Dodane: Agnieszka Data: 2013-03-15 11:33:49 (czytane: 29716) 
Do naszej redakcji wpłynął list otwarty skierowany do Starosty i Zarządu Powiatu Buskiego w sprawie szpitala buskiego. List wystosował Radny, członek Rady Społecznej ZOZ Busko-Zdrój Jacek Strzelecki. Poniżej zamieszczamy treść listu.
Szanowny Zarządzie Powiatu Buskiego, Panie Starosto!
Cóż jeszcze musi wydarzyć się w buskim szpitalu, abyś wziął pod uwagę głos zatroskanych o jego los obywateli. Czy nie dosyć już mamy dowodów na to, że jednopartyjna większość nie musi zawsze być posiadaczem wyłącznej mądrości. Dosyć już chyba malowania na różowo wszystkiego co my – współobywatele piętnujemy jako niedopuszczalne i wymagające natychmiastowej zmiany nieudacznictwo i lekkomyślne eksperymentowanie w największej placówce leczniczej w regionie.
Tragiczne wydarzenia w polskim lecznictwie, których ofiarą stały się dzieci, nakazują nie tylko jednoczenie się we współczuciu, ale przede wszystkim odpowiedzialną refleksję. Przegląd szpitalnych oddziałów jaki my – radni pozwoliliśmy sobie zrobić w dniu 22 lutego pod nieobecność jego dyrektora pokazał wyraźnie, że właściwe funkcjonowanie szpitala opiera się przede wszystkim na odpowiedzialnej postawie jego kadry medycznej. Problem, wbrew temu co się wmawia opinii publicznej, nie dotyczy jedynie oddziału geriatrycznego, który tak naprawdę nigdy nie funkcjonował tak jak przedstawia to pan Grzegorz Gałuszka.
Od roku próbowałem, zresztą nie jako jedyny, wskazać wątpliwość podejmowanych przez dyrektora działań. Kolejne nieudane przedsięwzięcia natychmiast były i nadal są zastępowane nowymi, chyba tylko przez ich autora rozumianymi pomysłami. Nie tylko dla mnie, ale również dla znacznej części kadry medycznej szpitala sprowadzają się one do ciągłego przerzucania sił i środków. Drastyczną operację przeszła już interna, eksperyment chirurgii zarzucono i będzie ona budowana od podstaw. Teraz czas na oddział płucny, bo jak się okazało zaistniała potrzeba wygospodarowania miejsca na niezbyt jasne dla mnie kolejne rewolucje. Sygnalizowana od dłuższego czasu sytuacja konfliktowania przez aktualne władze szpitala środowiska lekarskiego i pielęgniarskiego poskutkowała zbiorowym wypowiedzeniem pracy przez doświadczony personel medyczny.
Czas już chyba, aby nasz szpital przestał być wykorzystywany do budowania autorytetu i wizerunku politycznego zarządzających nim osób. Nie chcemy szumnych imprez, wywiadów, artykułów. Nie chcemy polityków trąbiących o kolejnych sukcesach aktualnie rządzących. Chcemy, aby buski szpital był tym, który wybierają mieszkańcy jako bezpieczne, nowoczesne i przyjazne pacjentowi miejsce ratowania zdrowia i życia.
Nie przyjmujemy zasłaniania się rozpoczynającymi się w szpitalu inwestycjami. Były one przecież w większości planowane wcześniej i przypisywanie sobie zasługi w tym zakresie przez obecną dyrekcję jest wielce nieuprawnione.
Zdecydowanie protestujemy przeciwko dalszemu pogłębianiu kryzysowej sytuacji w szpitalu. Niemożność porozumienia z dyrektorem szpitala zmusza nas do wystąpienia w tak zdecydowanej formie do Zarządu Powiatu i Starosty, którzy nie mogą uchylać się w tym przypadku od odpowiedzialności. Większość, jaką posiada klub radnych PSL w radzie powiatu i skutecznie wykorzystuje realizując swoje cele, doprowadziła do sytuacji, w której utraciliśmy możliwość dialogu. Nie tylko pozbawiono nas wpływu na podejmowane decyzje, ale również możliwości wglądu w rozstrzygnięcia dotyczące naszych wspólnych spraw. Członkowie lokalnej organizacji PSL piastują wszystkie stanowiska, w których kompetencji spoczywa los buskiego szpitala. Mając taką pełnię władzy, nie należy zapominać o odpowiedzialności.
Żądamy odpowiedzialnego i konstruktywnego zajęcia się sytuacją buskiego szpitala!
Żądamy przedstawienia pisemnych planów jego rozwoju i ewentualnych przekształceń w najbliższych latach i zakończenia chaotycznych i doraźnych kroków!
Żądamy konkretnych działań Starosty i Zarządu Powiatu, które nie będą polegały na tuszowaniu błędów obecnego kierownictwa!
Radny, członek Rady Społecznej ZOZ Busko-Zdrój
Jacek Strzelecki
Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (145) |
- (2013-03-16 22:39:34)
www.rodzinnypsl.xja.pl samo sedno
-www.rodzinnypsl.xja.pl (2013-03-16 21:36:20)
Dziękuję Panu Ygorowi - polecam wszystkim bo występują w filmie znakomitości i sławne osoby z całej Polski i Buska. Ja nie przepadam za logo w górnym prawym rogu, ale obejrzyjcie koniecznie.
- (2013-03-16 21:09:16)
tym listem robi sobie już kampanię
-007_zglos_sie (2013-03-16 20:21:09)
Co sie czlowiek usmieje z waszych durnych postow ! Mozna komentowac negatywnie czy pozytywnie. Ale nikogo nie powinno sie obrazac drodzy anonimy poniewaz to jest karalne. Pozdrawiam
- (2013-03-16 19:58:53)
panie carze jacku wielki pierwszy przy....sie wojewody chyba ktos Cię nieżle rabnął w łeb młotkiem, co ty człowieku robiłeś przez tyle lat ? Teraz sobie przypomniałeś że w Busku jest szpital.Kto ci kazał ten list opublikować ?Czyżby znudziło ci się już podpiepszanie ludzi?Juz Wąsowicza wyrobiłeś na szaro, teraz szukasz chyba nastepnego jelania.Daj sobie już spokuj bo w polityce nigdy nic juz nie osiagniesz dlatego bo jesteś jak dz...a idziesz z tym co ci płaci.
- (2013-03-16 19:32:00)
Też miałam okazję poznać pana dyrektora G.
To niewykle przystojny, czarujący i szarmancki mężczyzna - szkoda tylko że jedynie w jego opini, bo jego rozmówca już nie odnosi takiego wrażenia. Odczucia rozmówcy potęgują się jeśli jest nim kobieta
-??? (2013-03-16 19:16:47)
O co chodzi w tym artykule bo nie czytałem Korso ?? Może ktoś naświetlić sprawę??
-panie Lasak (2013-03-16 19:05:24)
Jeszcze jedno. Niech pan sobie weźmie do siebie co piszę. Byłam świadkiem pewnych rozmów. Będzie pan miał kłopoty za ten artykuł, skądinąd trafny i oddający tą rzeczywistość.
-panie Lasak (2013-03-16 18:59:56)
Za ten ostatni artykuł w Korso zostanie pan rozdeptany. Będzie pan wszystkiemu winny. Już oni się postarają. Ta niby opieka zdrowotna z ul. Partyzantów przez całe lata korzystała z niewiedzy ludzi. Kto wiedział to tam poszedł. Większość nie wiedziała że tam są jacyś lekarze. To się pan naraził.
-Alina (2013-03-16 18:25:11)
Też miałam nieprzyjemność poznać pana dyrektora. Tylko pacjentów żal. I szpitala.
-Irena (2013-03-16 18:07:18)
Poznałam dyrektora Gałuszke wniosek nigdy juz nie zagłosuje na PSL
-Optymista . Już nie taki (2013-03-16 16:57:27)
Lekarze z Krakowa dużo zarabiali, bo pewno tak jak ich dyrektor należą do PSL. Czy dla członka PSL 30.000/mies. to dużo? Oni są w stanie przetrawić cztery razy tyle, zgodnie z zasadą, że "w miarę jedzenia apetyt rośnie", a im apetyt rośnie już, przynajmniej w powiecie buskim, przez blisko 16 lat. Czemu się więc dziwicie? Z optymizmem proszę, w przyszłość patrzcie, buszczanie. Przecie co .... nie dacie zarobić swoim?
-Bob (2013-03-16 16:49:45)
O co chodzi? Wszystko idzie tak jak miało iść - szpital upada, a przyszly inwestor zaciera ręce.
Tak na prawdę będzie to najlepsze rozwiazanie, starosta po prostu nie ogarnia kwestii zarządzania szpitalem.
-Ygor (2013-03-16 16:49:41)
Forumowicz "Rodzinnie wstawił link do tej strony:
www.rodzinnypsl.xja.pl
obejrzałem z ogromnym zainteresowaniem, przeanalizowałem, zmartwiłem się, i postanowiłem zachęcić Państwa do obejrzenia tego filmiku. Nie przejmujcie się, że na początku leci reklama. Trzeba ją obejrzeć (czytaj zapłacić) za filmik właściwy. Obiecuję, że warto. Pozdrowienia dla "Rodzinnie".
-Izka (2013-03-16 16:45:38)
Lekarze z Krakowa zarabiali po 30 tysięcy miesięcznie i za co im przez 2lata tyle kasy płacili jak on niebył raz na bloku bo nieumiał nic ale pan starosta tego nie powiedział tylko pięknie się wypowiadali z dyrektorem
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.