swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

STUDNIÓWKI 2013: Buskie LO zachwyca polonezem (video/foto)

Dodane: Kasia Data: 2013-02-12 13:57:11 (czytane: 45021)  Wersja do druku

Szesnaście par, w galowych strojach, przepięknie zatańczonym polonezem w sobotę 12 stycznia rozpoczęło studniówkę w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.

Młodzież poprowadzili, idący w pierwszej parze, dyrektor szkoły Tomasz Galant z małżonką Barbarą, nauczycielką historii w buskim LO.

studniowka_lo_busko_015.jpg

W sobotni wieczór na studniówce bawiło się aż 8 klas trzecich: III a wychowawczyni Barbara Galant, III b wychowawca Adam Kwaśniewski, III c wychowawczyni Małgorzata Musiał, III d wychowawczyni Jolanta Łukasik, III e wychowawczyni Patrycja Kwiatkowska, III g wychowawczyni Renata Nawrocka, III h wychowawczyni Małgorzata Wilk, III i wychowawca Arkadiusz Markiewicz. Przygotowany przez młodzież układ taneczny, ćwiczony pod okiem pani Dagmary Rawskiej-Kwolik, jak co roku zdobył uznanie w oczach dyrekcji, nauczycieli i obecnych rodziców. Pochwał nie szczędzili również zaproszeni goście. 

studniowka_lo_busko_021.jpg 

Starosta Jerzy Kolarz przy okazji balu studniówkowego, z wielkim sentymentem powrócił  pamięcią do swego poloneza, którego w sali gimnastycznej  w buskim LO tańczył 35 lat temu. Przypomniał młodzieży o zbliżającej  się maturze, życząc wszystkim znakomitych wyników i dobrej zabawy sobotniego wieczoru. Przekazał młodzieży słodki upominek, przedstawicielom klas podarował słoniki na szczęście. Gratulacje i słowa uznania przekazał młodzieży burmistrz Waldemar Sikora, który był pod wielkim wrażeniem poloneza. Przyznał, że buskie LO to szkoła z tradycjami, ciesząca się bardzo dobrymi wynikami. Życzył uczniom wspaniałej zabawy, przypominając, że studniówka to jedyny taki bal w życiu każdego człowieka. Na uzupełnienie kalorii gubionych podczas zabawy, podarował uczniom słodkości.

studniowka_lo_busko_423.jpg

studniowka_lo_busko_455.jpg 

Maturzyści podziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za codzienny trud włożony w ich naukę i wychowanie. Na zakończenie część oficjalnej młodzież wykonała przepięknego walca do melodii z filmu „Noce i dnie”. 

 

/KR/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (65)
     

-blaaa (2013-01-19 21:07:17 - IP: ***185.55.179)

gdy wszyscy są ubrani w jednakowe stroje wyglada to przecudownie . NIGDZIE NIE MA TAKIEGO WSPANIAŁEGO POLONEZA JAK W I LO !!

-qwerty (2013-01-18 17:32:18 - IP: ***185.34.251)

Szkoda, że na sali było mało miejsca do tańczenia, jak śledzie w puszce. Potwierdzam, studniówka w budowlance lepsza, lepsza muzyka, atmosfera, jedzenie i ogólnie ludzie bardziej otwarci i towarzyscy :)

-uczestniczka (2013-01-18 11:52:51 - IP: ***63.13.234)

byłam na tej studniówce i wyjątkowo mi się nie podobało, ponieważ mam porównanie ze studniówką z budowlanki na której także byłam. tam impreza była świetna, a także muzyka i jedzenie. natomiast w LO muzyka była beznadziejna i atmosfera tam panująca nie była za fajna. zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami że tam liczy się tylko ile kto wydał na sukienkę, itd... jedyne co mi się podobało to dobrze zatańczony polonez i walc...

- do budowl (2013-01-18 10:45:08 - IP: ***.126.50.123)

jestem ciekawa, w którym komentarzu poniżamy Twoją szkołę? z tego co tu widać to my jako Lo jesteśmy tutaj oczerniani ;) zgadzam się z koleżanką każdy ubrał się jak chciał i jak mu się podobało

-budowl (2013-01-17 22:47:48 - IP: ***185.27.144)

najlepsze zdane matury bo tam każdy na korki chodzi :) ale nie czepiam się, po prostu śmieszy mnie to, że parę osób chodzących do tej szkoły uważa się za "niewiadomoco" "ę , ą" i poniżają inne szkoły - tak jak widać w komentarzu krisa. A po co i na co?? ile to w was nienawiści.

-uczestniczka (2013-01-17 22:43:34 - IP: ***.43.204.18)

No tak najlepiej jest oczerniac, gdy sie nie bylo na studniowce,a przede wszystkim jest się anonimowym. . Jako uczestniczka tej studniowki nie odczuwalam zadnej rewii mody, kazdy ubral sie i uczesla tak jak mu sie podobalo. Myśle, ze tego typu komentarze sa spowodowane tym, ze uczniowe innych szkol nam zazdroszcza i stwierdzam, ze sa zbedne.

-uczestniczka (2013-01-17 22:02:39 - IP: ***.126.173.237)

nie miało by się czym chwalić ? a najlepiej zdane matury to co ? hahah to się dla Ciebie nie liczy. no tak, można było przypuszczać

-Luna (2013-01-17 20:12:47 - IP: ***.47.96.75)

kris, nie bardzo rozumiem, czemu czepiasz się akurat Ekonomika. Sama uważam, że obecnie jest to zdecydowanie lepsza szkoła, niż LO, które na pewno nie wypadałoby tak jak wypada w czasie studniówek, gdyby nie ten coroczny polonez i walc. Prawdę mówiąc, to gdyby nie taniec, LO niezbyt miałoby się czym chwalić.

-jedna z uczestniczek (2013-01-17 16:12:16 - IP: ***185.28.150)

studniówka jak najbardziej na TAK! zabawa była świetna :) atmosfera była wyśmienita :) możliwe, że to także zasługa klasy w której się było. Z pewnością bardzo dobrze będę wspominać tę studniówkę :)

-maturzystka (2013-01-17 11:40:39 - IP: ***112.114.229)

Wszystko na wysokim poziomie , dziękuje wszystkim którzy dla nas pracowali w tym dniu.

-vnm (2013-01-16 16:06:23 - IP: ***108.245.254)

fajnie było

-uczestniczka (2013-01-16 15:48:55 - IP: ***.243.62.47)

poprostu zazdrościcie, że było tak zajebiście;D Nie liczy się wystrój sali czy nie wiem co! Najważniejsza jest dobra zabawa, która tam była. Ktoś napisał, że są z Lo i nie wiadomo co sobie myślą. Napisała to osoba, która bardzo by chciała tu być i zazdrości!

-uczestniczka :) (2013-01-15 21:46:15 - IP: ***.59.77.49)

Impreza świetna :) na pewno zapamiętam ten bal na długo . Polonez i walc - perfekcja :D Gdybym mogła to powtórzyć to z wielką chęcią. Jak zawsze sprawdziło się, że studniówki w buskim LO - najlepsze :D

-Obserwatorka (2013-01-15 20:30:57 - IP: ***.181.131.156)

Polonez i walc wykonany perfekcyjnie, godny podziwu. Jednakowe stroje dodają uroku jednak już troszkę się znudziły i czas pomyśleć o nowych. Co do rewii mody.... cóż czasem trzeba wyglądać. Ogólnie duży pozytyw tylko pozazdrościć.

-ghfg (2013-01-15 19:54:56 - IP: ***225.254.223)

Super było

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry