swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Pierwszy studniówkowy polonez zabrzmiał w ZSTiO - nowe video

Dodane: Agnieszka Data: 2013-01-15 16:56:56 (czytane: 37910)  Wersja do druku

Pierwszy bal maturalny w szkołach powiatu buskiego odbył się w minioną sobotę w stylowym wnętrzu 'Dworku Soplicowo' w Busku-Zdroju. Bawili się uczniowie czterech klas maturalnych z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju.

Sto dni do matury świętowali abiturienci z klas: IV TA wychowawcy Agnieszki Partyki, IV TB/K wychowawcy Ewy Charczuk, IV TG/H wychowawcy Beaty Suwaj, III LO wychowawcy Aleksandry Jędrochy.

Studniówkę rozpoczął królewski polonez a w pierwszej parze tradycyjnie od lat w tej szkole wystąpili dyrektor ZSTiO Lucyna Wojnowska i nauczyciel w-f Grzegorz Owsiński. Perfekcyjnie wykonany wprowadził uczestników balu i zaproszonych gości w świetny nastrój wspólnego spotkania na progu dorosłości.

budowlanka029.jpg 

Starosta Buski Jerzy Kolarz przekazał przedstawicielom klas maturalnych słoniki szczęścia, aby tegorocznym już niedługo absolwentom szkoły przyniosły szczęście w czasie zdawania matury i egzaminów zawodowych. Burmistrz Miasta i Gminy Busko Waldemar Sikora z życzeniami dobrej zabawy i powodzenia w okresie przygotowań do czekających egzaminów przekazał kosz słodyczy - aby wzmocniły energię do nauki i regeneracji sił po balu.

budowlanka096.jpg

budowlanka100.jpg 

Dyrektor Lucyna Wojnowska wręczyła „magiczne zegary" dla każdej z klas aby każdej z nich szczęśliwie odmierzały czas do matury. Przewodniczący Komitetu Studniówkowego Jerzy Piasecki przekazał w imieniu rodziców uczniów ogromny tort w kształcie książki aby energii i radosnej atmosfery nie brakowało w czasie studniówki aż do białego rana.

budowlanka142.jpg

budowlankaM1136.jpg

budowlankaM1220.jpg 

Zabawę zainaugurował stylowy walc angielski, do którego uczniowie zaprosili swoich nauczycieli i gości. Po nim czas przepysznej, żywiołowej w dynamicznych rytmach zabawy na Balu Studniówkowym 2013 w ZSTiO zakończył blady świt.

/Robert Gwóźdź/

fotoreportaż

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (88)
     

-pkpk (2013-01-06 20:44:35)

pragnę zaznaczyć że nie wszystkie osoby obecne na studniówce są maturzystami .....

-olo (2013-01-06 19:59:06)

Szkoła, szczególnie średnia powinna także kształcić gusta estetyczne pacholat. W tym kwestie sztuki ubioru. Bo skąd pacholęta mają wiedzieć? Dom takiej wiedzy nie dostarczy. Nic by się nie stało gdyby np w przyszłym roku szkoły zorganizowały cykl zajęć fakultatywnych ze sztuki ubierania się. Zajęć, których celem będzie wypracowanie indywidualnych stylów, dostosowanych do osobowości czy fizyczności.
Przykładem jest krawat , dobór materiału, kolor, sposób wiązania, długośc i szerokość. Po krawacie poznasz , kto zacz. Podobnie z damskimi dodatkami wśród nich obuwiem

Studniowka to pierwszy poważny bal ale jeszcze bal szkolny. Zatem nauczyciele powinni wpływać na schludnośc i umiar w ubiorze. Niestety nie zwracają oni uwagi na te przebierania się zamiast ubierania. Przebierania bezkrytycznego, fatalnego nie z winy uczniów oczywiście

i jeszcze o fotografiach ze studniówek. Warto zadbać by te prezentowane publicznie ukazywały oficjalna część uroczystości a nie jej finał czy czas kiedy niektórzy zawierają rozbrat ze świadomością. Nie wszystko co się dzieje na sali nalezy publikowac. O to też powinni zadbać nauczyciele bo taki bal to równiez wizerunek szkoły

- (2013-01-06 17:32:15)

kiedy beda wreszcie zdjecia ze studniowki 2013 ? :OOOOOOOOO

-xxx (2013-01-06 17:07:42)

zdjęcie powyżej jest ze studniówki z tamtego roku z Ekonomika, a stroje jak kto lubi, ważna zabawa, młodość i szaleństwo, czego inni mogą tylko pozazdrościć

-Mariusz (2013-01-06 15:22:30)

Droga redakcjo!
Zanim wrzucicie zdjęcia ze studniówek, zmieńcie galerię bo w obecnej nie wygodnie przegląda się zdjęcia.

- (2013-01-06 14:30:32)

Do cienia z maruderami!!

- (2013-01-06 13:09:51)

tak trzymac na luzie ja jestem stary zgred i mnie sie to podoba a jak komus nie to nich wezmie rozaniec i pod sam oltarz na msze pozatym niewiem ze sa narzekania na mlodziez starsi przypomnijcie sobie swoje mlode lata lepsi nie byliscie

- (2013-01-06 08:47:28)

olo wracaj do sredniowiecza jak ci tutaj nie odpowiada. czas leci postep idzie do przodu, wszystko sie zmienia! NARA

-oo dżizas (2013-01-05 23:00:57)

znowu wieczne narzekanie kurka wodna co z wami jest??słońca wam brakuje??czy to ważne jak ktoś wygląda??na 100 dniowce jest gorąco to po co grzac sie w smokingach i sukniach od szyi do kostek?ciągle tylko czepianie się i czepianie. taki wlasnie jest stereotyp Polaka

-....Ela (2013-01-05 22:03:22)

zgadzam się z Olo

- (2013-01-05 18:34:05)

olo, jak wiać tobie też nikt nie wytłumaczył na czym polega elegancja, umiar i wyczucie.

-olo (2013-01-05 17:14:25)

zgadzam się z przedmówcą. Niestety większość prezentuje fatalny gust gdzieś między wiejską dyskoteka a panien fryzjerek z małego miasteczka.Znowu pewnie zobaczymy tańcorów w koszulach z podwiniętymi rękawami. Dziwne że nogawek też nie podwiną.Czy ktoś tym młodym ludziom nie może wyjaśnić na czym polega elegancja, umiar i wyczucie w doborze stroju?

- (2013-01-05 14:33:40)

szkoda ze młodzież na sali nie przypomina maturzystów tylko panny dyskotekowe i kawalerów fordanserów

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry