swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Interniści odchodzą ze szpitala w Busku-Zdroju

Dodane: Kasia Data: 2013-01-10 11:27:01 (czytane: 19332)  Wersja do druku

Czterech z siedmiu internistów, zatrudnionych w Szpitalu Powiatowym w Busku- Zdroju, złożyło wypowiedzenia z pracy. Jak informuje dyrektor lecznicy- Grzegorz Gałuszka, lekarze nie godzili się na jednoczesną pracę na oddziale wewnętrznym i w izbie przyjęć.

Dyrektor dodaje, że wciąż prowadzi negocjacje z medykami. Jeden z nich wycofał już wypowiedzenie. Grzegorz Gałuszka zapewnia, że oddział wewnętrzny nie jest zagrożony zamknięciem, a pacjenci mogą czuć się bezpiecznie. Lekarze mają trzymiesięczny okres wypowiedzenia i przez ten czas będą pracować w szpitalu. Natomiast w piątek odbędą się rozmowy z dwoma lekarzami, którzy chcieliby pracować w Szpitalu Powiatowym w Busku- Zdroju.

Iwona Murawska

źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (38)
     

-lola (2013-01-13 23:23:49)

Panie Dyrektorze, są cięzkie czasy, przyjmij młodych z pasją

-ZOZ BZ = Kazimierza Wielka = Afryka (2) (2013-01-13 12:13:39)

hojnie obdarzony oczywiście czarny ląd - przepraszam za literówkę, mojad ysgrafia dała znać o sobie...

-ZOZ BZ = Kazimierza Wielka = Afryka (2013-01-13 12:06:20)

Wczoraj z radia dowiedziałem się że Kazimierza Wielka jest najuboższym miastem i gminą w ... Polsce!! Nie mogłem uwierzyć! - Kazimierza Wielka - miasto z tradycjami, rozwinięte gospodarczo, błyszczące za PRL, kraina najżyźniejszych ziem 1 klasy w 2012 jest NAJBIEDNIEJSZA w POLSCE!!
Co się stało? Co sprawiło, ze 23 lata III.RP doprowadziły to kwitnące miasto i region do ruiny?!
Zastanowiłem się i doszedłem do wniosku, że z Kazimierzą jest jak z Afryką - czarnym lądem - bodaj najchojniej obdarowanym w bogactwa kontynentem, którego kraje po wiekach niewoli odzyskały wolność i co? i nic, a czasem gorzej niż za kolonialistów. Dlaczego? bo moim zdaniem tam i tu rządzą w podobny sposób podobnie 'zdolni' politycy i menadżerowie.

No i podobnie moim zdaniem ma się sprawa z buskim szpitalem. Nie ma złych szpitali - są źli menadżerowie.

ZOZ BZ = Kazimierza Wielka = Afryka

- (2013-01-13 11:19:26)

Wielka krzywda przejsc się z oddzialu na izbe przyjec za kilka tysięcy zł miesiecznie..ludzie!

- (2013-01-12 10:49:31)

Proponuję by urząd skarbowy prześwietlił dochody medyków i ich zgromadzone majątki. Bo coś mi się wydaje że ta grupa społeczna jest jakby poza prawem i wszelkimi kontrolami !

-Buszczanin (2013-01-12 05:20:59)

Pan Grzesiek, zapewne nie odpowie na te pytania. Jedynie zapewni ze ,,odział nie zoasdtanie zamkniety,, i bedzie wszystko z happy endem. Poniewaz sam niewie o co w tym wszystkim chodzi :)

- (2013-01-11 15:31:21)

Czy Xavi jest lekarzem???

-To ile w końcu (2013-01-11 12:41:33)

P. Grześku, To ile Pan ich tam masz? Jak Pan nie wiesz to weź się Pan zapytaj kadrowej, drugiego p.Grześka czy kogo tam Pan chcesz. Nie rób Pan pośmiewiska z naszej Partii.

- (2013-01-11 12:02:19)

Jak odejdą lekarze to zobaczycie czy te komentarze będą tak obrażac kadrę lekarską. A dyrektor będzie miał trudności kim obsadzić oddział.

-MO (2013-01-11 11:18:26)

Dawanie łapówki jest takim samym przestępstwem co jej branie. :)

-do poniżej (2013-01-11 11:01:44)

A znacie jakiś lekarzy łapówkarzy?

-Karolina (2013-01-11 09:25:30)

W buskim szpitalu miałam przyjemność znaleźć się 4 razy. Pomijając fakt, że po pierwszym porodzie wyszłam do domu z gronkowcem, to ogólnie nic złego mi się tam nie stało :) Przyjęli, pomogli, wyleczyli - zanaczam - bez łapówek i znajomości. Czego więcej chcieć?

-xxxx (2013-01-11 08:57:20)

A NIECH IDĄ W CIORTU STARE WYJADACZE (LEKARZE) PRZYJDĄ MŁODZI I BĘDĄ WDZIĘCZNI ZA PRACE BO MAJĄ DZIECI SĄ NA DOROBKU SZUKAJ APRACY ZA GRANICĄ A PRZECIEŻ SĄ DOBRZE WYUCZENI . PANIE DYREKTORZE NIE ZATRZYMÓJ STARYCH ZATRUDNIJ MŁODYCH

-emil (2013-01-11 08:56:44)

wpis odnosnie uzdrowiska w solcu zdroju nie na miejscu ale jezeli juz to uzdrowisko bylo prywatna wlasnoscia daniewskich i mogli oni nawet za darmo dac to uzdrowisko i nikomu nic do tego zeby dyskutowac na jakikolwiek temat trzeba miec wiedze choc minimalna

-Xavi (2013-01-11 05:07:37)

Omijać Buski szpital jak naj dalej!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry