swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

STUDNIÓWKI 2013: Buskie LO zachwyca polonezem (video/foto)

Dodane: Kasia Data: 2013-02-12 13:57:11 (czytane: 45024)  Wersja do druku

Szesnaście par, w galowych strojach, przepięknie zatańczonym polonezem w sobotę 12 stycznia rozpoczęło studniówkę w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.

Młodzież poprowadzili, idący w pierwszej parze, dyrektor szkoły Tomasz Galant z małżonką Barbarą, nauczycielką historii w buskim LO.

studniowka_lo_busko_015.jpg

W sobotni wieczór na studniówce bawiło się aż 8 klas trzecich: III a wychowawczyni Barbara Galant, III b wychowawca Adam Kwaśniewski, III c wychowawczyni Małgorzata Musiał, III d wychowawczyni Jolanta Łukasik, III e wychowawczyni Patrycja Kwiatkowska, III g wychowawczyni Renata Nawrocka, III h wychowawczyni Małgorzata Wilk, III i wychowawca Arkadiusz Markiewicz. Przygotowany przez młodzież układ taneczny, ćwiczony pod okiem pani Dagmary Rawskiej-Kwolik, jak co roku zdobył uznanie w oczach dyrekcji, nauczycieli i obecnych rodziców. Pochwał nie szczędzili również zaproszeni goście. 

studniowka_lo_busko_021.jpg 

Starosta Jerzy Kolarz przy okazji balu studniówkowego, z wielkim sentymentem powrócił  pamięcią do swego poloneza, którego w sali gimnastycznej  w buskim LO tańczył 35 lat temu. Przypomniał młodzieży o zbliżającej  się maturze, życząc wszystkim znakomitych wyników i dobrej zabawy sobotniego wieczoru. Przekazał młodzieży słodki upominek, przedstawicielom klas podarował słoniki na szczęście. Gratulacje i słowa uznania przekazał młodzieży burmistrz Waldemar Sikora, który był pod wielkim wrażeniem poloneza. Przyznał, że buskie LO to szkoła z tradycjami, ciesząca się bardzo dobrymi wynikami. Życzył uczniom wspaniałej zabawy, przypominając, że studniówka to jedyny taki bal w życiu każdego człowieka. Na uzupełnienie kalorii gubionych podczas zabawy, podarował uczniom słodkości.

studniowka_lo_busko_423.jpg

studniowka_lo_busko_455.jpg 

Maturzyści podziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za codzienny trud włożony w ich naukę i wychowanie. Na zakończenie część oficjalnej młodzież wykonała przepięknego walca do melodii z filmu „Noce i dnie”. 

 

/KR/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (65)
     

-M. (2013-01-15 00:52:32 - IP: ***191.139.183)

Moim zdaniem zabawa świetna, bardzo dobry katering, elegancki wystrój.

-uczestniczka (2013-01-14 22:26:16 - IP: ***.126.179.39)

impreza była udana. a Ci co tak krytykują poprostu zazdroszczą. Jako jedyna szkoła mamy tak piękne stroje i tak dograne wszystko na ostatni guzik. super katering, muzyka trzy po trzy, ale dało rade

-......... (2013-01-14 21:28:44 - IP: ***.126.73.180)

Super impreza , wszystko dograne na ostatni guzik. Zespół moim zdaniem spisał się super !!!! Pozdrawiam Maturzystów .

- (2013-01-14 20:54:03 - IP: ***109.32.237)

dokoracja do bani ;/ a te sukienki dziewczyn tanczących poloneza-okrepne!! już mężczyźni lepiej wyglądali ;/

-xyz (2013-01-14 20:40:11 - IP: ***185.118.216)

Impreza była bardzo udana, do muzyki też nie mam zastrzeżeń, super katering. Świetna zabawa dla ludzi, którzy umieją się bawić. Gorące gratulacje dla maturzystów tańczących poloneza i walca.

-Ulf (2013-01-14 20:26:35 - IP: ***.47.126.86)

Podoba mi się ta aranżacja z polonezem, bardzo sympatyczny pomysł. Gratulacje dla nauczycieli i uczniów za zrobienie tego w ten sposób.

-haha (2013-01-14 20:12:38 - IP: ***185.51.147)

Impreza była beznadziejna chyba tylko dla tych, którzy nie potrafią się bawić. Muzyka może i nie za ciekawa, ale ludzie i klimat świetny, nie było na co narzekać, a wręcz przeciwnie. Wyszłam o 5 rano, bo moje nogi już odmówiły posłuszeństwa. Oby więcej takich imprez!

-zzz (2013-01-14 19:17:57 - IP: ***63.14.146)

impreza była beznadziejna tak samo jak i muzyka...

-ef (2013-01-14 18:30:11 - IP: ***.59.153.13)

kiedy filmiki?

-ktoś (2013-01-14 18:26:01 - IP: ***.59.153.13)

pani Galant coraz piękniejsza .

-Fan (2013-01-14 18:06:51 - IP: ***108.155.82)

Do -fan Z MAŁEJ LITERY ... nie możesz sobie wymyślić innego nicku ... A nie podszywasz się za kogoś ... Wstydż się ...

- (2013-01-14 17:58:22 - IP: ***.43.255.91)

no, no, no ... "olo - stylista" ... prawie jak Jacyków

-fan (2013-01-14 17:58:05 - IP: ***185.53.183)

impreza według mnie bardzo udana, jak to mówią inni najlepsze studniówki w powiecie są w LO, jak zwykle perfekcyjnie przygotowany polonez ,przepiękny walc, myślę że inni moga tylko pozazdrościć, może i muzyka nie wszystkim się podobała ale są gusta i guściki .

-fan (2013-01-14 17:57:46 - IP: ***185.53.183)

impreza według mnie bardzo udana, jak to mówią inni najlepsze studniówki w powiecie są w LO, jak zwykle perfekcyjnie przygotowany polonez ,przepiękny walc, myślę że inni moga tylko pozazdrościć, może i muzyka nie wszystkim się podobała ale są gusta i guściki .

-Fan (2013-01-14 17:27:26 - IP: ***108.155.82)

Cała impreza do BANI najgorszy bal jaki kiedykolwiek w życiu widziałem ... Przykro mi to stwierdzić... Ale w sumie czego się było spodziewać po tej szkole ... I jeszcze jedno jak wy mogliście zgodzić się założyć takie gówno na siebie ... nauczyciele wam kazali ? Ludzie wyglądacie jak banda debili !!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry