swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Poseł PiS zawiadamia prokuraturę w sprawie buskiego PKS

Dodane: Kasia Data: 2013-02-23 12:51:44 (czytane: 45035)  Wersja do druku

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków Zarządu Spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. w Busku-Zdroju. Jak uzasadnia poseł, z informacji wyborców wynika, że buski PKS jest w złej sytuacji finansowej, a pracownicy spółki nie otrzymują wynagrodzenia.

Ponadto, jak pisze poseł Kaczmarek, z informacji z ZUS wynika, że spółka "co najmniej od kilkunastu miesięcy posiada ogromne zadłużenie z tytułu nieodprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne zatrudnionych pracowników. Powyższe okoliczności dają podstawę do stwierdzenia, że członkowie Zarządu PKS w Busku-Zdroju, reprezentujący spółkę będącą jednocześnie pracodawcą dla zatrudnionych w niej osób, dopuszczają się uporczywego naruszania praw pracowników wynikających ze stosunku pracy i ubezpieczenia społecznego, co stanowi przestępstwo z art. 218 & 1 a k.k.".

Poseł Tomasz Kaczmarek zwraca również uwagę na fakt, że PKS, posiadający znaczne zadłużenie brał udział i wygrał przetargi na terenie gmin: Kazimierza Wielka (przetarg "Dowóz uczniów do Gimnazjów i Szkół Podstawowych na terenie gminy Kazimierza Wielka w roku szkolnym 2012/2013"), Gnojno (przetarg "Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dowożonych do placówek szkolnych na terenie gminy Gnojno w roku szkolnym 2012/2013"), Nowy Korczyn (przetarg "Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dowożonych do placówek szkolnych na terenie gminy Nowy Korczyn w roku szkolnym 2012/2013".

Jak zauważa poseł, "jednym z warunków uczestnictwa w przetargu jest niezaleganie z uiszczaniem składek na ubezpieczanie społeczne lub zdrowotne. W przypadku podmiotu nie spełniającego tego warunku zostaje on wykluczony z przetargu przez Zamawiającego. Skoro zatem PKS w Busku-Zdroju wygrał powyższe postępowanie przetargowe, to należy domniemywać, iż osoby uprawnione do reprezentacji spółki złożyły fałszywe oświadczenia o niepodleganiu warunkom wykluczenia z przetargu". Poseł zastanawia się, dlaczego, z uwagi na złą kondycję finansową PKS, nie złożono wniosku o upadłość spółki. Tomasz Kaczmarek zwrócił uwagę, że zawiadomienie dotyczy osób, które "według uzyskanych informacji pozostają w bliskim kręgu znajomych władz Województwa Świętokrzyskiego". Dlatego poseł wniósł o skierowanie sprawy do jednostki prokuratury, która będzie bezstronna.

Z biura poselskiego Posła Tomasza Kaczmarka otrzymaliśmy kopię zawiadomienia:

Tomasz Kaczmarek - zawiadomienie do prokuratury w sprawie buskiego PKSpdficon.png

/KR/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (63)
     

-do poniżej (2013-02-24 22:22:16 - IP: ***6.137.3)

Wygonił dworzec? A nie pamiętasz przypadkiem, że on tam był? A że ci ktoś go wyremontował i nie stoi teraz sr..z, toźle?

-do mmmmmmmmmmmmmmm (2013-02-24 20:40:49 - IP: ***255.36.65)

Masz rację. Gdyby PSL zajął by się PKS'em na pewno by do tego nie doszło. Człowieku lecz się. Tej hołoty już dawno nie powinno być przy korycie. Jak partia która miała najniższe poparcie w wyborach pośród partii powyżej progu wyborczego może mieć tak dużo do powiedzenia. PSL jest jak polityczna dzi...a, układa się z każdym byle być przy korycie.

-mam nadzieje że ktoś rozliczy te sprawy (2013-02-24 20:19:32 - IP: ***209.154.184)

chodzi o to gdzie poszła kasa za sprzedane nieruchomości czy czasem zarząd nie podzielił sie między swoimi a reszte olał gdzie podziały sie akcje powinny być przydzielone wszystkim pracownikom tak jak to miało miejsce w gackach ( dolina nidy )

-mmmmmmmm (2013-02-24 17:54:22 - IP: ***60.4.10)

do tego co obwinia marszałka i PSL. PKS to spólka skarbu państwa a nie marszałka IPSL aszefuja w nim nikt inny jak członkowie PIS czyli P.P.gdyby rządził PSL napewno by do tego nie doszło

-wyborca (2013-02-24 15:55:42 - IP: ***.56.163.74)

panie pośle proszę drążyć temat o PKS
TO PROSI O POMSTĘ DO NIEBA
a ten zarząd niech DIABLI wezmą

-do poniżej (2013-02-24 13:15:04 - IP: ***113.241.170)

A kto ten dworzec tam wygonił?Pamiętasz?

-mieszkaniec (2013-02-24 11:42:04 - IP: ***.59.77.40)

A ja się tak zastanawiam, że jak PKS sprzeda swoje działki to gdzie będą trzymali autobusy??? być może na super dworcu MDA oddalonego od centrum o kilka km?

- (2013-02-24 11:05:56 - IP: ***29.229.164)

jeszcze może być,że z 1/6 (16,5%) rozdysponowanych unijnych środków finansowych trzeba będzie się właściwie rozliczyć. Proszę rozważyć Szanowny Marszałku ,że wielu patrzących Wam na ręce zna języki i dokąd zaadresować stosowną korespondencję do Brukseli.Jakoś wydaje się Wam,że jesteście poza kontrolą. niestety..wszystko będzie miało swój epilog.sukcesów dalszych życzę. PS. podczas otwarcia pływalni w Solcu marszałek winien wskoczyć do basenu w garniturze.

-wuwa (2013-02-24 10:38:03 - IP: ***27.124.105)

Glosujcie dalej na kmiotkow z psl

-:) (2013-02-24 10:07:47 - IP: ***29.229.164)

proszę wybaczyć,że wtrącam w informacji poświęconej losowi PKS. Ale jak tam z geriatrią w naszym już niesławnym buskim szpitalu?..ponoć już nie działa.A takie otwarcie było.. Szpital to dopiero bajzel.

- (2013-02-24 09:59:51 - IP: ***29.229.164)

nie ma konsekwencji karnych!! pakuje się jeden z drugim do polityki,wybierają (w remizach),to niech poniesie potem konsekwencje złego zarządzania, czy to w powiecie,czy w gminie, czy w podległej samorządowi placówce (np.PKS,szpital,etc.). Pora zmienić prawo karne i przywrócić "instytucję obozów ciężkich robót". Niewydolny polityk lokalny,który naraził i Skarb Państwa,i budżet lokalnego samorządu na straty,winien walić kilofem w kamieniołomie,za kolczastym drutem.

- (2013-02-24 09:44:37 - IP: ***63.153.125)

Przeczytajcie sobie fabryczne normy nowych autobusów (modeli jakie są w taborze PKS-u Buskiego), a dowiedzcie się jakie normy zakładowe nałożył "inteligentny" prezes, nie zważając na stan techniczny i wiek autobusów. Chciałbym żeby tu co niektórzy fach meni siedli za fajerę i pokazali jak się jeździ na prezesowej normie i jeszcze spuszcza się paliwo.

-p (2013-02-24 09:39:06 - IP: ***185.125.11)

boCHaterzy to w pslu są to ich robota pomalutku wydją szpital, uzdrowisko i ciekaw jestem co powiedzą pewnie winny kaczyński bo ich do więzienia nie wsadził

-do "Miejscowy" (2013-02-24 08:41:49 - IP: ***26.233.4)

nie strasz - po ogłoszeniu upadłości p i e r w s z e to zobowiązania pracownicze.

- (2013-02-24 08:22:28 - IP: ***.248.62.3)

może ktoś się zajmie tym tematem.bo to co się dzieje to jest zgroza.jeżeli chodzi o wypłaty to ludzie maja po pół roku zaległe wypłaty do odebrania i nikt sobie z tego nikt nie robi.Prezesa to do więzienia powinni za to wsadzić bo to juz z 2 lata się dzieje to jest jedna mafia bo żadnych kontroli nie ma ani nic.jeżeli sobie nie radzi to niech odejdzie.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry