swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

STUDNIÓWKI 2013: Buskie LO zachwyca polonezem (video/foto)

Dodane: Kasia Data: 2013-02-12 13:57:11 (czytane: 45025)  Wersja do druku

Szesnaście par, w galowych strojach, przepięknie zatańczonym polonezem w sobotę 12 stycznia rozpoczęło studniówkę w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.

Młodzież poprowadzili, idący w pierwszej parze, dyrektor szkoły Tomasz Galant z małżonką Barbarą, nauczycielką historii w buskim LO.

studniowka_lo_busko_015.jpg

W sobotni wieczór na studniówce bawiło się aż 8 klas trzecich: III a wychowawczyni Barbara Galant, III b wychowawca Adam Kwaśniewski, III c wychowawczyni Małgorzata Musiał, III d wychowawczyni Jolanta Łukasik, III e wychowawczyni Patrycja Kwiatkowska, III g wychowawczyni Renata Nawrocka, III h wychowawczyni Małgorzata Wilk, III i wychowawca Arkadiusz Markiewicz. Przygotowany przez młodzież układ taneczny, ćwiczony pod okiem pani Dagmary Rawskiej-Kwolik, jak co roku zdobył uznanie w oczach dyrekcji, nauczycieli i obecnych rodziców. Pochwał nie szczędzili również zaproszeni goście. 

studniowka_lo_busko_021.jpg 

Starosta Jerzy Kolarz przy okazji balu studniówkowego, z wielkim sentymentem powrócił  pamięcią do swego poloneza, którego w sali gimnastycznej  w buskim LO tańczył 35 lat temu. Przypomniał młodzieży o zbliżającej  się maturze, życząc wszystkim znakomitych wyników i dobrej zabawy sobotniego wieczoru. Przekazał młodzieży słodki upominek, przedstawicielom klas podarował słoniki na szczęście. Gratulacje i słowa uznania przekazał młodzieży burmistrz Waldemar Sikora, który był pod wielkim wrażeniem poloneza. Przyznał, że buskie LO to szkoła z tradycjami, ciesząca się bardzo dobrymi wynikami. Życzył uczniom wspaniałej zabawy, przypominając, że studniówka to jedyny taki bal w życiu każdego człowieka. Na uzupełnienie kalorii gubionych podczas zabawy, podarował uczniom słodkości.

studniowka_lo_busko_423.jpg

studniowka_lo_busko_455.jpg 

Maturzyści podziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za codzienny trud włożony w ich naukę i wychowanie. Na zakończenie część oficjalnej młodzież wykonała przepięknego walca do melodii z filmu „Noce i dnie”. 

 

/KR/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (65)
     

-- (2013-01-14 17:11:53 - IP: ***.117.240.166)

Ola nie wpuścili na bal studniówkowy bo chciał pewnie alkohol przemycić i dla tego pisze takie głupoty ;/ brak słów żeby komentować komentarze Ola .

- (2013-01-14 15:39:26 - IP: ***191.113.100)

i nasz kochany olo ze wzrokiem sokoła może otworzysz szkołę wdzięku stylu aranżacji ubioru itp itd chętnie się zapiszę i kilka moich koleżanek żeby na następnej imprezie wypaść lepiej

-uczestnik (2013-01-14 14:20:51 - IP: ***185.51.147)

Muzyka na sali moim zdaniem do bani, ale wystaczyło przyjść na górę do III B, gdzie bawiło się pół szkoły :P

-olo (2013-01-14 14:06:45 - IP: ***74.250.164)

Fotografie jedynie z rozpoczęcia balu. I to rozpoczęcia wyreżyserowanego, więc trudno o ocene osób, strojów, atmosfery itp. Troche taki występ na zamówienie ale
przygotowany starannie. Kilka uwag. Spodnie Panów za długie! Chłopy szanowne
dopuszczalne jest najwyżej jedno załamanie z przodu. Z tyłu spodnie powinny mieć linię prosta bez załamań. Nie wzorujcię się na ubiorze starosty. I jeszcze jedno. O ile Panie zadbały o obuwie , to Panowie temat olali dokładnie. Powinni zadbać by na balu być w dobrej jakości butach, czarnych, z zaokraglonymi noskami, bez ozdóbek. I co najważniejsze: to nie moga być buty codzienne

-Os. Towarzysząca (2013-01-14 13:42:55 - IP: ***.117.240.166)

No fakt może i polonez był ok ale impreza nie była za wesoła , muzyka która tam była to dla mnie "kosmos"
Jak zaśpiewali "Ona tańczy dla mnie" to normalnie brak mi słów żeby to opisac .

Jedzenie było bardzo dobre i kelnerzy pierwsza klasa .
Nie chce tutaj nikogo obrazic , to tylko moja skromna opinia .

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry