Dodane: Agnieszka Data: 2013-02-15 14:28:01 (czytane: 24071) 
W niedzielę 17.02 w Kazimierzy Wielkiej Marsz w obronie mediów katolickich W 1' Niedzielę Wielkiego Postu, 17 lutego 2013 r. w Kazimierzy Wielkiej odbędzie się marsz w obronie Telewizji Trwam i wolnych mediów w Polsce.
O godz. 12.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji katolickich mediów. Eucharystii przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi delegat Biskupa Kieleckiego ks. prałat dr Andrzej Kaszycki, Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach.
Po Mszy św. rozpocznie się marsz ulicami Kazimierzy Wielkiej, który zakończy się na placu przed kościołem Miłosierdzia Bożego. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Buska Rodzina Radia Maryja i buski Klub Gazety Polskiej, by powtórnie zamanifestować swoje stanowisko w kwestii wolności mediów i przyznania miejsca TV Trwam na pierwszym multipleksie, organizują w niedzielę o godzinie 11:00 z ul. Poprzecznej wspólny wyjazd do Kazimierzy Wielkiej. Zbiórka przy pawilonie Rossman. Do wzięcia w nim udziału serdecznie zapraszają wszystkich, którym sprawy te nie są obojętne.
Organizatorzy wynajmują autobus i proszą zainteresowanych wspólnym wyjazdem o możliwie jak najszybsze zgłaszanie się nań u koordynatora wyjazdu, pani Haliny, pod numerami 536 650 636, by dopasować pojazd.
Czytaj również artykuł: 'Nie oddamy wam Telewizji Trwam' - marsz w obronie TV Trwam w Busku-Zdroju (foto/video)
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (81) |
-Antykler (2013-02-16 15:38:43 - IP: ***108.171.62)
Kościół niszczy Polskę.
-odpowiadam (2013-02-16 15:23:36 - IP: ***113.88.4)
oceń sam z pełnym szacunkiem i poważaniem
mam dochód miesięczny z zus 600zł.17gr.
czy wiadomo Ci że ktoś zmarły został pochowany za darmo przez pana z koloratką
nie uskarżam się inni mają gorzej.To wszystko jednak boli.dorobić mi nie wolno
ponieważ mam zakaz lekarski wykonywania jakiejkolwiek pracy.oceń sam,czy tak być powinno.to boli.tego nikt nie widzi lub nie chce widzieć czy tak być powinno
KOCHAM CIĘ POLSKO ALE DOKĄD ZMIERZASZ
-do: -do wiernych tatusia rydzyka (2013-02-16 14:46:54 - IP: ***109.141.207)
O ile wiem buski cmentarz jest w części parafialny i od północy komunalny. Na parafialnym to miejsc już chyba nie ma, a na komunalnym słyszałem, że miasto życzy sobie 3.500 za dołek. Czy to dużo czy mało, oceń sam.
-poseł (2013-02-16 14:36:44 - IP: ***171.152.130)
POSEŁ GODSON NA PAPIEŻA!
-do wiernych tatusia rydzyka (2013-02-16 14:34:54 - IP: ***113.88.4)
zobaczcie kto tu pisze. dawniej liderzy PZPR tak jak np.pani Maria J,lub Maria K.
z al.Mickiewicza,obecnie pierwsza po bogu w Kościele Brata Alberta.Pani Mario na księdza niech pani idzie,wtedy pani kasy nie zabraknie nigdy,nie będzie pani musiała startować na radną,już nikt z poważnych nie chce z panią na te tematy rozmawiać.aby startować został tylko kościół. czy nie wstyd.pani Mario.a swoją drogą czy któryś z panów z koloratką był kiedyś głodny?,czy mu było kiedyś zimno? czy wie co to znaczy niemoc w zakłamanym
i skorumpowanym Busku.panowie w koloratkach na ten temat nic nie wiedzą
oni są syci rozbijają się wypasionymi
furami,często z ***mi i pod wpływem
alkoholu.dajcie jeszcze tv trwam,będziemy brać pożyczki,żeby tych spaślaków utrzymywać.hańba wstyd POLSKO DOKĄD ZMIERZASZ.Spróbuj sobie zrobić miejsce na cmentarzu dowiesz się czy stać cię na to.problem zostawisz rodzinie. a podobno to teren miejski
a może się coś zmieniło i my o tym nie wiemy czy wiecie coś na ten temat pozdro....
-Rydzol (2013-02-16 14:22:41 - IP: ***150.142.214)
- Nie oddam TV Sram!
- Nie oddam świadectw udziałowych emerytom i rencistom!
- Nie oddam ani złotówki rodzeństwu z Olkusza!
- Nie oddam ani marki z wycyganionych na "pielgrzymkach" do Medjugorje i przewiezionych nielegalnie w reklamówkach do Polski!
- Nie zapalę jednej świeczki na grobie rodziców!
- Nie odwołam żadnego słowa o "czarownicy" Kaczyńskiej!
- Nie oddam ani złotówki zarobionej na zestawach satelitarnych i telefonach wRodzinie (nawet Kaczyńskiemu)!
Pocałujcie mnie wszyscy w d.pę, a zwłaszcza wy tępe mohery słuchające radia MaRyja!
Wielebny Tadeusz "syn Maryi, urodzony 3 maja, mówi wam to coś" Rydzyk!!!
-nie oddam trwam (2013-02-16 13:36:32 - IP: ***171.152.130)
Nie oddam telewizji trwam nikomu! Tylko ojciec Rydzyk!
PS: Poseł Godson na papieża!
-dajcie im TV (2013-02-16 13:36:07 - IP: ***6.137.9)
dajcie im tę telewizję Trwam i niech siedzą i oglądają ojca Tadeusza, a nie szwendają się po śliskich drogach
-dajcie im TV (2013-02-16 13:35:58 - IP: ***6.137.9)
dajcie im tę telewizję Trwam i niech siedzą i oglądają ojca Tadeusza, a nie szwendają się po śliskich drogach
-dajcie im TV (2013-02-16 13:35:46 - IP: ***6.137.9)
dajcie im tę telewizję Trwam i niech siedzą i oglądają ojca Tadeusza, a nie szwendają się po śliskich drogach
-dajcie im TV (2013-02-16 13:35:29 - IP: ***6.137.9)
dajcie im tę telewizję Trwam i niech siedzą i oglądają ojca Tadeusza, a nie szwendają się po śliskich drogach
-Bezrobocie, bieda, a tu masz... (2013-02-16 12:30:43 - IP: ***7.138.116)
Dookoła dobrobyt, bezrobocie na minimalnym poziomie, do szczęścia brakuje Polakom TV TRWAM, którą chcą im zabrać...Oj głupi narodzie, opamiętaj się!
-tv trwam jest mniejszym złem niz POlsat i tvn (2013-02-16 11:47:53 - IP: ***30.109.148)
NIESTETY ALE W DZISIEJSZYCH CZASACH TRZEBA WYBIERAĆ MIĘDZY MNIEJSZYM ZŁEM .RYDZYK PRZYNAJMNIEJ NIE PROMUJE ZBOCZEŃCÓW I AFERZYSTÓW JAK POLSAT I TVN NIE WSPIERA RZĄDU RYŻEGO NIE OGŁUPIA POLAKÓW ŻE WSZYSTKO CO ZROBIŁ RYŻY I PO TO JEST SUKCES DLA POLSKI TAK JAK TO MÓWIĄ TVN I POLSAT
-do: -nie wierzący ale rydzyka popierający (2013-02-16 10:20:03 - IP: ***109.141.207)
rzeczowe stanowisko, argumenty zamiast inwektyw - popieram.
Odnosząc się do fragmentu o Rydzyku i ''kasie ze stoczni co wyparowała'' - ten wątek powraca jak bumerang, a czy to jest to prawda czy kolejne POmówienie ojca dyrektora? Czy była jakaś sprawa sądowa, czy było dochodzenie, gdzie są dowody? Np. o FOZZ pisało się wiele, publikowało dokumenty, były sądy, były wyroki, są skazani. Czy aby stocznie Rydzyka to nie kolejny świński ryj Palikota?
Przy okazji myśl: jeśli, podkreślam JEŚLI nawet Rydzyk, jak mu zarzucają co niektórzy (czy słusznie?) wykorzystał pieniądze ze składek na ratowanie stoczni, na wsparcie Radia Maryi i TV Trwam to wygląda na to, że w sumie ewentualnie uczynił dobrze, gdyż jak pokazał czas, koalicja rządząca PO+PSL+SLD stocznie zarżnęły, a wszystkie pieniądze z tej operacji zgarnęły dla siebie. Pewnie więc i pieniądze składkowe by trafiły do ich kieszeni. Przykładem na to który ujrzał światło dzienne jest senator PO Misiak, który najpierw opracowywał specustawę stoczniową, która doprowadziła je do bankructwa, a potem, wziąwszy czy aby nie PO znajomości?, potężną kasę z budżetu, by zwolnionym stoczniowcom serwować kursy komputerowe na otarcie łez.
Rydzyk zachowałby się więc jak Robin Hood z Torunia, co to zabrał POsibrzuchom a rozdał w informacji radiowych i telewizyjnych ubogim i maluczkim!
Druga kwestia: co ze świętą zasadą liberałów, że ''pierwszy milion trzeba ukraść''? Zgodnie z nią nikt dziś oficjalnie nie pyta i nie dochodzi, skąd tzw. kapitał założycielski dzisiejszych potentatów finansowych.
Jeśli tak, to ta zasada stosuje się do wszystkich - z klechą z Torunia włącznie. Czyż prawo jest różne dla cywilów i wyświęconych? Czy uczciwy sąd wydając wyroki różnicuje je w zależności od tego czy ktoś nosi krawat czy koloratkę?
I jeszcze jedno: jeśli nawet Rydzyk ma te miliony, które mu krytycy na każdym kroku zarzucają, jeśli nawet, to ja i tak mu nie zazdroszczę! Bo jaką chłopina ma z nich dla siebie korzyść lub przyjemność? Czy ma pałac choćby taki jak ten na Młyńskiej? czy ma prywatny odrzutowiec jak Niemczycki? czy wydał córkę za księcia jak Kulczyk? Czy chodzi ubrany w markowe ciuchy jak Lis? Czy wozi się juz przysłowiowym maybachem? Czy pływa luksusowymi jachtami z polskimi sexmodelkami w Cannes jak Pujszo, Samojłowicz i inni lub w towarzystwie tych panienek korzysta z życia w Courchevel?
-niewierzacy do niewierzacego (2013-02-16 10:06:51 - IP: ***239.242.206)
szkoda tylko ze redaktor naczelny tv trwam T Rydzyk przemilcza sprawe swiadectw udzialowych ktore pod koniec
lat 90 sciagnal odswoich malo poczytalnych wyznawcow pod pozorem ratowania Stoczni Gdanskiej i roznymi inymi pozorami.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.