zainteresował się również kosztem budowy nowego szaletu przy ul. Kościuszki, pytał, jak wygląda dzierżawa.

Zastępca burmistrza Henryk Radosz wyjaśnił, że zyski z toalety miejskiej w parku w centrum miasta przedstawiają się następująco: w styczniu - 1500 zł, w lutym 1023 zł. Koszty utrzymania to ok. 2 tysiące zł. Wyjaśnił, że toaletę postanowiono zamknąć, ponieważ była miejscem... schadzek. Koszt budowy szaletu przy ulicy Kościuszki to 463 tys. zł. Najemca, który płaci miesięczny czynsz w wysokości 51zł 81 gr, ponosi wszelkie koszty związane z mediami, utrzymaniem porządku.

toaleta_rynek1.jpg 

Nie wszyscy radni zgodzili się na przyjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Busko-Zdrój na lata 2013 -2030 oraz w sprawie zmiany budżetu gminy Buski-Zdrój na 2013 rok. Powodem tego było pominięcie w planach finansowych remontu ulicy Jabłoniowej. "Nie dadzą wam ludzie spokoju, to jest najgorsza ulica w mieście" - tłumaczył burmistrzowi Radoszowi radny Witold Gajewski.

mick_toaleta1.jpg 

Piotr Wąsowicz pytał o status ulicy Mickiewicza. Mówił o licznych usterkach, które można zauważyć po remoncie ulicy; zaznaczył, że w czasie zimy ulica była nieodśnieżana i śliska. Jak wyjaśnił zastępca burmistrza, obowiązek odśnieżania spoczywa na firmie Strabag. Ulica Mickiewicza nie została jeszcze "odebrana" od wykonawcy i nie zostanie to uczynione, dopóki firma nie usunie wszystkich usterek.

Stanisław Walasek pytał, czy są  analizowane wpływy z opłaty uzdrowiskowej, zwrócił uwagę, że warto zmodernizować stadion miejski, który może stać się miejscem prawdziwego sportu i rekreacji.
Radni sporo czasu poświęcili uchwale w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Wyrażono zgodę na udzielenie bonifikaty w wysokości 30% od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości położonej w Busku-Zdroju przy ulicy Rokosza, składającej się z działki oznaczonej w ewidencji gruntów numerem: 124 obręb 13, o powierzchni 5,4296 ha, będącej w użytkowaniu wieczystym Federacji Niezależnych Samorządnych Związków zawodowych Przemysłu Lekkiego w Łodzi, zabudowanej budynkami i budowlami Sanatorium "Włókniarz".

mick_toaleta2.jpg 

Radny Radosław Ciepliński sugerował, żeby zmienić wysokość bonifikaty na 40%, ale po konsultacji z radcą prawnym okazało się, że radni nie mogą głosować za podobnym wnioskiem. W efekcie czego 9 radnych głosowało za uchwałą, 11 wstrzymało się od głosu, jeden był przeciwny.

Trochę zamieszania zrobiło się wokół uchwały w sprawie ustalenia planu sieci szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Busko-Zdrój oraz granic ich obwodów. Ustalono, biorąc pod uwagę zdania zainteresowanych sprawą sołtysów i rodziców dzieci, że Las Winiarski, który podlegał Szkole Filialnej w Kostkach Dużych podporządkowanej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach, należy przenieść do obwodu Szkoły Filialnej w Kamedułach podporządkowanej Szkole Podstawowej w Szańcu.
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Andrzej Zwierz poprosił radnych o przedłużenie terminu rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. Wyjaśnił, że sprawa jest wielowątkowa i wymaga czasu.

XXVI sesja Rady Miejskiej zakończyła się około godziny 16.00.

/kr/


Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 Godziny retransmisji:  16 marca 2013r., - godz.  10.00 i 16.00


Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (46)
     

- (2013-03-17 11:01:37 - IP: ***.42.183.127)

Ktoś wspomniał o kumoterstwie za zorządó obecnego burmistrza i według mnie ma 100% racji. Teraz wszystko się załatwia "po znajomości" nie mówiąc już o pracy w urzędzie lub podległych mu jednostkach. I ciekawe jest to, że żony i rodziny radnych zaraz znajdują pracę w budżetówce.... Np żona radnego Grędy Młyn i wiele innych

- (2013-03-16 20:16:16 - IP: ***49.1.249)

Dajcie spokój juz tej toalecie stoi niech stoi droga jest bardzo i tyle, ale rozbierać jej nie będziecie chyba?.Naprawdę sa w tym mieście wieksze afery którymi trzeba sie zająć To jast celowe odwracanie uwagi od ważniejszych spraw w naszym mieście.

- (2013-03-16 18:08:03 - IP: ***185.61.241)

kibel za 463 tys zł przeciez to jest rozbój w biały dzień zataką kase to mozna by wille z basenem kupic wladza zwyklych ludzi ma chyba za głupków

-vov (2013-03-16 14:00:11 - IP: ***.127.90.255)

Bożenka woli bawić się w bsck,lub derslawie.chcecie zobaczyć zdjęcia?

-Bożenka (2013-03-16 13:47:26 - IP: ***113.137.17)

Tu też są imprezy ,tylko wiedzą u kogo sie bawić.

- (2013-03-16 13:42:15 - IP: ***113.137.17)

A co ten Burmistrz pokazał,mialo być tyle dobrego a tu widać samo kumoterstwo,Ci mają dobrze co piją herbatę z Współwłaścicielką Sawy,Mam rację ,czy nie?!Atakujecie Wąsowicza w imie czego macie władze jakie wybraliście ,Burmistrza ,Radnych,przecież to wasze głosy. oni tam by nie byli .To wy na nich glosowaliście.

- (2013-03-16 11:05:01 - IP: ***185.121.57)

Podobno w tym nowym kiblu jest takie urządzenie co podmywa i suszy czworkę jak załatwi swoje potrzeby fizjologiczne,srał już tam ktoś?

-czytający (2013-03-16 09:47:28 - IP: ***185.28.67)

beti czytaj forum a potem zabieraj głos co się dzieje jeśli mamy wszystkich takich oczytanych wyborców w Busku to ja już niczemu się nie dziwię że władza ma nas tam gdzie ma aleluja i do przodu

-Beti (2013-03-16 06:39:15 - IP: ***207.198.61)

Panie Wąsowicz a ile Pan wydał na toaletę w parku.
To był najgorszy dla Buska najgorszy okres rządów. Tylko imprezy i ....

-panie Gradzik (2013-03-16 02:45:03 - IP: ***209.146.178)

pan sie ostro wezmie za ten kibel bo jego budowa kosztowala maksymalnie 100 tysiecy a reszte wzial jakis cwaniaczek i pewnie sie podzielil z tymi oszustami radnymi i dlatego bronia sie przed rozliczeniem z kosztow ciekaw jestem czy zaplacili by te 360 tysiecy ze swojej kieszeni za taki kibel bo za tyle to mozna kupic wille w busku i do tego wieksza kilka razy z duza dzialka !!!!!

-do tych poniżej (2013-03-16 00:22:37 - IP: ***.45.133.74)

no i obudziliście się z ręką w nocniku. Ale pomyśleć mądrze o Busku o tym jak długo jeszcze będzie Sikora to nie ma komu. Międlicie jedno i to samo w kółko

-Niski czynsz dla najemcy kibla (2013-03-15 23:20:42 - IP: ***150.216.84)

tak niski czynsz - 51 zł 81 groszy, a gdzie podatek od wynajmu powierzchni na handel, przecież tam prowadzi się zwyczajny handel, czekamy na ruch naszych radnych, niech zażądają wyjaśnień od władz gminy.

-+/- (2013-03-15 23:03:17 - IP: ***.125.61.229)

Rządy Wąsowicza to moim zdaniem najgorsze co mogło spotkać Busko w najlepszym finansowo czasie. Ogromne pieniądze jakie można było pozyskać zostały zmarnowane na pseudo inwestycje, wątpliwej zasadności i wątpliwej jakości. Jedyne co można o nich powiedzieć to to że zadłużyły miasto.
Moim zdaniem rozliczeniem kadencji Piotrusia Pana powinny się czym prędzej zająć właściwe służby, by nie było później wymówki że wielomilionowe sprawy uległy przedawnieniu.
Włoski kibel, demolka Mickiewicza, parking widmo przy Grota, ''centrum rekreacji'' Glinianki itp itd - gdzie nie zajrzeć to mi śmierdzi.

-Burdel w kiblu? (2013-03-15 22:26:03 - IP: ***150.216.84)

Toaleta została zamknięta dlatego, że w pobliżu uruchomiono inną, a druga przyczyna może być bardziej przyziemna, że w kibelku padła elektronika i trzeba znowu wydać kilkanaście tysięcy złotych na jej naprawę. A skąd władza ma takie informacje, że w kiblu były schadzki, czyżby podglądali?. Oj brakuje w tym mieście gospodarza na miarę ŚP Pana Komendy. Władza rządzi miastem tylko za pomocą nakazów podatkowych, nie spotka się z mieszkańcami, nie zasięga opinii. Pewnie przypomni sobie o tym przed wyborami. Zrobią święto śliwki, gruszki,ogórka, śmierdzącego czosnku, wystawę gołębi desantowo-szturmowych..... Jeżeli chodzi o zyski z kibla w rynku, to nikt nie powiedział ile do tej pory rocznie kosztowała naprawa i serwis kibla. Na koniec dziękujemy władzom za dbanie o moralność mieszkańców. Będziemy o tym pamiętać przy najbliższych wyborach.

-do spacerowicza (2013-03-15 20:45:55 - IP: ***191.134.120)

Chcę do apartamentu w Krakawie. szkoda tylko ze tam jest jeden sedes jeden pisuar, a w Busku po osiem sztuk

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry