swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Kazimierza: Marsz w obronie Telewizji Trwam

Dodane: Agnieszka Data: 2013-02-15 14:28:01 (czytane: 24072)  Wersja do druku

W niedzielę 17.02 w Kazimierzy Wielkiej Marsz w obronie mediów katolickich W 1' Niedzielę Wielkiego Postu, 17 lutego 2013 r. w Kazimierzy Wielkiej odbędzie się marsz w obronie Telewizji Trwam i wolnych mediów w Polsce.

O godz. 12.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji katolickich mediów. Eucharystii przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi delegat Biskupa Kieleckiego ks. prałat dr Andrzej Kaszycki, Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Po Mszy św. rozpocznie się marsz ulicami Kazimierzy Wielkiej, który zakończy się na placu przed kościołem Miłosierdzia Bożego. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 marsz_tvtrwam001.jpg

Buska Rodzina Radia Maryja i buski Klub Gazety Polskiej, by powtórnie zamanifestować swoje stanowisko w kwestii wolności mediów i przyznania miejsca TV Trwam na pierwszym multipleksie, organizują w niedzielę o godzinie 11:00 z ul. Poprzecznej wspólny wyjazd do Kazimierzy Wielkiej. Zbiórka przy pawilonie Rossman. Do wzięcia w nim udziału serdecznie zapraszają wszystkich, którym sprawy te nie są obojętne.

Organizatorzy wynajmują autobus i proszą zainteresowanych wspólnym wyjazdem o możliwie jak najszybsze zgłaszanie się nań u koordynatora wyjazdu, pani Haliny, pod numerami 536 650 636, by dopasować pojazd.

Czytaj również artykuł: 'Nie oddamy wam Telewizji Trwam' - marsz w obronie TV Trwam w Busku-Zdroju (foto/video)

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (81)
     

- (2013-02-16 08:21:05 - IP: ***.47.111.45)

Jaki to jest gorący temat, ledwo został dodany wczoraj (2013-02-15) o 14:28 a już jest 20 wpisów. Jak na Buskie warunki, to ogrom i tak w krótkim czasie (szok!). ;)

-nie wierzący ale rydzyka poierający (2013-02-16 00:50:35 - IP: ***209.146.67)

popieram tv trwam mimo iż jestem absolutnie nie wierzący dlatego że u rydzyka można sie dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy których w zwykłej telewizji nie pokazują bo układ który rządzi na to nie pozwala poprosu się boi a tv trwam pokazuje na przykład przekręty kulczyka stokłosy kwaśniewskiego millerów afery fozz które nie zostały rozliczone do końca .ktoś powie ale rydzyk też nie jest czysty też kasa za stocznie wyparowała i tu się całkowicie zgodze i odpowiem czy właścicel polsatu zygmunt solorz czy tvn rodzina walterów dorobili się miliardowych fortun uczciwie na pewno nie więc z dwojga złego wybieram mniejsze zło wole rydzyka który nakradł na miliony niż ogłupiaczy narodu którzy wspierają stary układ okrągło stołowy którzy okradli polske na grube miliardy typu solorz kulczyk walter sołowow stokłosa i inni na pewno większość mądrze myślących przyzna mi racje rydzyk nie jest świety ale nakradł zdecydowanie mniej kasy niż reszta tych których wymieniłem a oni okradając polske okradli nas wszystkich polaków

-Skąd ta nienawiść, wręcz wstręt do dzisiejszych ksieży?! (2013-02-16 00:00:06 - IP: ***109.141.207)

Ciekawe czemu dziś tak wielu atakuje, lży i psy wiesza na księżach? Czemu wytyka im rzeczy te które toleruje, wręcz pochwala u świeckich? Czemu mierzy ich inną miarą?

Przecież Staszic, Kołłątaj, Konarski, Krasicki byli duchownymi. Jakoś to nikomu nie przeszkadza by ich gloryfikować. Nie spotkałem się z ich krytyką. A czy wtedy wśród duchownych nie zdarzały się czarne owce?

Czyżby Jan Paweł II, ks Jerzy Popiełuszko, św. Maksymilian Kolbe, św. Br.Albert byli kosmitami, że ich jakoś gorliwcy nie biorą na języki.

Swoista schizofrenia panuje w narodzie.

-ruda (2013-02-15 22:03:28 - IP: ***48.67.191)

Co będzie jak nasi założą w Kazimierzy bojowe wory pokutne i jak zaczną biczować.Flagellin och flagellin.Co będzie jak pojawi się aszura jak w Islamie.A gdy zaczną kamienować upadłego anioła.Ja już wolę by grzybek uciszył te czambuły rozjuszone.Więc może mu dać kapkę sennej słodyczy ze złotego rogu obfitości zagubionego przez Hama.

-do: ja (2013-02-15 21:54:19 - IP: ***109.141.207)

Popieram twoje hasło 'Rydzyk na Prezydenta' ewentualnie 'Rydzyk na Premiera' - patrząc na to jak skutecznie i z głową rozbudowuje swoje 'imperium': radio, telewizję, szkołę wyższą, geotermię, gazetę itd itp, nie mając pieniędzy z podatków czy Unii jak rząd i samorządy, jak jego dzieła funkcjonują i rozwijają się, a nie rozsypują się tuż po hucznym otwarciu jak Basen Narodowy, Port Lotniczy Modlin, autostrady, itp itd, u niego podwykonawcy dostają swoje pieniądze a nie bankrutują jak pechowcy od autostrad, u niego nie słychać o maga przekrętach, megałapówkach, hiperodprawach, zatrudnianiu rodziny i kolesiów itd itp.
Tak! wolę prezydenta, premiera, marszałka, burmistrza, starostę uczciwego i kompetentnego w koloratce niż tych wszystkich wygarniturowanych i wypiarowanych, uczciwych inaczej i kompetentnych inaczej, o twarzach myślą nieskalanych jegomości.

-stachu (2013-02-15 21:26:50 - IP: ***61.43.241)

Może by tek w czasie marszu ludzie by zbierali po ulicach zużyty sprzęt rtv agd pod kosciół . W imię całego dobra dla dzieci z afryki, żeby nie musiały pracować na szklankę wody.

-Polak 2` (2013-02-15 21:05:57 - IP: ***.117.241.143)

Hm partyjnych się nie bierze pod uwagę .. mówią ludzie. Partyjnym od dawna nikt nie wierzy. Człowiek ma swój rozum i widzi. Ale klapki na oczach nikt nikomu nie broni mieć. Weźmy Kiepskiego i Rydzyka ... babka dawaj rentę. Religia się rządzi kościołem a nie tv. Jak jakiś gamoń zapmniał złożyć papierów to do niego trzeba mieć pretensje a nie robić denne protesty. Walczyś należy z sektami ala Rydzyk nie z Bogiem. Kto przeciw Bogu ten przeciwko sobie. Księża już się wypowiedzieli w tym temacie, nawet Papież.

-Polak (2013-02-15 20:00:24 - IP: ***5.123.23)

Z tego co widzę to wszystkie komentarze to robota komuchów POpaprańców i PSlowców jak już żryć nie będziecie co mieć to może się opamiętacie ale nie przecież wy zawsze przy korycie

-ja (2013-02-15 19:43:29 - IP: ***112.78.235)

oto widzimy władze pana rydzyka świętego natychmiast biznesmena kościelnego.brawo panie rydzyk.rydzyk na prezydenta.wracają czasy Polski kościelnej zachodź że słoneczko skoro masz zachodzisz...bo nam rydzyk rozum pierze co mam w świecie szkodzi

-Alleluja i do przodu! (2013-02-15 19:02:07 - IP: ***109.141.207)

Psy szczekają a karawana idzie dalej!

-ziom (2013-02-15 18:56:21 - IP: ***.117.241.143)

księża twierdzą, że to sekta ... nie przyznają się do nich ale w sumie traktowano też tak chrześcijaństwo

- (2013-02-15 18:39:09 - IP: ***.127.183.209)

No własnie- uniwersytet rydzyka

-zz (2013-02-15 18:36:46 - IP: ***.117.241.143)

już papież odszedł przez takich jak Rydzyk

-róży (2013-02-15 18:08:06 - IP: ***191.216.141)

"Fala średniowiecza zalała Polskę " - no to tylko trzeba się cieszyć, boć przecie najlepsze i najsłynniejsze uniwersytety powstały właśnie w średniowieczu.

-Wyspiański też wieszczem był! (2013-02-15 17:58:01 - IP: ***109.141.207)

A czy ''Wesele'' Wyspiańskiego to nie ówczesna i współczesna Polska w soczewce?

PAN MŁODY: Myśmy wszystko zapomnieli;
mego dziadka piłą rżnęli... Myśmy wszystko zapomnieli.
GOSPODARZ: Mego ojca gdzieś zadźgali,
gdzieś zatłukli, spopychali;
kijakami, motykami krwawiącego przez lód gnali... Myśmy wszystko zapomnieli.
PAN MŁODY: Jak się to zmieniają ludzie,
jak się wszystko dziwnie plecie;
myśmy wszystko zapomnieli:
o tych mękach, nędzach, brudzie;
stroimy się w pawie pióra.

Czy to aby nie wypisz wymaluj o współczesnej zbiorowej amnezji
zbrodniach i ofiarach z lat 40 i 50?

Czy Polacy nie zgubili Złotego Rogu Wolności Solidarności 81?

Czy nie pląsają aby w rytm chocholej unijno-platformersko-tvnowsko-polsatowskiej muzyki, nie widząc i nie rozumiejąc co się wokół nich dzieje?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry