Dodane: admin Data: 2013-02-01 10:43:29 (czytane: 20039) 
Do 15 stycznia ze strefy uzdrowiskowej miały zniknąć wszystkie reklamy. Ich właściciele dostali takie polecenie od buskiej Straży Miejskiej. Powód? Nieoficjalna kontrola i zapis w statucie Uzdrowiska (par. 4 ust. 1 pkt 13f uchwała Rady Miejskiej nr XIX/250/2012 z 28 czerwca 2012r. w sprawie ustanowienia Statutu Uzdrowiska Busko-Zdrój).
Wśród prywatnych przedsiębiorców zawrzało. Niektórzy już pościągali tablice, inni nie zastosowali się do polecenia, mimo iż „niezastosowanie się do wydanego polecenia skutkować będzie wszczęciem postępowania mandatowego oraz usunięciem reklamy przez ZUK i naliczeniem kosztów jej usunięcia”. Co więcej, jak do tej pory nie wyznaczono miejsca, gdzie można by umieścić reklamy. Nikt też nie zwraca za nie pieniędzy, chociaż przecież każdego przedsiębiorcę trochę kosztowały.

Jak tłumaczy burmistrz Waldemar Sikora „Cały obszar strefy A jest podany rygorom zapisów związanych z ustawą uzdrowiskową i dlatego tak się dzieje. Wszyscy w strefie uzdrowiskowej A otrzymali polecenie usunięcia reklamy”. To statut określa, gdzie można reklamę zamieścić. Dopuszczalne są jedynie strzałki z nazwą danego gabinetu czy pensjonatu. Wszelkie reklamy są zabronione, nawet te umieszczone na prywatnym ogrodzeniu czy posesji. Burmistrz informację o tym, że kuracjusze skarżą się na brak informacji, kwituje: „Ja tego nie wymyśliłem - musimy się stosować do nakazów”.
Powstały bałagan jest wynikiem wcześniejszych zaniedbań i najwyższy czas zaprowadzić porządek. Podobny dylemat był z handlującymi w strefie A, którzy ustawiali się w przeróżnych miejscach. Ten problem jednak został już rozwiązany. Władze planują wyznaczyć kilka miejsc, gdzie reklamy zostaną umieszczone. Aby jednak to zrobić, musi być podjęta odpowiednia uchwała. Nie ma pewności, czy sprawa zostanie rozwiązana w marcu, do tej pory na pewno nic nie da się zrobić.

Wiele osób prowadzących działalność w Uzdrowisku narzeka, że zamiast oczekiwanej pomocy natrafia wciąż na utrudnienia. „Czy władze chcą, żeby wszyscy się wynieśli? Prywatni przedsiębiorcy są tu niepotrzebni?” - pyta z żalem jeden z właścicieli zakładu leczniczo-rehabilitacyjnego.
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (83) |
-do olo (2013-02-06 08:23:47)
- Na wszystkim się znasz a nic nie potrafisz pochwal sie swoimi sukcesami skoro tak łatwo Ci krytyka innych przychodzi.
Najlepiej OLo znajdź sobie dobrego psychoterapeutę ...
- (2013-02-06 08:21:03)
Skoro ta gastronomia taka fatalna to otwórz lepsza i daj przykład. Bedziesz druga "Geslerowa"
Umiesz wszystkich krytykować a nic nie potrafisz zrobić może pochwal sie swoimi osiągnięciami.
Jaką to prężnie i wzorowo działalność prowadzisz może :
"olo" KRYTYKA na FORACH sp.zoo .
-do Ola (2013-02-05 23:06:56)
Oluś jak Ty się na wszystkim znasz ,wszystko wiesz,kim Ty jestes,ile masz lat bo czuje ze chyba się w Tobie zakochalam!
-do OLO (2013-02-05 22:29:54)
Ale może ta wielka reklama obok Astorii pomaga Malinowemu Zdrojowi?
Olo teorie masz wspaniałe, ale jak tam Twoje osiągnięcia biznesowe?
-olo (2013-02-05 22:22:20)
zgodnie z Twoją wiedzą / i doświadczeniem/ marketingową Malinowy nie miał szans w Solcu, mniejszym i bardziej od Buska zapyziałym. Szanse miał, wielu busczan spotkasz w tym lokalu. Gastronomia nie jest dla biedoty. Dla nich są jadłodajnie. Celowo używam tych rozróżnien. Skoro zastanawiasz się na co stać przeciętnego busczanina, do żadnych wniosków nie dojdziesz. Należy zastanawiać się czym zainteresować tych co mają kasę. Tych nie brakuje ale do jadłodajni raczej nie przyjdą. Także wsród kuracjuszy jest procent ludzi z kasą co to odwiedzą dobry lokal. Tylko ,że lokale buskie są jadłodajniami
W większych miastach / Warszawa, Wrocłww,Gdansk/ co miesiąc pada kilka lub kilkanaście lokali i tyle powstaje nowych. Te nowe już coś proponują i tym się różnią od poprzednich. Proponują ofertę a nie tylko cenę wysoką. Padają lokale dla wszystkich.
Chcesz mieć dobry lokal , musisz mieć pomysł. Ta zasada w Busku jeszcze nie obowiązuje. Bo Buska gastronomia jest z grupy jadłodajni.Dlatego włąscicielom zależy na przerobie gości co zostawią 15 zł zamiast na przyciąganiu gościa co zostawi 100zł. Tylko żeby takiego przyciągnąc trzeba główkować i pracować. Szyld takiego gościa nie przyciągnie
Wejdzna stronę gastronauci.pl. Zobacz jakie są obecnie lokale, jacy klienci
i gdzie w tym jest buska gastronomia
- (2013-02-05 22:13:50)
Pani Donoch Małgorzata to wybitny fachowiec, wystarczy w google poszperać. Pracowała w komunalce między innymi, teraz z BSCK, w Liderze czyli swój fachowiec, na każde stanowisko się nadaje byle by to było stanowisko opłacane z budżetu a wsadzało na nie towarzystwo wzajemnej adoracji akurat będące przy korycie
- (2013-02-05 21:57:21)
Olo, nie kompromituj się. Mój lokal nadal działa lecz ma innego właściciela. Niestety lokal dzierżawiłem i po zmianie na "wysokim szczeblu" w firmie właścicielce lokalu dostałem wypowiedzenie. Wlazł na moje miejsce znany buski "biznesmen" co tu ukrywać dobrze skoligacony z nowym szefostwem - ale to temat na inna rozprawkę. Ludzie z branży wiedzą jaka to historia i o co chodzi w tym temacie. A co do samego funkcjonowania lokalu to daruj sobie wycieczki odnośnie sanepidu, bo akurat jako jeden z pierwszych wprowadziłem system HACCP i posiadałem wszelkie wymagane prawem papiery sanepidowskie i nie tylko. wszystko co było wymagane by taki biznes prowadzić.
Ponadto to klient tworzy rynek, a nie rynek klienta. Bo możesz w Busku hotel siedemnastogwiazdkowy zbudować po 500 PLN za minutę pobytu i kto w nim będzie przebywał? Stać Cię by przynajmniej co niedziela iść na obiad z rodziną 4-5 osobową do restauracji? Powiedzmy za 200-250 PLN za obiad? Jeżeli tak to super, ale większości ludzi nie. A Busko to nie Zakopane niestety i jeżeli chcesz dalej udzielać rad to pochwal się swoimi osiągnięciami? Jesteś dość długo w necie i zazwyczaj wszystko krytykujesz. Dam sobie rękę uciąć, że 99% tu piszących i czytających chętnie czegoś więcej się o Tobie dowie, o namacalnych efektach Twoich przemyśleń i działań na polu własnego biznesu najlepiej. Zapraszam
-olo (2013-02-05 21:40:59)
Nie dziwię się ,że Ci ten interes nie wypalił. Musiało się skończyć plajtą skoro
- badania rynku zrobiłeś sobie sam
- do tego interesu miałeś intuicję
-jesteś pewien, że dzięli szyldowi frekwencja w lokalu skoczyła o 200%
Otóz nie dla psa kiełbasa, nie dla Ciebie prowadzenie porządnej gastronomii. Porządnej tzn zaspakajającej gusta kulinarne . Może dałbyś radę prowadzić stołowkę ,gdyby nie ten cholerny sanepid. Na nic więcej Cię nie stać. I nie obrażaj się za tą uwagę.
W gastronomi jest tak: albo mozolnie latami budujesz markę albo chcesz co roku wyjść na swoje. Jeśli zbudujesz markę do takiego lokalu przyjadą ludzie z większych odległości i z kasą. A jeśli chcesz prowadzić stołówkę to masz klienta marnego, co to każde 5 zł kilka razy obejrzy a Twój zysk to maksymalny przerób takich gości.
- (2013-02-05 21:08:30)
Olo ale pieprzysz. Już burmistrz zamówił badania gminy Busko i schował do szafy CO SAM OSTATNIO KRYTYKOWAŁEŚ a teraz chcesz wynająć firmę żeby badała wpływ wystawienia reklamy na ilość zjedzonej zupy pomidorowej w barze? Dodam jeszcze, że masz g...no nie pojęcie o sytuacji podmiotów prowadzących działalność w Zdroju oraz o ich klientach - w głównej mierze kuracjuszach. Przez kilka ładnych lat wiem co ludzie potrzebują, otóż potrzebują zjeść TANIO ! Dotyczy to większości kuracjuszy z którymi miałem styczność oraz którzy gościli w mojej kawiarni. A badanie rynku zrobiłem sobie sam, bez kosztów: rozmawiając z ludźmi na temat ich potrzeb i oczekiwań w stosunku do lokalu, za pomocą prostych anonimowych ankiet itd. I wyobraź sobie że ludzie chcieli zwykłą, domową kuchnię - byle było smacznie, czysto i TANIO. Więc można serwować pieczonego dzika po 70 PLN za porcję, tylko że zje go właściciel lokalu lub po tygodniu mrożeniu pójdzie do bigosu... Jeszcze słowo do Twoich badaniach drogich jak wspominasz - otóż jest coś takiego jak intuicja, tego się nie nauczysz czytając książki i kończąc studia. To się nabywa z czasem, doświadczeniem i wiedzą. A te banialuki co wypisałeś to wyssij wymaluj wykład na przedmiocie Podstawy przedsiębiorczości na WSH w Kielcach, którą to uczelnię kończy się przez zachodzenie i systematyczne wpłaty czesnego.
Amen
-do: 2013-02-05 10:56:47: kto jest dyrektorem, prezesem czy w zarządzie tego Słonecznego Lidera? (2013-02-05 20:19:28)
Dyrektorem Słonecznego Lidera jest Małgorzata Donoch.
Na portalu echodnia.eu można zobaczyć jej fotkę i poczytać o niej trochę bo jest nominowana do tytułu Kobieta Przedsiębiorcza 2012 w powiecie buskim. Echodnia.eu tak ją prezentuje: Pracuje w Centrum Informacji Turystycznej w Busku-Zdroju, jest również szefową Lokalnej Grupy Działania Słoneczny Lider. Zawodowo i prywatnie – prawdziwy wulkan energii; pełna temperamentu, wie jak postawić na swoim. Hobby: kulinaria, film, muzyka.
Z tego co mówią to ukończyła zootechnikę w Białymstoku i co chyba najistotniejsze jest ponoć bliską przyjaciółką wojewodziny.
-do olo (2013-02-05 14:21:45)
olo Mowa w tym artykule o reklamach a nie gastronomii. Znasz sie na wszystkim a nic nie potrafisz
-do olo (2013-02-05 14:13:41)
Olo przestań się jątrzyć, pochwal się swoimi osiągnięciami a my napiszemy co o nich myślimy
-olo (2013-02-05 13:49:07)
poziom buskiej gastronomii najlepiej obrazują nazwy lokali: Orange, Scalar, VIP, Dolce Vita, Obsession. Nie uwierzę,że tam się zaspakaja gusta kulinarne gości. Tam się robi / albo próbuje robić/ kasę. Dlatego to wszystko marne, bez pomysłu, tandetne. Zmiany w buskiej gastronomii zachodzą niezwykle powoli. Przykład Słowacki. Jeszcze 5 - 7 lat temu straszne wnętrze ze strasznie kiczowatymi oleodrukami czy landszaftami. Teraz wnętrze lepsze, landszaftów jakby mniej. To gust właścicieli narzucił mnie klientowi obraz tego lokalu. Obraz jak z dalekiej prowincji gdzieś za Wołkowyskiem. W buskich lokalach kelner to przedstawiciel właściciela zamiast doradca i powiernik gościa. Zanim tego nie zrozumiecie wieś tańczy i spiewa w buskiej gastronomii będzie dominować. Przykład Pod Świerkiem jak się nie dziedziczy tradycji. Ale nie każdy musi
- (2013-02-05 13:29:30)
a jak zareklamowac np.agencje towarzyska moze okna pomalowac na czerwono
-do olo (2013-02-05 13:07:50)
Skoro ta gastronomia taka fatalna to otwórz lepsza i daj przykład. Bedziesz druga "Geslerowa"
Umiesz wszystkich krytykować a nic nie potrafisz zrobić może pochwal sie swoimi osiągnięciami.
Jaką to prężnie i wzorowo działalność prowadzisz może :
"olo" KRYTYKA na FORACH sp.zoo .
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.