swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Poseł PiS zawiadamia prokuraturę w sprawie buskiego PKS

Dodane: Kasia Data: 2013-02-23 12:51:44 (czytane: 45037)  Wersja do druku

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków Zarządu Spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. w Busku-Zdroju. Jak uzasadnia poseł, z informacji wyborców wynika, że buski PKS jest w złej sytuacji finansowej, a pracownicy spółki nie otrzymują wynagrodzenia.

Ponadto, jak pisze poseł Kaczmarek, z informacji z ZUS wynika, że spółka "co najmniej od kilkunastu miesięcy posiada ogromne zadłużenie z tytułu nieodprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne zatrudnionych pracowników. Powyższe okoliczności dają podstawę do stwierdzenia, że członkowie Zarządu PKS w Busku-Zdroju, reprezentujący spółkę będącą jednocześnie pracodawcą dla zatrudnionych w niej osób, dopuszczają się uporczywego naruszania praw pracowników wynikających ze stosunku pracy i ubezpieczenia społecznego, co stanowi przestępstwo z art. 218 & 1 a k.k.".

Poseł Tomasz Kaczmarek zwraca również uwagę na fakt, że PKS, posiadający znaczne zadłużenie brał udział i wygrał przetargi na terenie gmin: Kazimierza Wielka (przetarg "Dowóz uczniów do Gimnazjów i Szkół Podstawowych na terenie gminy Kazimierza Wielka w roku szkolnym 2012/2013"), Gnojno (przetarg "Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dowożonych do placówek szkolnych na terenie gminy Gnojno w roku szkolnym 2012/2013"), Nowy Korczyn (przetarg "Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dowożonych do placówek szkolnych na terenie gminy Nowy Korczyn w roku szkolnym 2012/2013".

Jak zauważa poseł, "jednym z warunków uczestnictwa w przetargu jest niezaleganie z uiszczaniem składek na ubezpieczanie społeczne lub zdrowotne. W przypadku podmiotu nie spełniającego tego warunku zostaje on wykluczony z przetargu przez Zamawiającego. Skoro zatem PKS w Busku-Zdroju wygrał powyższe postępowanie przetargowe, to należy domniemywać, iż osoby uprawnione do reprezentacji spółki złożyły fałszywe oświadczenia o niepodleganiu warunkom wykluczenia z przetargu". Poseł zastanawia się, dlaczego, z uwagi na złą kondycję finansową PKS, nie złożono wniosku o upadłość spółki. Tomasz Kaczmarek zwrócił uwagę, że zawiadomienie dotyczy osób, które "według uzyskanych informacji pozostają w bliskim kręgu znajomych władz Województwa Świętokrzyskiego". Dlatego poseł wniósł o skierowanie sprawy do jednostki prokuratury, która będzie bezstronna.

Z biura poselskiego Posła Tomasza Kaczmarka otrzymaliśmy kopię zawiadomienia:

Tomasz Kaczmarek - zawiadomienie do prokuratury w sprawie buskiego PKSpdficon.png

/KR/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (63)
     

-Miejscowy (2013-02-24 08:08:09 - IP: ***.59.88.54)

Teraz unieważnią przetarg, wsadzą zarząd i zlikwidują PKS. Wtedy będziecie, pracownicy, mieli z głowy problem czy pracować czy nie. A zaległych pensji zapewne juz nie zobaczycie, bo syndyk zaspokoi najpierw ZUS i kilku innych wierzycieli. Wtedy podziękujecie naszemu bohaterowi.

- (2013-02-24 00:01:47 - IP: ***109.38.193)

ale jaja z tego co slysze to juz dawno pks nie wyplaca pensji, a moze jest to zwiazane z tym ze co niektorzy juz znalezli nowa dobrze platna prace
Tomek pokaz tors bo juz zapomnialem jak slicznie wygladasz bez koszuli

- (2013-02-23 23:10:58 - IP: ***.43.186.252)

pora zająć się szpitalem.tam wyjątkowo rzetelnie gospodaruje się środkami przeznaczonymi na leczenie.świetny szczególnie oddział chirurgiczny, a propos-jak tam geriatria

-czy ktoś wie co się dzieje z ??? (2013-02-23 21:51:50 - IP: ***209.150.187)

akcjami firmy czy one zostały wyemitowane kiedykolwiek i gdzie idzie kasa z nieruchomości które zostały zlicytowane czy czasem się klika zarządzajaca pks-em nie podzieliła między sobą a pracowników wykiwali a na koniec podziękowania dla PANA KACZMARKA pan jest bardzo uczciwym posłem w przeciwieństwie do MIODOWICZA który nawet gdyby wiedział to na pewno by nic nie zrobił chyba że dla biznesmenów bo tacy by mu coś odpalili !!!!!!!!!

-adela (2013-02-23 21:38:34 - IP: ***191.212.98)

Jeżeli przedstawił zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności to mogą mu naskoczyć.

-pracownik PKS (2013-02-23 21:36:10 - IP: ***63.165.1)

To PKs bankrutuje że kierowcy spuszcza sobie troche paliwa ,wszędzie spuszczaja,a w biurze to jak ktos pracuje to nie wezmie sobie długopisu,nie skseruje swoich papierow,nie rozmawia przez telefon slużbowy.Jak by PKS mial innego prezesa i zarząd to by dobrze prosperował.

-yogi (2013-02-23 20:19:03 - IP: ***.244.105.25)

Według mnie to jeszcze z tego art. powinien odpowiadać zarząd PKS-u
art. 297KK
§ 1. Kto, w celu uzyskania dla siebie lub kogo innego, .............lub zamówienia publicznego, przedkłada ........ poświadczający nieprawdę albo nierzetelny dokument albo nierzetelne, pisemne oświadczenie dotyczące okoliczności o istotnym znaczeniu dla uzyskania wymienionego wsparcia finansowego, ........lub zamówienia,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

-xyz (2013-02-23 20:09:18 - IP: ***63.2.167)

Brawo'''ten człowiek to już pięć lat temu powinien być tam gdzie jest jego miejsce [Pińczów].

-Busko wszystkich frakcji z PiS, SP, PJN, PSL Ci kibicuje (2013-02-23 18:46:27 - IP: ***.47.77.41)

Brawo, tak trzymać Kaczmarek. Nieważne z jakiej opcji jesteś, grunt, że starasz się przywrócić normalność i uczciwość w społeczeństwie oraz piętnować przekręty i marnotrawstwo naszych pieniędzy,haraczu wyrywanego nam prze liberałów-aferałów pod nazwą podatku.
Teraz tylko niech nie zawiedzie wymiar sprawiedliwości i liberałów-aferałów osądzi uczciwie.

-xxx (2013-02-23 18:25:25 - IP: ***.47.124.194)

jaki jest sens pierw spuścić paliwo a później wyciągnąć z własnej kieszeni i kupić na cpn żeby je znów wlać do baku ...??????? bezsensu !!!!!!! a prawda jest opisana wyżej , bo przecież PKS nie zbankrutował o tzw. "kradzież paliwa"

-buszczanin (2013-02-23 17:59:39 - IP: ***113.250.66)

Co niektore osoby co znajduja sie na swieczniku wladz a byly pracownikami PKS już sobie zalatwili pracę a o zalogę i firmę niech sie martwi AGENT TOMEK .

- (2013-02-23 17:28:18 - IP: ***.47.79.235)

do xxx jak by kierowcy paliwa nie spuszczali to by nie mieli problemu z powrotem do domu!!!!!!!!!!!!!

-mieszkaniec Buska (2013-02-23 15:14:03 - IP: ***4.2.169)

W uzupełnieniu są to gminy wszystkie na terenie powiatów, Busko, Pińczow, Kazimierza W. oraz Chmielnik. Za wiedzą Prezesa Pęcherskiego i na jego polecenie fałszowano i dalej fałszuje się dokumentację wyłudzając pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego. DOWÓD-pismo NR.BOE/BOS-052-3188/2011/P z dnia 05 lipca 2012r. W-ce Prezesa Najwyższej Izby Kontroli p. Wojciecha KUTYlA.

-kto to? (2013-02-23 15:05:21 - IP: ***152.26.61)

kim jest ten smutny pan po lewej za agentem?

-XXX (2013-02-23 14:34:55 - IP: ***.47.124.194)

wreszcie się obudzili .... brawo !!!!!! bo to co się dzieje w PKS w Busku , to zgroza !!!!! pracownicy musieli brać sobie własne pieniądze w dalsze trasy na zatankowanie autobusu , bo mogli by nie wrócić do domu i ludzie mogli by nie dojechać w oczekiwane miejsce .... współczuje ludziom pracującym tam .... i przesyłam gorące pozdrowienia do biura PKS:D

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry