swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

STUDNIÓWKI 2013: Buskie LO zachwyca polonezem (video/foto)

Dodane: Kasia Data: 2013-02-12 13:57:11 (czytane: 45023)  Wersja do druku

Szesnaście par, w galowych strojach, przepięknie zatańczonym polonezem w sobotę 12 stycznia rozpoczęło studniówkę w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.

Młodzież poprowadzili, idący w pierwszej parze, dyrektor szkoły Tomasz Galant z małżonką Barbarą, nauczycielką historii w buskim LO.

studniowka_lo_busko_015.jpg

W sobotni wieczór na studniówce bawiło się aż 8 klas trzecich: III a wychowawczyni Barbara Galant, III b wychowawca Adam Kwaśniewski, III c wychowawczyni Małgorzata Musiał, III d wychowawczyni Jolanta Łukasik, III e wychowawczyni Patrycja Kwiatkowska, III g wychowawczyni Renata Nawrocka, III h wychowawczyni Małgorzata Wilk, III i wychowawca Arkadiusz Markiewicz. Przygotowany przez młodzież układ taneczny, ćwiczony pod okiem pani Dagmary Rawskiej-Kwolik, jak co roku zdobył uznanie w oczach dyrekcji, nauczycieli i obecnych rodziców. Pochwał nie szczędzili również zaproszeni goście. 

studniowka_lo_busko_021.jpg 

Starosta Jerzy Kolarz przy okazji balu studniówkowego, z wielkim sentymentem powrócił  pamięcią do swego poloneza, którego w sali gimnastycznej  w buskim LO tańczył 35 lat temu. Przypomniał młodzieży o zbliżającej  się maturze, życząc wszystkim znakomitych wyników i dobrej zabawy sobotniego wieczoru. Przekazał młodzieży słodki upominek, przedstawicielom klas podarował słoniki na szczęście. Gratulacje i słowa uznania przekazał młodzieży burmistrz Waldemar Sikora, który był pod wielkim wrażeniem poloneza. Przyznał, że buskie LO to szkoła z tradycjami, ciesząca się bardzo dobrymi wynikami. Życzył uczniom wspaniałej zabawy, przypominając, że studniówka to jedyny taki bal w życiu każdego człowieka. Na uzupełnienie kalorii gubionych podczas zabawy, podarował uczniom słodkości.

studniowka_lo_busko_423.jpg

studniowka_lo_busko_455.jpg 

Maturzyści podziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za codzienny trud włożony w ich naukę i wychowanie. Na zakończenie część oficjalnej młodzież wykonała przepięknego walca do melodii z filmu „Noce i dnie”. 

 

/KR/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (65)
     

-dhx (2013-01-15 19:53:05 - IP: ***225.254.223)

Świetnie było

-... (2013-01-15 19:49:59 - IP: ***112.166.8)

muzyka swietna i ogolnie ok..

-Fan (2013-01-15 19:23:09 - IP: ***225.254.223)

Czyli krótko mówiąc STUDNIÓWKA DO DUPY . Myślą żę chodzą do LO to sa nadzwyczajni a jest wprost przeciwnie ...

-uczennica LO (2013-01-15 19:13:47 - IP: ***88.89.188)

Chodzę do LO, i byłam na tej studniówce. I z całą stanowczością, muszę przyznać, ze była to jedna z najgorszych imprez na jakich byłam. Przede wszystkim panowała beznadziejna atmosfera, po pierwsze była to rewia mody ,nie liczyła się dobra zabawana , tylko to kto wydał więcej na kreacje, fryzjera, czy makijaż. Poloneza jak zwykle zatanczyli nieliczni , a reszta musiała się im przyglądac. Z tego co się orientuje, to w zadnej innej szkole, nie ma jakis głupich castnigow. W ubiegłym roku byłam na studniówce w innej buskiej szkole, i było o niebo lepiej. Moim zdaniem powinnismy tylko zazdroscic uczniom budowlanki, mechanika czy ekonomika takiej zabawy.

-trol (2013-01-15 18:29:05 - IP: ***.116.213.24)

Studniówka była cudowna :). Walc i polonez - perfekcja. A co do calości imprezy: jedzenie pyszne, katering zorganizowany, muzyka może nie grała cudnie, ale widok tak świetnie bawiących się ze sobą ludzi - bezcenny.

-;) (2013-01-15 18:16:02 - IP: ***.181.165.252)

Moim zdaniem studniówka bardzo udana.. muzyka mogłaby byc lepsza, bo ,,Mój jest ten kawałek podłogi'' i ,,Ona tańczy dla mnie'' już mi sie znudziło hehe wystrój super, katering boski :D impreza do 5:14 i szkoda, że tylko do tej pory ;) Podziękowania dla p. Rawskiej i Martyny za choreografię.. :**
P.S. co do waszych komentarzy na temat ubioru to myślę, że inne szkoły są daleko za nami, bo lepiej jest miec identyczne stroje i dopracowany do perfekcji układ niż tylko mocną gębę w komentarzach.. :P

-wr (2013-01-15 18:01:42 - IP: ***.59.153.13)

na jakiej zasadzie są przeprowadzane te kastingi? I czy stroje są szyte co roku?

-xxD (2013-01-15 17:48:36 - IP: ***185.123.100)

nie wiem o co chodzi z tymi strojami, dziewczyny bardzo ładnie w nich wyglądają, przynajmniej są takie same a nie jak w innych szkołach. w Lo jest dopięte wszystko na ostatni guzik

-zzz (2013-01-15 17:41:27 - IP: ***63.13.181)

do laguny to Ty chodzisz... i dlatego piszesz że było super... było beznadziejne a muzyka okropna...

-kris (2013-01-15 16:50:49 - IP: ***26.208.191)

Studniówka była bardzo udana wszystko bardzo elegancko i dosojnie dobrane, ci co pisza takie komentarze po prostu widocznie chodza tylko do laguny albo do innych potupanek typu wiocha pl i itd. Zobaczymy ludzie z ekonomika jak sie bedziecie bawic debile

-xxx (2013-01-15 12:35:54 - IP: ***.116.213.145)

Super bylo!!

-Fan (2013-01-15 12:11:48 - IP: ***108.165.198)

pytanie do uczestników studniówki ; JAK WY MOGLIŚCIE COŚ TAKIEGO NA SIEBIE WŁOŻYĆ ? TO WYSZŁO Z WŁASNEJ INICJATYWY ? CZY PO PROSTU NAUCZYCIELE WAM KAZALI ?

-abc (2013-01-15 10:55:12 - IP: ***162.195.227)

okropnie. beznadziejny wystrój i muzyka bawiąca Maturzystów była do bani

-BUKO (2013-01-15 10:51:03 - IP: ***185.36.246)

SAME ZDJECIA Z POLONEZA:/ A GDZIE Z BALU??????????????????????

-zzz (2013-01-15 10:44:54 - IP: ***162.195.227)

nie ma czego zazdrościć, ponieważ polonez może i ładnie wyszedł ale reszta to kaplica. masakra beznadziejny wystrój jak na wiejską potupankę.. muzyka beznadziejna ale dla sztywniaków jacy tam byli to odpowiednia

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry