Dodane: Kasia Data: 2013-02-12 13:57:11 (czytane: 45021) 
Szesnaście par, w galowych strojach, przepięknie zatańczonym polonezem w sobotę 12 stycznia rozpoczęło studniówkę w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.
Młodzież poprowadzili, idący w pierwszej parze, dyrektor szkoły Tomasz Galant z małżonką Barbarą, nauczycielką historii w buskim LO.

W sobotni wieczór na studniówce bawiło się aż 8 klas trzecich: III a
wychowawczyni Barbara Galant, III b wychowawca Adam Kwaśniewski, III c
wychowawczyni Małgorzata Musiał, III d wychowawczyni Jolanta Łukasik,
III e wychowawczyni Patrycja Kwiatkowska, III g wychowawczyni Renata
Nawrocka, III h wychowawczyni Małgorzata Wilk, III i wychowawca
Arkadiusz Markiewicz. Przygotowany przez młodzież układ taneczny,
ćwiczony pod okiem pani Dagmary Rawskiej-Kwolik, jak co roku zdobył
uznanie w oczach dyrekcji, nauczycieli i obecnych rodziców. Pochwał nie
szczędzili również zaproszeni goście.
Starosta Jerzy Kolarz przy okazji balu studniówkowego, z wielkim sentymentem powrócił pamięcią do swego poloneza, którego w sali gimnastycznej w buskim LO tańczył 35 lat temu. Przypomniał młodzieży o zbliżającej się maturze, życząc wszystkim znakomitych wyników i dobrej zabawy sobotniego wieczoru. Przekazał młodzieży słodki upominek, przedstawicielom klas podarował słoniki na szczęście. Gratulacje i słowa uznania przekazał młodzieży burmistrz Waldemar Sikora, który był pod wielkim wrażeniem poloneza. Przyznał, że buskie LO to szkoła z tradycjami, ciesząca się bardzo dobrymi wynikami. Życzył uczniom wspaniałej zabawy, przypominając, że studniówka to jedyny taki bal w życiu każdego człowieka. Na uzupełnienie kalorii gubionych podczas zabawy, podarował uczniom słodkości.

Maturzyści podziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za codzienny trud włożony w ich naukę i wychowanie. Na zakończenie część oficjalnej młodzież wykonała przepięknego walca do melodii z filmu „Noce i dnie”.
/KR/
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (65) |
-blaaa (2013-01-19 21:07:17 - IP: ***185.55.179)
gdy wszyscy są ubrani w jednakowe stroje wyglada to przecudownie . NIGDZIE NIE MA TAKIEGO WSPANIAŁEGO POLONEZA JAK W I LO !!
-qwerty (2013-01-18 17:32:18 - IP: ***185.34.251)
Szkoda, że na sali było mało miejsca do tańczenia, jak śledzie w puszce. Potwierdzam, studniówka w budowlance lepsza, lepsza muzyka, atmosfera, jedzenie i ogólnie ludzie bardziej otwarci i towarzyscy :)
-uczestniczka (2013-01-18 11:52:51 - IP: ***63.13.234)
byłam na tej studniówce i wyjątkowo mi się nie podobało, ponieważ mam porównanie ze studniówką z budowlanki na której także byłam. tam impreza była świetna, a także muzyka i jedzenie. natomiast w LO muzyka była beznadziejna i atmosfera tam panująca nie była za fajna. zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami że tam liczy się tylko ile kto wydał na sukienkę, itd... jedyne co mi się podobało to dobrze zatańczony polonez i walc...
- do budowl (2013-01-18 10:45:08 - IP: ***.126.50.123)
jestem ciekawa, w którym komentarzu poniżamy Twoją szkołę? z tego co tu widać to my jako Lo jesteśmy tutaj oczerniani ;) zgadzam się z koleżanką każdy ubrał się jak chciał i jak mu się podobało
-budowl (2013-01-17 22:47:48 - IP: ***185.27.144)
najlepsze zdane matury bo tam każdy na korki chodzi :) ale nie czepiam się, po prostu śmieszy mnie to, że parę osób chodzących do tej szkoły uważa się za "niewiadomoco" "ę , ą" i poniżają inne szkoły - tak jak widać w komentarzu krisa. A po co i na co?? ile to w was nienawiści.
-uczestniczka (2013-01-17 22:43:34 - IP: ***.43.204.18)
No tak najlepiej jest oczerniac, gdy sie nie bylo na studniowce,a przede wszystkim jest się anonimowym. . Jako uczestniczka tej studniowki nie odczuwalam zadnej rewii mody, kazdy ubral sie i uczesla tak jak mu sie podobalo. Myśle, ze tego typu komentarze sa spowodowane tym, ze uczniowe innych szkol nam zazdroszcza i stwierdzam, ze sa zbedne.
-uczestniczka (2013-01-17 22:02:39 - IP: ***.126.173.237)
nie miało by się czym chwalić ? a najlepiej zdane matury to co ? hahah to się dla Ciebie nie liczy. no tak, można było przypuszczać
-Luna (2013-01-17 20:12:47 - IP: ***.47.96.75)
kris, nie bardzo rozumiem, czemu czepiasz się akurat Ekonomika. Sama uważam, że obecnie jest to zdecydowanie lepsza szkoła, niż LO, które na pewno nie wypadałoby tak jak wypada w czasie studniówek, gdyby nie ten coroczny polonez i walc. Prawdę mówiąc, to gdyby nie taniec, LO niezbyt miałoby się czym chwalić.
-jedna z uczestniczek (2013-01-17 16:12:16 - IP: ***185.28.150)
studniówka jak najbardziej na TAK! zabawa była świetna :) atmosfera była wyśmienita :) możliwe, że to także zasługa klasy w której się było. Z pewnością bardzo dobrze będę wspominać tę studniówkę :)
-maturzystka (2013-01-17 11:40:39 - IP: ***112.114.229)
Wszystko na wysokim poziomie , dziękuje wszystkim którzy dla nas pracowali w tym dniu.
-vnm (2013-01-16 16:06:23 - IP: ***108.245.254)
fajnie było
-uczestniczka (2013-01-16 15:48:55 - IP: ***.243.62.47)
poprostu zazdrościcie, że było tak zajebiście;D Nie liczy się wystrój sali czy nie wiem co! Najważniejsza jest dobra zabawa, która tam była. Ktoś napisał, że są z Lo i nie wiadomo co sobie myślą. Napisała to osoba, która bardzo by chciała tu być i zazdrości!
-uczestniczka :) (2013-01-15 21:46:15 - IP: ***.59.77.49)
Impreza świetna :) na pewno zapamiętam ten bal na długo . Polonez i walc - perfekcja :D Gdybym mogła to powtórzyć to z wielką chęcią. Jak zawsze sprawdziło się, że studniówki w buskim LO - najlepsze :D
-Obserwatorka (2013-01-15 20:30:57 - IP: ***.181.131.156)
Polonez i walc wykonany perfekcyjnie, godny podziwu. Jednakowe stroje dodają uroku jednak już troszkę się znudziły i czas pomyśleć o nowych. Co do rewii mody.... cóż czasem trzeba wyglądać. Ogólnie duży pozytyw tylko pozazdrościć.
-ghfg (2013-01-15 19:54:56 - IP: ***225.254.223)
Super było
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.