swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Interniści odchodzą ze szpitala w Busku-Zdroju

Dodane: Kasia Data: 2013-01-10 11:27:01 (czytane: 19333)  Wersja do druku

Czterech z siedmiu internistów, zatrudnionych w Szpitalu Powiatowym w Busku- Zdroju, złożyło wypowiedzenia z pracy. Jak informuje dyrektor lecznicy- Grzegorz Gałuszka, lekarze nie godzili się na jednoczesną pracę na oddziale wewnętrznym i w izbie przyjęć.

Dyrektor dodaje, że wciąż prowadzi negocjacje z medykami. Jeden z nich wycofał już wypowiedzenie. Grzegorz Gałuszka zapewnia, że oddział wewnętrzny nie jest zagrożony zamknięciem, a pacjenci mogą czuć się bezpiecznie. Lekarze mają trzymiesięczny okres wypowiedzenia i przez ten czas będą pracować w szpitalu. Natomiast w piątek odbędą się rozmowy z dwoma lekarzami, którzy chcieliby pracować w Szpitalu Powiatowym w Busku- Zdroju.

Iwona Murawska

źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (38)
     

--- (2013-01-10 16:53:33)

PSL w Busku zniszczył szpital powiatowy teraz leczymy się w Cmielniku Pińczowie lub w Kielcach. Niestety nikt przytomny nie idzie do szpitala w Busku.Na oddziałach są tylko pacjenci z wypadków

-Medyk Bogiem (2013-01-10 16:53:28)

Wyuczyli się za pieniądze podatników, czyli nasze, a teraz robią łaskę,że nasz leczą. Doktorki mają coraz większe apetyty i wydaje im się, że są niezastąpieni. Szkoda tylko, że nie idzie to w parze z chęcią do pracy.
Lekarz w Polsce jest (niestety) postrzegany jak Bóg - to jest dopiero chore !!! Ludzie, zacznijcie być normalni, proszę.

-xx (2013-01-10 16:50:54)

za pogotowie też powinni się wziąść, bo niektórym ratownikom to sodówka odbiła i uwazają się za Bóg jeden wie co......

-człowiek (2013-01-10 16:43:55)

Co prawda to prawda, lekarzom w naszym kraju potrafi woda sodowa odbić do głowy. Mają problem z wyśrodkowaniem miedzy powołaniem a pracą zarobkową. Wiem, źle nie zarabiają. Niech zarabiają i więcej ale niech tez rzetelnie pracują i wykonują swoje obowiązki, a z tym jest często problem. Są też roszczeniowi za wszystko chcą pieniądze, za podanie chusteczki niedołężnej kobiecie zaraz chcą ekstra premię.
Co gorsze lecząc często prostych ludzi wyrabiają sobie przekonanie w sobie ze są bogami, nadludźmi lepszymi od innych (sic!). Śmieszne. :)

-Karol (2013-01-10 16:10:30)

Biedni ci lekarze, nie mają domów , samochodów, uroczych żon, NIC NIE MAJĄ. Z wyjątkiem parcia na forsę.
Zwolnić i nie dyskutować, jest wielu lekarzy którzy są poza układami i nie mają pracy.
A tych szantażystów pozbawić prawa wykonywania zawodu.

-No tak (2013-01-10 15:20:27)

"Najważniejsze by lekarze nie ulegali szantażom. To jest jak z terrorystami raz pokażesz słabość, raz pozwolisz mu wymusić żądania i się pozwolisz zastraszyć i już zawsze będzie Was szantażował i wchodził Wam na głowe robiąc co chce.
Każdy wie, że pod żadnym pozorem nie można się złamać przed terrorystami."

- (2013-01-10 14:49:39)

Ico bym takie głupoty pisał.........

- (2013-01-10 13:37:48)

Najważniejsze by dyrekcja nie ulegała szantażom. To jest jak z terrorystami raz pokażesz słabość, raz pozwolisz im wymusisz żądania i się pozwolisz zastraszyć i już zawsze będą Cię szantażować i wchodzić Ci na głowie robiąc co chcą.
Każdy wie, że pod żadnym pozorem nie można się złamać przed terrorystami.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry