swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Kazimierza: Marsz w obronie Telewizji Trwam

Dodane: Agnieszka Data: 2013-02-15 14:28:01 (czytane: 24069)  Wersja do druku

W niedzielę 17.02 w Kazimierzy Wielkiej Marsz w obronie mediów katolickich W 1' Niedzielę Wielkiego Postu, 17 lutego 2013 r. w Kazimierzy Wielkiej odbędzie się marsz w obronie Telewizji Trwam i wolnych mediów w Polsce.

O godz. 12.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji katolickich mediów. Eucharystii przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi delegat Biskupa Kieleckiego ks. prałat dr Andrzej Kaszycki, Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Po Mszy św. rozpocznie się marsz ulicami Kazimierzy Wielkiej, który zakończy się na placu przed kościołem Miłosierdzia Bożego. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 marsz_tvtrwam001.jpg

Buska Rodzina Radia Maryja i buski Klub Gazety Polskiej, by powtórnie zamanifestować swoje stanowisko w kwestii wolności mediów i przyznania miejsca TV Trwam na pierwszym multipleksie, organizują w niedzielę o godzinie 11:00 z ul. Poprzecznej wspólny wyjazd do Kazimierzy Wielkiej. Zbiórka przy pawilonie Rossman. Do wzięcia w nim udziału serdecznie zapraszają wszystkich, którym sprawy te nie są obojętne.

Organizatorzy wynajmują autobus i proszą zainteresowanych wspólnym wyjazdem o możliwie jak najszybsze zgłaszanie się nań u koordynatora wyjazdu, pani Haliny, pod numerami 536 650 636, by dopasować pojazd.

Czytaj również artykuł: 'Nie oddamy wam Telewizji Trwam' - marsz w obronie TV Trwam w Busku-Zdroju (foto/video)

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (81)
     

-News: Zamknięta Geriatria w buskim ZOZ?! (2013-02-17 08:51:42 - IP: ***152.31.65)

Podobno w buskim ZOZ miesiąc temu hucznie otwierany Oddzaił Geriatryczny już został zamkniety! lekarze uciekli, pacjentów nima. Ale jaja!
A miesiąc temu było tak pieknie, fragment informacji ze strony ZOZ:
W dniu 18 stycznia 2013 r. w Szpitalu Powiatowym w Busku - Zdroju dokonano uroczystego otwarcia, pierwszego i jedynego w województwie świętokrzyskim, oddziału geriatrycznego. Uroczystość otwarcia zaszczycili znamienici goście m. in. wojewoda świętokrzyski Bożena Pałka - Koruba, marszałek Adam Jarubas, przewodniczący Sejmiku Tadeusz Kowalczyk, wicestarosta Stanisław Klimczak, burmistrz Waldemar Sikora, radni, a także rzecznika świętokrzyskiego oddziału NFZ Barbara Szczepanek.

Przybyłych gości przywitał dyrektor szpitala Grzegorz Gałuszka, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do powstania oddziału.

Gdyby dyrektorem ZOZ był ojciec Rydzyk to buski szpital błyszczałby i leczył na najwyższym poziomie. A tak to jest jak jest.

-Antykler (2013-02-17 02:49:46 - IP: ***85.51.34)

Odpowiadam. Kościół bierze, konsumuje, wysyła lenno do Watykanu. Czy ktoś słyszał, aby kościół komuś pomógł? Okrada obywateli i państwo. Przykładem jest komisja majątkowa. Poza tym ja nie toleruje pedofilstwa, a pedalstwa nie znoszę.

Preferencje polityczne nie mają tutaj znaczenia.
Zło trzeba tepić.

-co zrobi palikot (2013-02-17 00:20:41 - IP: ***.248.39.226)

jak nie wejdzie do sejmu waszym zdaniem

1)strzeli sobie w pustą głowę tym pistoletem który pokazywał kiedyś

2) wsadzi sobie wibrator który pokazywał kiedyś do mordy i przestanie kłapać głupoty a może i do odbytu

3)zrobi wszystko na raz

-gdzie jest olo?! (2013-02-16 23:35:59 - IP: ***109.141.207)

dyskusja bez twojego komentarza jest bezpłciowa. olo gdzie jesteś?

-a ja (2013-02-16 23:00:59 - IP: ***30.108.225)

wole milionowe przekrety rydzyka niż miliardowe zlodziejstwo kulczyka

-palikoty i tuskacze oraz liski millery (2013-02-16 22:54:22 - IP: ***30.108.225)

skłócają i ogłupiają ale zobaczymy czy im będzie do śmiechu przy urnach jak będą wybory !!!

jacek kazimierza w

-ziomal (2013-02-16 22:32:57 - IP: ***109.141.207)

Ciekawe ilu krytyków władzy, którzy tu się wypowiadają, jutro pojedie do Kazimierzy zamanifestować swoje poparcie dla wolności mediów, miejsca na multipleksie dla TV Trwam, no i wyrażą swój sprzeciw w stosunku do rządu i tego co się dzieje.

-wszyscy z wyjątkiem PIS skłócają polaków (2013-02-16 22:15:48 - IP: ***.248.44.48)

wiekszych skłócaczy narodu niż ci którzy sa opisani nie ma platfusy chcą na siłe wprowadzić zboków mimo iż ponad połowa polaków jest przeciwna pedałkom i tym samym podzielic ludzi skłócać ich ze sobą wprowadzić wojne domową przez tych zboczeńców nigdy więcej POpaprańców

-OHO HERR TFUSK SIĘ BOI TRYBUNAŁU STANU (2013-02-16 21:20:22 - IP: ***.248.34.115)

WIDZE ŻE JEGO PIESKI ZACZYNAJĄ CORAZ BARDZIEJ UJADAĆ ZA STRATĄ PANA CZYLI KORYTKA --------------NO I MACIE SIĘ CZEGO OBAWIAĆ A WASZE PRZEKRETY I TAK WYJDĄ NA JAW W CZEŚNIEJ CZY PÓŻNIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZOSTANIECIE ROZLICZENI

-mam dość (2013-02-16 21:07:02 - IP: ***.248.34.115)

rządu z Donaldem oszustem i Bronkiem który robi dobre miny do złej gry i dla którego najważniejszym problemem jest nie rosnące stale bezrobocie które sami zrobili i z którym nic nie robią a to że jakiś tam ksiądz prowadzi rzetelnie i uczciwie prosperującą telewizje w której porusza się bardzo ważne dla kraju czyli polaków problemy bo ten ów ksiądz ma prawo i posiada koncesje więc nie łamie prawa w przeciwieństwie do osób zasiadających na czele państwa polskiego którzy wspomagają aferzystow zboczeńców oszustów i kryją te afery pod dywan aby nigdy nie ujrzały światła dziennego i z dwojga złego wybieram mniejsze zło dla naszej ojczyzny mniejszego szkodnika bo nie napisze że ten ksiądz jest czyściutki jak łza ale zdecydowanie mniej szkodzi polsce niż ludzie z żyrandola ( z otoczenia Donka i Bronka )

-internauta (2013-02-16 20:52:05 - IP: ***.248.34.115)

jakiś debilek napisał że kościół niszczy polske a w jakiż to sposób przecież polske niszczy obecna ekipa która reprezentuje jakieś mafijne interesy kradnąca miliardy w białych rękawiczkach poprzez drenowanie unijnych dopłat na drogi które są najgorszej jakośći i najdroższe na świecie ale i unia już się wzięła za krętactwa ryżego stadion który można śmiało nazwać największym szwindlo-basenem europy który budował jakiś koleżka ryżego który oczywiście się pewnie podzielił i odpalił dole tej zardzewiałej mordzie a o innych aferach już nie pisząc a ile jeszcze szwindli wyjdze do końca oby jak najkrótszej kadencji pseudo premiera tuska-mega oszusta !!!!!!!!!!!!!!

-polske podzielili i polaków skłócili wszyscy towarzysze z PO (2013-02-16 20:39:00 - IP: ***.248.34.115)

PARTI OBŁUDY I OSZUSTÓW ORAZ TRADYCYJNIE ŻYDOWSKIE MEDIA KTÓRYCH POCZĄTKOWY KAPITAŁ POWSTAŁ W NIE JASNYCH OKOLICZNOŚCIACH MOWA O POLSACIE TVN-IE RADIACH RMF ZET I INNYCH ŻYDO-RADIACH A JESZCZE DODAM ŻE JA JESTEM OSOBĄ ABSOLUTNIE NIE WIERZĄCĄ W ŻADNEGO BOGA PO PROSTU MAM SWÓJ MĄDRY ROZUM I NIKT MI NIE BĘDZIE PRAŁ MÓZGU ŻE W POLSCE JEST SUPER CHYBA KOLESIOM DONKA -KONDONKA

-jakiiś psychopata pisze jedne i te same bzdury kilka razy (2013-02-16 20:31:35 - IP: ***.248.34.115)

pewnie jest z sekty układu okrągło-stołowego któremu albo wmówiono albo opłacono że trzeba atakować ludzi atakuj też tych co skłucają polaków i wmawiają im że ryży dobrze rządzi

-do niewierzących (2013-02-16 19:23:43 - IP: ***109.141.207)

Czytając wasze komentarze zaczynam wierzyć, ze stocznie w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie padły nie dzięki pomocy PO ale przez cwaniaka Rydzyka!

Oświećcie mnie więc proszę znawcy tematu czy to aby więc nie Rydzyk podpowiedział Wałęsie by sprywatyzował Polskę rozdając każdemu po 100 milionów?

I zapewne on też stał za ''prywatyzacją'' Polski poprzez świadectwa udziałowe Narodowych Funduszy Inwestycyjnych.
Ja gdzieś mam jeszcze kilka ich egzemplarzy. Uwierzyłem rudemu Kaczmarkowi, ze daje mi do ręki kawałek Polski. W patriotycznym odruchu nie sprzedałem ich od ręki cinkciarzom pod bankiem. A dziś? dziś mogę sobie nimi wytrzeć 4litery.
Ponoć dzięki NFI towarzysze i spółka uwłaszczyli się na całym państwowym majątku.Prawda to?

-ODPOWIADAM (2013-02-16 16:04:16 - IP: ***113.88.4)

kościół przede wszystkim dzieli Polskę i dzieli Polaków tak jak to robi pan Kaczyński pan Rydzyk i im podobni nawiedzeni przez białe koloratki

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry