swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

List otwarty do Starosty i Zarządu Powiatu Buskiego

Dodane: Agnieszka Data: 2013-03-15 11:33:49 (czytane: 29717)  Wersja do druku

Do naszej redakcji wpłynął list otwarty skierowany do Starosty i Zarządu Powiatu Buskiego w sprawie szpitala buskiego. List wystosował Radny, członek Rady Społecznej ZOZ Busko-Zdrój Jacek Strzelecki. Poniżej zamieszczamy treść listu.

Szanowny Zarządzie Powiatu Buskiego, Panie Starosto!


Cóż jeszcze musi wydarzyć się w buskim szpitalu, abyś wziął pod uwagę głos zatroskanych o jego los obywateli.  Czy nie dosyć już mamy dowodów na to, że jednopartyjna większość nie musi zawsze być posiadaczem wyłącznej mądrości. Dosyć już chyba malowania na różowo wszystkiego co my – współobywatele piętnujemy jako niedopuszczalne i wymagające natychmiastowej zmiany nieudacznictwo i lekkomyślne eksperymentowanie w największej placówce leczniczej w regionie.

Tragiczne wydarzenia w polskim lecznictwie, których ofiarą stały się dzieci, nakazują nie tylko jednoczenie się we współczuciu, ale przede wszystkim odpowiedzialną refleksję. Przegląd szpitalnych oddziałów jaki my – radni pozwoliliśmy sobie zrobić w dniu 22 lutego pod nieobecność jego dyrektora pokazał wyraźnie, że właściwe funkcjonowanie szpitala opiera się przede wszystkim na odpowiedzialnej postawie jego kadry medycznej. Problem, wbrew temu co się wmawia opinii publicznej,  nie dotyczy jedynie oddziału geriatrycznego, który tak naprawdę nigdy nie funkcjonował tak jak przedstawia to pan Grzegorz Gałuszka.

Od roku próbowałem, zresztą nie jako jedyny, wskazać wątpliwość podejmowanych przez dyrektora działań. Kolejne nieudane przedsięwzięcia natychmiast były i nadal są zastępowane nowymi, chyba tylko przez ich autora rozumianymi pomysłami. Nie tylko dla mnie, ale również dla znacznej części kadry medycznej szpitala sprowadzają się one do ciągłego przerzucania sił i środków. Drastyczną operację przeszła już interna, eksperyment chirurgii zarzucono i będzie ona budowana od podstaw. Teraz czas na oddział płucny, bo jak się okazało zaistniała potrzeba wygospodarowania miejsca na niezbyt jasne dla mnie kolejne rewolucje. Sygnalizowana od dłuższego czasu sytuacja konfliktowania przez aktualne władze szpitala środowiska lekarskiego i pielęgniarskiego poskutkowała zbiorowym wypowiedzeniem pracy przez doświadczony personel medyczny.

Czas już chyba, aby nasz szpital przestał być wykorzystywany do budowania autorytetu i wizerunku politycznego zarządzających nim osób. Nie chcemy szumnych imprez, wywiadów, artykułów. Nie chcemy polityków trąbiących o kolejnych sukcesach aktualnie rządzących. Chcemy, aby buski szpital był tym, który wybierają mieszkańcy jako bezpieczne, nowoczesne i przyjazne pacjentowi miejsce ratowania zdrowia i życia.

Nie przyjmujemy zasłaniania się rozpoczynającymi się w szpitalu inwestycjami. Były one przecież w większości planowane wcześniej i przypisywanie sobie zasługi w tym zakresie przez obecną dyrekcję jest wielce nieuprawnione.

Zdecydowanie protestujemy przeciwko dalszemu pogłębianiu kryzysowej sytuacji w szpitalu. Niemożność porozumienia z dyrektorem szpitala zmusza nas do wystąpienia w tak zdecydowanej formie do Zarządu Powiatu i Starosty, którzy nie mogą uchylać się w tym przypadku od odpowiedzialności. Większość, jaką posiada klub radnych PSL w radzie powiatu i skutecznie wykorzystuje realizując swoje cele, doprowadziła do  sytuacji, w której  utraciliśmy możliwość dialogu. Nie tylko  pozbawiono nas wpływu na podejmowane decyzje, ale również możliwości wglądu w rozstrzygnięcia dotyczące naszych wspólnych spraw. Członkowie lokalnej organizacji PSL piastują wszystkie stanowiska, w których kompetencji spoczywa los buskiego szpitala. Mając taką pełnię władzy, nie należy zapominać o odpowiedzialności.

Żądamy odpowiedzialnego i konstruktywnego zajęcia się sytuacją buskiego szpitala!
Żądamy przedstawienia pisemnych planów jego rozwoju i ewentualnych przekształceń w najbliższych latach i zakończenia chaotycznych i doraźnych kroków!

Żądamy konkretnych działań Starosty i Zarządu Powiatu, które nie będą polegały na tuszowaniu błędów obecnego kierownictwa!

Radny, członek Rady Społecznej ZOZ Busko-Zdrój
Jacek Strzelecki


Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (145)
     

-lol (2013-03-16 15:56:01)

Lekarze z Krakowa zarabiali 25tys.miesięcznie, no przynajmniej oni nie mogli narzekać na buski szpital

-rodzinnie (2013-03-16 15:55:20)

A TAK TO SIE ROBI W RODZINIE ZOBACZCIE [url]www.rodzinnypsl.xja.pl[/url]

- (2013-03-16 15:32:55)

Lekarze z Krakowa podobno zarabiali około 30 tys zł miesięcznie. Ktoś może to potwierdzić?

-busko (2013-03-16 14:19:26)

ziemia buska partia tuska,tego nie da się ukryć.dlaczego więc tracą na tym mieszkańcy.jest wyjście nadchodzi wiosna
może by ich spuścić razem z marzanną

-fox- terier (2013-03-16 12:29:45)

no to się buskie zaczynają zajmować swoimi sprawami. Oczywiście zaczynają od d.u.p.y. strony, ale mniejsza. Teraz nowe twarze do diet się pchają. A może powiecie co macie za pomysł? Co chcecie zmieniać i na co? Skąd kasa?

-Ela (2013-03-16 12:07:14)

Pan ,,DYREKTOR;; tak szpital wystawił że omijamy Chirurgie wolimy Pińczów lub Chmielnik a teraz Geriatria otwierana z wilką pompą jak i kardiologia

-Starosta (2013-03-16 11:51:18)

Ten dyrektor to człowiek bez żadnego wstydu powinni już go dawno wy----ć żeby niezdąrzył tylko swojej żony zastępcą zrobić

-Monika (2013-03-16 11:45:37)

Pełne poparcie! I co pan na to Starosto? Układami pogrążasz Busko,mało szpitala, teraz pogrążacie Uzdrowisko, ilość biurek na m/kw dla pociotków rośnie w zastraszającym tempie,pacjenci zapowiadają że do Buska więcej nie przyjadą takie mamy rządy.Żenada

-gienek (2013-03-16 11:06:24)

Mogę się założyć, że jesień przywitamy z nowym dyrektorem, Grzegorz nie zniesie porażki, jest przyzwyczajony do sukcesów a na razie nic mu w szpitalu nie wychodzi, pomimo, że "łebski facet", ale wszedł w działkę o której pojęcia nie ma i teraz za to płaci

-gość (2013-03-16 11:00:53)

Oddział geriatryczny będzie zamknięty!!! ale numer, a przyjadą dostojnicy na zamknięcie, tak jak na otwarcie??????????????/

-fx (2013-03-16 10:58:54)

Ludzieńki Kochane, przecież czy to w PO, czy w PiS czy w PSL, SLD są ludzie i parapety. W PZPR też bywali porządni ludzie.Zatem przestańmy politykować a zajmijmy się danym, konkretnym problemem. Zastanówmy się,czy na stanowisku jest odpowiedni człowiek - jeśli nie-dążmy do odwołania. Razem-możemy wiele. Yes, we can!:)

- (2013-03-16 10:06:51)

Czytając Wasze komentarze nabieram coraz większego szacunku dla człowieka, który odważył się podpisać pod tym listem i wystawić na anonimową krytykę.

"Ach te ambicje... rosną i rosną aż do niebotycznych rozmiarów. :) "
Nawet się uśmiechnąłem, ale z politowaniem. Jeśli stanowisko burmistrza wiąże się dla Ciebie z ambicjami niebotycznych rozmiarów to gratuluję Ci twoich.

-do.. (2013-03-16 09:01:45)

Zgorszony buszczanin to tak (mi się wydaje) wyznawca Radia i TV o. biznesmena Tadeusza. Czyli jesteś za: nie płaceniem podatkow przez kler, pedofilią wśród księży, rozspustę i kpienie z biednych ludzi, odbieranie godności dzieciom narodzonym ivitro itp. A na koniec pałającego nienawiścią do całego świata "chrześcijanina" Kaczora.
Dziękuje wysiadam!!

-AGA (2013-03-16 08:33:40)

Przeczytałam coś takiego:

Witam, wkrótce powstanie nowa inicjatywa w mieście dla ludzi myślących o tym, by żyło się w mieście lepiej nie tylko swoim. Liczymy na poparcie, wsparcie i twórczą pracę tych, którzy rzeczywiście chcieliby POZYTYWNYCH zmian w mieście i mają dość ignorancji obecnej władzy, nepotyzmu, cwaniactwa, nieudolności i papierkowych sukcesów KOLARZA i jego świty.

Jestem myśląca i chciałabym, by w Busko było POZYTYWNYM wzorem do naśladowania. Razi mnie nepotyzm, nietrafione inwestycje, nieudolność tych samych ludzi ale co z tego - gdy idę do głosowania głosuję na zło (nie gospodarnych zielonych) by nie wygrało większe zło (nie udaczne Kaczory) i nie mam innego wyboru.

Jednym słowem gdy powstanie jakaś mała alternatywa to z pewnością z niej skorzystam i wiele osób do mnie podobnych ale póki co wszyscy wokół czekają z założonymi rękami i dużo gadają a z tego lepiej nie będzie.....a Kolarz i Sikora już zacierają i będzie jak zawsze. Smutne ale prawdziwe.

-zgorszony buszczanin zachowaniem ZB (2013-03-16 08:14:45)

ZB to agentura PO która wie, że pod swoim skompromitowanym szyldem nie namówi ludzi o oddania na nich głosów.
Zastanawiające jest wieć wrafinowane i przewrotne bałamucenie Mirage, iż nie są tym czym są iż nie ma znaczenia ich osobisty związek z PO.

A na kanwę największej przewrotności i bezczelnosci jest porównywanie nie partyjnych organizacja zinfiltrowanych już w części przez ich element wywrotowo-dywersyjny do partii w celu zakłamania, zniekształcenia i zamydlenia obrazu. ZNP, ZHP, ZZS, MKS to partie jak PO, ze je porównuje Mirage i stawia w jednym rzędzie?
Nie to nie jest PO, to PO jest tylko partią Tuska i tych co rządzą jak każdy widzi.
W dodatku to dla nasz zwykłych obywateli i obserwatorów życia prawdziwa partia matką tych ludzi. Tak to z rzewna c wygląda i tak pewnie jest. każdy u mnie dodać dwa do dwóch. W części przypadku nie trzeba mieć nawet legitymacji partyjnej, wystarczy że serce bije tam gdzie trzeba, a zawsze później cwaniaczko można powiedzieć ja nie z PO, mimo ze jest się jej częścią bez legitymacja - tacy podobno są najbardziej perfidni i dwulicowi (?).
Co do ZNP to chyba jeszcze gorzej niż PO, czerwona agitka postkomunistyczna. Kto inteligentny, uczciwy i prawy szanuje ZNP? No kto? Nazwiska proszę?

Czy to nie wy córy i syny PO (a więc i ZB na terenie naszej Gminny i Powiatu) podnieśliście w całym kraju w swej nienawiści do nas obywateli wiek emerytalny? Czy to żony waszych ministrów czy też byłych ministrów opływają w pieniądzach a mimo to miały/czy mają knajpy gdzie spotykał/a się półświatek i kradną w sklepach na Florydzie? Na szczęście Stany to nie zniszczona przez chciwych karierowiczów POlska i tam łapią takie elementy, a nie puszczają i kłaniają im się w pas.
Czy to nie wy dajecie swoim premie w wysokości ponad milinów złotych?!!!! I to za co?!!!! Czy to nie wy nienawidzicie rodziny i dzieci?!!!! Czy to nie wy plujecie nam katolikom, protestantom i wszystkim uczciwym i prawym chrześcijanom w twarz i propagujecie homośluby? Czy to wy nie będziecie za kilka lat chcieli oddawać dzieci pederastom?
Ludzie pomyślcie czy chcecie by wasz wnuki, wnuczki, syn czy córka został oddana do zabawy pederastom?
Jeśli tak to głosujcie na PO, to głosujcie na ZB. Macie prawo, tylko później nie płaćcie, nie mówcie, że nikt nie ostrzegał.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry