swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Oddział geriatryczny w buskim szpitalu już działa -video

Dodane: Kasia Data: 2013-01-19 13:08:53 (czytane: 27537)  Wersja do druku

18 stycznia, dokładnie o 10.00 w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju został otworzony oddział geriatryczny, jedyny w całym województwie świętokrzyskim.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, marszałek Adam Jarubas, przewodniczący Sejmiku Tadeusz Kowalczyk, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Gajek, wicestarosta Stanisław Klimczak, burmistrz Waldemar Sikora, radni, rzeczniczka oddziału  NFZ Barbara Szczepanek, a także pracownicy szpitala.

Zebranych przywitał dyrektor szpitala Grzegorz Gałuszka. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania oddziału, nazywając zebranych przyjaciółmi szpitala. Nie krył, że nic nie udałoby się zrobić, gdyby nie  wyśmienity i oddany swej pracy personel.

geriatria_busko40.jpg

geriatria_busko35.jpg

Wojewoda wyraziła nadzieję, że buski oddział geriatrii będzie przykładem i wzorem do naśladowania dla innych oddziałów. Marszałek Jarubas przyznał, że Busko ma szansę uczynić z nowo powstałego oddziału swój znak firmowy. Szczególne słowa uznania dla dyrektora Gałuszki wyraził wicestarosta Stanisław Klimczak, który przyznał, że otwarcie oddziału to dopiero początek sukcesu. Gratulacje dyrektorowi złożył również burmistrz Waldemar Sikora, który podkreślił jak ważne jest, by zabezpieczyć podstawową opiekę starszym ludziom. Po uroczystym przecięciu wstęgi nowy oddział został poświęcony, a goście ruszyli na zwiedzanie.


Oddział geriatryczny, którego kierownikiem jest doktor Sylwester Wrona, został zakontraktowany na 25 łóżek, rocznie może przyjąć 720 pacjentów.  Pacjenci są przyjmowani już od środy 16 stycznia, jak na razie jednak wszystkie łóżka są wolne. Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju otrzymał kontrakt na leczenie geriatryczne w wysokości 2 mln zł. Oddział jest profesjonalnie przygotowany. 

 geriatria_busko46.jpg

Szpital z własnych środków wyremontował niewykorzystywaną część oddziału internistycznego. Na oddziale zatrudnionych jest trzech lekarzy geriatrów, a także personel pielęgniarski. Są tu przyjmowani pacjenci starsi wskazani do hospitalizacji w trybie ostrym wymagający kompleksowego leczenie. Intencją leczenia geriatrycznego jest przywrócenie, w miarę możliwości, dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego choremu oraz jego utrzymywanie na dobrym poziomie.
W całej Polsce działa jedynie 35 oddziałów geriatrycznych, a społeczeństwo się starzeje…

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (29)
     

-misiek (2013-03-16 10:52:19)

No to już oddział geriatryczny będzie zamknięty.Ale nie rozumiem, Dyrektor gałuszka dostał "Skrzydła" za otwarcie oddziału, to co? jak oddział będzie zamknięty to mu te skrzydła medialnie jak dawali tak odbiorą?? ale jaja

- (2013-01-23 21:32:20)

PSLowska stonka wszystko obsiadła, gdzie nie spojrzę to morda z PSLu

-Hmmm... (2013-01-23 19:03:32)

No dobra! To dla wylansowania siebie i PSL-u.
A co dla pacjentów?

- (2013-01-21 21:29:03)

na oodziale zatrudnionych jest 3 lekarzy geriatrów, panie dyrektorze proszę powiedzieć kto z tych geriatrów był dziś w pracy? na prawdę nikt? jak to przecież mówi pan że tam jest 3 geriatrów, byłem pytałem nikogo nie ma

-do poniżej (2013-01-21 19:46:58)

Jeżeli to jest prawda,to ci ludzie są skompromitowani.

-staruszek (2013-01-21 18:45:36)

co pani wojewoda w busku jeszcze nie otwierała. pamiętam jak na otwarcie knajpy piątka w bsck pierwsze kroki skierowała do garów w kuchni.po wyborach około trzy miesiące pan piątek powiedział że nowy burmistrz już jest jego tak jak jego poprzednik. piszę to dlatego że informowałem o tym organa ścigania i do dziś jest spoko.oni się wszyscy u niego bawią.obyście sięnie udławili

-niemoc (2013-01-21 18:30:00)

kiedy pani wojewoda otworzy kolejną knajpę panu piątkowi.a swoją drogą piątek w bsck ma tam tylko knajpy cz też jest dyrektorem bsck panie burmistrzu proszę o odpowiedz dla ludności mojego buska. on kiedyś powiedział że pan już jest jego. czy to jest prawda.

-do buskiego grajdołu (2013-01-21 17:24:28)

dlatego tak się dzieje bo sami fachowcy z psl,pieniądze się z ue skończą to przestaną się panoszyć to będzie grajdoł

- (2013-01-21 14:46:45)

ledwo co owsiak zebrał kasę na staruszków i już zieloni rzucają się na jego kasę

-bzdury (2013-01-21 13:26:19)

Bzdury wypisujecie. Fakty są takie, że buski szpital jest jednym z lepiej zarządzanych w Polsce. Proszę spojrzeć do dokumentów, są ogólnie dostępne na bip.

-do starosty (2013-01-21 11:27:21)

Panie Starosto zniszczyłeś pan Buski szpital

-buski grajdoł (2013-01-21 09:23:35)

Co byś nie zrobił dobrego w buskim grajdole, zawsze będzie źle. Takie są smutne buskie realia. Ludzie są tu zakompleksieni, zazdrośni, zawistni i niedowartościowani.

- (2013-01-21 08:10:13)

Poza tymi kilkunastu tysiącami pacjentów rocznie przyjętych zapewne na siłę sądząc z krążących na forum opinii...

-Bob (2013-01-21 00:11:55)

Za rok potwornie zadłużony szpital powiatowy zostanie zlikwidowany, a przejmie go...
Zagadnienie kto?

-Nie słyszałem (2013-01-20 20:53:05)

Pan GG wszystkich "zasłużonych" dla oddziału wymienił po nazwisku a Pani z NFZ nie. No ja nie słyszałem. Oj dadzą wam pieniądze!
A co się stało z łóżkami i wyposażeniem które tam było jak jeszcze szyldy nie zostały przemalowane na geriatrię?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry