swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Interniści odchodzą ze szpitala w Busku-Zdroju

Dodane: Kasia Data: 2013-01-10 11:27:01 (czytane: 19331)  Wersja do druku

Czterech z siedmiu internistów, zatrudnionych w Szpitalu Powiatowym w Busku- Zdroju, złożyło wypowiedzenia z pracy. Jak informuje dyrektor lecznicy- Grzegorz Gałuszka, lekarze nie godzili się na jednoczesną pracę na oddziale wewnętrznym i w izbie przyjęć.

Dyrektor dodaje, że wciąż prowadzi negocjacje z medykami. Jeden z nich wycofał już wypowiedzenie. Grzegorz Gałuszka zapewnia, że oddział wewnętrzny nie jest zagrożony zamknięciem, a pacjenci mogą czuć się bezpiecznie. Lekarze mają trzymiesięczny okres wypowiedzenia i przez ten czas będą pracować w szpitalu. Natomiast w piątek odbędą się rozmowy z dwoma lekarzami, którzy chcieliby pracować w Szpitalu Powiatowym w Busku- Zdroju.

Iwona Murawska

źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (38)
     

- (2013-01-10 22:36:07)

rzeciez wszyscy to wiedzą i mówią że buski szpital omijać szerokim łukiem .Leczymy się chętnie w Chmielniku,Kielcach,Pińczowie.Może ci lekarze chcą tam własnie pracować

-PYTANIE DO KOLESI Z PSL ZA ILE ZOSTAŁO SPRZEDANE UZDROWISKO W SOLCU PANU CZESŁAWOWI SZ ??????????????? (2013-01-10 22:12:42)

RZĄDY PO-PSL TO KOMPLETNA RUINA POLSKI I POLAKÓW

- (2013-01-10 21:06:00)

Jednoczesny dyżur na oddziale i izbie przyjęć to pierwsza z tych atrakcji...

-pacjent (2013-01-10 21:05:37)

brak poszanowania dla pacjenta zarówno przez lekarzy jak i reszte personelu byłem swiadkiem na jednym z oddziałów jak pacjent przyjęty po 3 dniach wyszedł ze szpitala bez badań i poprawy stanu zdrowia z bólami przyjęty z bólami wyszedł ani badań ani leczenia a tym bardziej konsultacji z kimś kto by ustalił co sie z pacjentem dzieje odniosłem wrażenie że buski szpital to dla zwykłego chorego to przechowalnia dla znajomych i tych z nazwiskiem być może i szpital są pojedyncze osoby które robia co mogą i robią to z pasja ale na tak duzy szpital malutko ich jeżeli jestem dobrym fachowce to jestem nim dla wszystkich bez względu jaką wypłate dostane i kogo będe leczyć bo to nie firmie w tym przypadku szpitalowi przynoszę wstyd tylko samemu sobie personelu szpitalny weź sobie to do serca jeżeli jest ono jeszcze czułe

-ryry (2013-01-10 20:34:00)

Niech idą-z Bogiem.Ogłosić w prasie medycznej, że są wolne miejsca,zgłosi się 50 chętnych.Póki co Busko jest bardzo atrakcyjne.

- (2013-01-10 19:44:05)

Szanuj innych a i oni będą Cię szanować. Ta prawdę powinni wbić sobie do głowy lekarze, przynajmniej ich większość.
Zerują na ludzkiej wdzięczności i widząc nie wykształcone babinie i dziadków którzy mają ich za bogów co im życie uratowali nabierają często chorego przekonania, że reszta to bydło a oni są Panami świata i ludzi.
W tym, że jest to cecha w krajach postkomunistycznych. Może za mało chrześcijan wówczas zostawało lekarzami?

- (2013-01-10 18:43:58)

Czterech z siedmiu. Chyba z pięciu... Parę lat temu było dwunastu, ale kontynuujmy linię poprzednika....

- (2013-01-10 18:25:40)

Najlepiej skorzystać z pomysłu jednego z polityków i " w kamasze ich "

- (2013-01-10 18:07:56)

Pewnie bidule nie maja na chleb,niech ida i zbieraja puszki .Kto w Busku kupuje dzialki i stawia apartamentowce,KTO!

- (2013-01-10 18:06:46)

Pewnie bidule nie maja na chleb,niech ida i zbieraja puszki .Kto w Busku kupuje dzialki i stawia apartamentowce,KTO!

-busko (2013-01-10 17:53:06)

to prysł mit sukcesów , propaganda sukcesu zaczyna niebezpiecznie pękać. Lekarze z wewnętrznego mają gdzie odejść bo lekarzy brakuje,. aNikt z kielc tu nie pryjdzie

-Buszczanin (2013-01-10 17:44:21)

Ewa, jezeli Lekarze bedą szanować swoich pacjentów, takze i pacjenci beda mieli szacunek do lekarzy. A tu oi czym mozwa, wystaczy pujsc do buskiego szpitala. Zreszta same komentarze mówia same za siebie ... jest źle i nie ma sie na lepiej

-Ewa (2013-01-10 17:34:58)

Lekarze mają rację. Nie można jednocześnie podejmować pracy w dwóch miejscach.Wyobrażacie sobie ciężki przypadek na oddziale i ciężki przypadek na izbie? I najlepszy lekarz nie ma możliwości biolokacji. Szanujmy lekarzy, nie układy polityczne.To , że w Polsce są wypłacane pensje głodowe - a lekarze przeciwstawiają się im i chcą by płacono im tak jak należy, dobrze świadczy o tej grupie zawodowej. Pozdrawiam.

-Buszczanin (2013-01-10 17:26:51)

Tego pseudo dyrektora powinni odebrac go ze stanowsika jakie pełni. Ten człowiek nie wie, nie zna sie zupełnie! Cóż znajomosci potrafia wszystko. Jak ktoś wpsomniał PSL zrobiło swoje:/

-pacjent (2013-01-10 17:25:28)

W Polsce faktycznie lekarze czują się nadludźmi, którzy łaskę robią, że leczą.Nie wspomnę już o zupełnym braku empatii, bo to dla ( prawie) wszystkich pojęcie obce.Ze względu na swój stan zdrowia leczyłem się w różnych szpitalach. Na palcach u jednej ręki mogę policzyć i kilka palców mi zostanie, tych, którzy oprócz bycia lekarzem można było ich nazwać człowiekiem.Więc specjalnie mnie nie dziwi, że nadludzie nie mogą pracować jednocześnie na oddziale i izbie przyjęć. Pospólstwo niech umiera, oni będą wieczni...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry