swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Pierwszy studniówkowy polonez zabrzmiał w ZSTiO - nowe video

Dodane: Agnieszka Data: 2013-01-15 16:56:56 (czytane: 37909)  Wersja do druku

Pierwszy bal maturalny w szkołach powiatu buskiego odbył się w minioną sobotę w stylowym wnętrzu 'Dworku Soplicowo' w Busku-Zdroju. Bawili się uczniowie czterech klas maturalnych z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju.

Sto dni do matury świętowali abiturienci z klas: IV TA wychowawcy Agnieszki Partyki, IV TB/K wychowawcy Ewy Charczuk, IV TG/H wychowawcy Beaty Suwaj, III LO wychowawcy Aleksandry Jędrochy.

Studniówkę rozpoczął królewski polonez a w pierwszej parze tradycyjnie od lat w tej szkole wystąpili dyrektor ZSTiO Lucyna Wojnowska i nauczyciel w-f Grzegorz Owsiński. Perfekcyjnie wykonany wprowadził uczestników balu i zaproszonych gości w świetny nastrój wspólnego spotkania na progu dorosłości.

budowlanka029.jpg 

Starosta Buski Jerzy Kolarz przekazał przedstawicielom klas maturalnych słoniki szczęścia, aby tegorocznym już niedługo absolwentom szkoły przyniosły szczęście w czasie zdawania matury i egzaminów zawodowych. Burmistrz Miasta i Gminy Busko Waldemar Sikora z życzeniami dobrej zabawy i powodzenia w okresie przygotowań do czekających egzaminów przekazał kosz słodyczy - aby wzmocniły energię do nauki i regeneracji sił po balu.

budowlanka096.jpg

budowlanka100.jpg 

Dyrektor Lucyna Wojnowska wręczyła „magiczne zegary" dla każdej z klas aby każdej z nich szczęśliwie odmierzały czas do matury. Przewodniczący Komitetu Studniówkowego Jerzy Piasecki przekazał w imieniu rodziców uczniów ogromny tort w kształcie książki aby energii i radosnej atmosfery nie brakowało w czasie studniówki aż do białego rana.

budowlanka142.jpg

budowlankaM1136.jpg

budowlankaM1220.jpg 

Zabawę zainaugurował stylowy walc angielski, do którego uczniowie zaprosili swoich nauczycieli i gości. Po nim czas przepysznej, żywiołowej w dynamicznych rytmach zabawy na Balu Studniówkowym 2013 w ZSTiO zakończył blady świt.

/Robert Gwóźdź/

fotoreportaż

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (88)
     

-OMFG (2013-01-07 18:18:34)

olo na twojej studniowce wszyscy stali jak na pogrzebie?? masz z tego powodu kompleksy ze nie wybawiles sie za mlodu tylko innym teraz zazdroscisz? nie byles tam to skad mozesz wiedziec co sie dzialo??

-OMFG (2013-01-07 18:18:12)

olo na twojej studniowce wszyscy stali jak na pogrzebie?? masz z tego powodu kompleksy ze nie wybawiles sie za mlodu tylko innym teraz zazdroscisz? nie byles tam to skad mozesz wiedziec co sie dzialo??

-MasterOfPuppets (2013-01-07 17:56:45)

Ale nikt nie potrzebuje twoich bezwartościowych uwag czy rad . Masz kompleksy to w inny sposób sobie z nimi radź .

-do olo (2013-01-07 17:55:12)

milcz człowieku ... taka dobra rada ,, kolegi ''

-Uczestnik bali (2013-01-07 17:52:08)

Nigdy w życiu nie byłem na lepszej imprezie a wież mi - Olo na wielu już w życiu bywałem . Chciałbym przeżyć to jeszcze raz ,pełna kultura i świetna zabawa i młodzież bawiła sie świetnie . A tak swoją drogą po co się człowieku odzywasz jak cię tam nie było ...Oceniasz bal na podstawie zdjęć ??? Jesteś żałosny ........

-olo (2013-01-07 17:50:34)

jeśli wytykam błędy ubioru, to dlatego by te błędy eliminować. Jeśli dałem przykład
z doborem i wiązaniem krawatów to stąd,że to zaniedbanie jest aż zanadto widoczne
na fotografiach z balu.Podobny przykład z damskim obuwiem. Nie pisałem już
o tańcu w koszuli wyłażącej z portek, bo jakby mniej podobnych dziwolągów
Ale niestety odwaga w ubiorze przeważnie jest groteskowa. Więc, znowy te fotografie,
gustownie i estetycznie ubrane osoby stanowiły na tym balu mniejszość

-szy. (2013-01-07 17:30:29)

Olo jest przykładem osoby która potrafi się wszystkiego czepiać. Przyjęte jest także za nie grzeczne wtrącanie się do nie swoich spraw, ale Olo cały czas to robi i widocznie nie zdaje sobie sprawy że nie jest to nie zbyt uprzejme. Studniówką zajmowali sie nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim pełnoletni uczniowie. Na pewno gdy by to olo zajmował sie organizacją wszyscy zamiast sie bawić myśleli by o tym czy marynarka jest dobrze zapięta i czy krawat jest prosto, a zabawa skończyła by sie po godzinie. Na szczęście, nikt nie posłuchał zaleceń eksperta do spraw ubioru i zachowania, a przez to zabawa była świetna.

-MasterOfPuppets (2013-01-07 17:27:49)

Byłem jako osoba towarzysząca , bardzo udana Studniówka , nie żałuje ani trochę bo było max fajnie, świetna muzyka, miłe towarzystwo, wspaniała zabawa do białego rana no po prostu super chciał bym mieć okazję przeżycia jeszcze kiedyś takiej studniówki . OLO nie zgadzam się z twoim zdaniem . Ubiór wygląd jest sprawa PRYWATNA podkreślam !!! . Interesuje mnie jak ty wyglądasz . STUDNIÓWKA EKSTRA !!!!!!

--Do [Olo] (2013-01-07 16:07:54)

ja osobiście miałem przyjemność być na tej studniówce i nie żałuje ani trochę bo było max fajnie, świetna muzyka, miłe towarzystwo, wspaniała zabawa do białego rana no po prostu super chciał bym mieć okazję przeżycia jeszcze kiedyś takiej studniówki. A co do ubioru to każdy ma swój gust i idzie w tym czym się dobrze czuje i wszyscy byli elegancko ubranii ale to nie ma znaczenia bo liczy się zabawa i ,,Olo" nie komentuj jeśli Cię tam nie było bo to jest żałosne!!!

-uczestniczka (2013-01-07 16:05:15)

Impreza była wyjątkowa, świetny zespół, który potrafił porwać maturzystów oraz nauczycieli do tańca. A maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi wyglądali pięknie, sukienki były bardzo eleganckie i stosowne do uroczystości. Było cudownie. Szkoda że tak szybko się skończyło

-Uczestnik (2013-01-07 15:56:39)

Impreza była bardzo dobra pełna kultura itp. bardzo dobra muzyka , zespól potrafił rozbawic uczestników ;]

-uczestnik (2013-01-07 15:07:38)

studniówka była bardzo udana, pełna kultura, świetna zabawa.

-uczestnik wiedeńskich bali (2013-01-07 13:36:33)

Olo to pewnie nie był nigdy na studniówce i widocznie go to boli. A uczestnicy studniówki niech nie zwracają uwagi na kogoś, kogo iloraz inteligencji jest bliski zeru bezwzględnemu...

-Ad.olo (2013-01-07 13:31:29)

Widzę żę olo wiedział kto i jak będzie ubrany, skoro dodał kom o 17.14 a impreza rozpoczęła się o 19 :) jakaś Wyrocznia? :D

-Ad.olo (2013-01-07 13:30:56)

Widzę żę olo wiedział kto i jak będzie ubrany, skoro dodał kom o 17.14 a impreza rozpoczęła się o 19 :) jakaś Wyrocznia? :D

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry