swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Komers w Samorządowym Gimnazjum nr 2 w Busku-Zdroju - video

Dodane: Kasia Data: 2013-01-17 03:00:19 (czytane: 41247)  Wersja do druku

Gimnazjaliści klas trzecich z Samorządowego Gimnazjum nr 2 w Busku-Zdroju w czwartek 10 stycznia bawili się na swoim pierwszym balu. W wystrojonych dziewczynach i wytwornych chłopcach trudno było rozpoznać uczniów klas III a i III b.

Nawet wychowawczynie, panie Jadwiga Lewicka i Beata Lewandowska, miały z tym nie lada problem. Trzeba przyznać, że młodzież prezentowała się znakomicie. Tak też zatańczyła poloneza, czym wzruszyła nie tylko swych rodziców, ale również dyrekcję i wychowawców. Trud nauczycieli wychowania fizycznego Małgorzaty Gabryś i Mariusza Panka nie poszedł na marne, tańczący nie pomylili kroków, a poloneza wykonali z prawdziwą gracją. Pod wrażeniem umiejętności uczniów byli także zaproszeni goście. Burmistrz Waldemar Sikora życzył trzecioklasistom, aby podczas egzaminów gimnazjalnych, zaprezentowali się tak doskonale, jak czwartkowego wieczoru.

 komers1.jpg

komers2.jpg 

komers3.jpg 

komers4.jpg 

Na uzupełnienie kalorii po balu wręczył młodzieży kosz słodkości. Grażyna Kozioł - Kierownik Zamiejscowego Oddziału Kuratorium w Busku-Zdroju oraz Michał Omasta przewodniczący Rady Rodziców życzyli bawiącym się dużo radości i udanej zabawy. Uczniowie, korzystając z okazji, podziękowali swym nauczycielom, wychowawcom, rodzicom, za codzienny trud wychowania i nauczania. Oficjalnego otwarcia balu gimnazjalnego dokonała dyrektor szkoły Beata Borek. A w tym roku bawiono się w przepięknej zimowej scenerii, rodem z zaczarowanej krainy Królowej Śniegu. A bawiono się znakomicie...

/KR/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (29)
     

-do przedmówcay (2013-01-18 20:15:15)

Podał byś źródło skąd to spisałeś
pl.wikipedia.org/wiki/Komers

--hubakuk- (2013-01-18 19:17:01)

W Polsce do lat 70. XX w. terminem tym określano bal maturzystów (organizowany po egzaminach), wyparty obecnie przez studniówkę (organizowaną przed egzaminami). Ostatnio terminem tym określana jest również zabawa na koniec ostatnich klas szkoły podstawowej lub gimnazjum, jak również na zakończenie studiów wyższych.
A teraz tak miejcie brak wyrzutów do tytułu . :)

--dd- (2013-01-18 19:11:01)

Ludzie o co wam chodzi, chcieli mieć komers to mają i co tu komentować,aczkolwiek nie jestem za tym aby imprezy tego typu były urządzane w gimnazjach to co oni na studniówce będą robić :D

-do fana barana (2013-01-17 20:45:21)

Pan chyba pracuje w sklepie z garniturami co ?

-;d (2013-01-17 17:04:05)

zbludowice to sobie mogą pomarzyć o takim komersie ;)

-* (2013-01-17 17:01:55)

co za osioł ten tytuł wymyślił. Komers to nie to samo co bal szkolny w trakcie czasu nauki.

--ppppssss- (2013-01-17 08:58:15)

najlepszy komers był w zbludowicach w 2012 r

-lool (2013-01-16 13:28:53)

Najłasniejszaa pierwsza para poprostu rewelacja :)

-lool (2013-01-16 13:27:53)

Najłasniejszaa pierwsza para poprostu rewelacja :)

-do Fana - barana (2013-01-14 18:42:23)

pseudonimem czy ksywką to sobie pisz na śniegu. Jeżeli taki jesteś kozak to się najnormalniej w swiecie podpisz i nie obrażaj innych. Sądząc po logice, górnolotności, sposobie prezentowania swoich racji mas z 11 lat, albo poważne zaburzenia pod sufitem

-Fan (2013-01-14 17:46:39)

Do - bo nawet nie jest w stanie wpisać przynajmniej tych trzech liter , Tak na ciebie w domu wołają ? Czy wstydzisz się o tym powiedzieć ? Trauma z dzieciństwa na tym punkcie ? I przejdę do konkretu PYTANA OSOBA O ZDANIE NIE ODPOWIADA . PS jak już piszesz komentarze to miej odwagę przedstawić się jakimś pseudonimem czy ksywką. A wpisałem tu komentarz ola ponieważ idealnie mi tu pasował , dokładnie popełniono tu te same błędy co na wcześniejszych imprezach, balach, potupankach ...

-Ktos (2013-01-14 14:47:10)

Ludzie co wam to przeszkadza może oni chcieli taki bal a jak wam się nie podoba to wasz problem. Dajcie się zabawić młodzieży.

- (2013-01-14 12:54:39)

olo wal się czy ty kiedykolwiek napisałeś pozytywną opinię musisz być strasznie zdesperowanym człowiekiem!!!!!!!!!!!

-olo (2013-01-14 12:37:12)

Polonez to czy jakiś taniec żałobny? Miny tańczących poważne, napiete nie wyrażaja nastroju balu czyli zabawy. Przetrenowani przez nauczycieli zamiast balu szkolnego prezentuja cos na ksztłat balu manekinów.Inna z moich uwag to kwestia ubioru. Skoro to bal szkolny pozostałym w tradycyjnym zestawie biała bluzka i ciemna spódnica, chłopcy garnitury. Organizator balu o tym nie pomyślał i troche groteskowo wyszło.Szanowne grono pedagogiczne niestety wzorcem dla ubioru na takie okazje raczej nie jest. Zero gustu, zero pomysłu, sztampa. Ale na plus zapisuję brak kolorowego obuwia. I jeszcze jedno: fatalnyserwis fotograficzny. Czy to miała być dokumentacja czy fotoreportaż z balu? Ale dobrze ,że budzi się tradycja szkolnych
balów karnawałowych. Dużo tu do zrobienia maja nauczyciele jeśli idzie o naukę tańca, sposób ubierania się, przygotowania stołow itp

- (2013-01-14 05:26:18)

Wizualnie moze to i pieknie wyglada ale ciekawi mnie ilu mlodym ludziom sie to podobalo a ile sie zmusilo zeby pajacowac pod okiem pan treserek zamiast cieszyc sie mlodymi beztroskimi latami....jeszcze zdaza byc doroslymi.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry