swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Pierwszy studniówkowy polonez zabrzmiał w ZSTiO - nowe video

Dodane: Agnieszka Data: 2013-01-15 16:56:56 (czytane: 37905)  Wersja do druku

Pierwszy bal maturalny w szkołach powiatu buskiego odbył się w minioną sobotę w stylowym wnętrzu 'Dworku Soplicowo' w Busku-Zdroju. Bawili się uczniowie czterech klas maturalnych z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju.

Sto dni do matury świętowali abiturienci z klas: IV TA wychowawcy Agnieszki Partyki, IV TB/K wychowawcy Ewy Charczuk, IV TG/H wychowawcy Beaty Suwaj, III LO wychowawcy Aleksandry Jędrochy.

Studniówkę rozpoczął królewski polonez a w pierwszej parze tradycyjnie od lat w tej szkole wystąpili dyrektor ZSTiO Lucyna Wojnowska i nauczyciel w-f Grzegorz Owsiński. Perfekcyjnie wykonany wprowadził uczestników balu i zaproszonych gości w świetny nastrój wspólnego spotkania na progu dorosłości.

budowlanka029.jpg 

Starosta Buski Jerzy Kolarz przekazał przedstawicielom klas maturalnych słoniki szczęścia, aby tegorocznym już niedługo absolwentom szkoły przyniosły szczęście w czasie zdawania matury i egzaminów zawodowych. Burmistrz Miasta i Gminy Busko Waldemar Sikora z życzeniami dobrej zabawy i powodzenia w okresie przygotowań do czekających egzaminów przekazał kosz słodyczy - aby wzmocniły energię do nauki i regeneracji sił po balu.

budowlanka096.jpg

budowlanka100.jpg 

Dyrektor Lucyna Wojnowska wręczyła „magiczne zegary" dla każdej z klas aby każdej z nich szczęśliwie odmierzały czas do matury. Przewodniczący Komitetu Studniówkowego Jerzy Piasecki przekazał w imieniu rodziców uczniów ogromny tort w kształcie książki aby energii i radosnej atmosfery nie brakowało w czasie studniówki aż do białego rana.

budowlanka142.jpg

budowlankaM1136.jpg

budowlankaM1220.jpg 

Zabawę zainaugurował stylowy walc angielski, do którego uczniowie zaprosili swoich nauczycieli i gości. Po nim czas przepysznej, żywiołowej w dynamicznych rytmach zabawy na Balu Studniówkowym 2013 w ZSTiO zakończył blady świt.

/Robert Gwóźdź/

fotoreportaż

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (88)
     

-do olo (2013-01-08 18:29:14)

byłam na tej świetnej imprezie jaką była studniówka. Było świetnie. Uważam że szanowny Pan Olo nie powinien oceniać stylu, ubioru, fryzur, oraz krytykować gustu osób, które możemy zaobserwować na zdjęciach, ponieważ to godzi w ich prywatny styl..

-sss (2013-01-08 18:10:02)

zajefajna impreza ... ;)

-gość (2013-01-08 17:56:43)

świetna zabawa takiej studniówki nigdy nie widziałem i się już nie powtórzy ;)

-do uczestniczki-,,psychologa,, (2013-01-08 17:03:46)

Jakieś marne studia ta psychologia skoro absolwenci błędy ortograficzne i językowe wala az strach albo inaczej ,,trałma,,

-uczestniczka (2013-01-08 16:56:19)

byłam na studnióce i było świetnie, na takiej zabawie jeszcze nie byłam, świetna zabawa i nie zapominajmy o wspaniałym zepole który w taki istnie wspaniały sposób umilała nam czas, także dobór strojów by istnie wspaniały i dobrze dobrany. Komentarze pana olo są nie stosowne i bardzo nie kulturalne bo jakże mozna sie wypowiadać na jakiś temat jak nawet nie było siena studniówce, używając takich słów mozna zauważyć akt desperacji spowodowany jakąś trałmą ale po prostu zazdroscią wynikającą z braku zaproszenia na studniówke lub inne imprezy bo którz by chciał zapraszać takie osoby nieposiadące własnych wartości moralnych. Szkoda mi takich ludzi, jestem psychologiem wiec moge ci pomóc człowieku więc możesz zgłosićsiedo mnie ja ci pomge wyjść z tej choroby

-uczestniczka (2013-01-08 16:56:19)

byłam na studnióce i było świetnie, na takiej zabawie jeszcze nie byłam, świetna zabawa i nie zapominajmy o wspaniałym zepole który w taki istnie wspaniały sposób umilała nam czas, także dobór strojów by istnie wspaniały i dobrze dobrany. Komentarze pana olo są nie stosowne i bardzo nie kulturalne bo jakże mozna sie wypowiadać na jakiś temat jak nawet nie było siena studniówce, używając takich słów mozna zauważyć akt desperacji spowodowany jakąś trałmą ale po prostu zazdroscią wynikającą z braku zaproszenia na studniówke lub inne imprezy bo którz by chciał zapraszać takie osoby nieposiadące własnych wartości moralnych. Szkoda mi takich ludzi, jestem psychologiem wiec moge ci pomóc człowieku więc możesz zgłosićsiedo mnie ja ci pomge wyjść z tej choroby

-olo (2013-01-08 16:07:11)

chyba się nie rozumiemy. Mnie nie obchodzą pojedyncze osoby. Obchodzi mnie udział tych osób w tworzeniu lub umacnianiu wizerunku Buska jako zapadłej gminy, prawie wiochy. Ponieważ mam sentyment i parę jeszcze zwiążków z Buskiem, staram się przeciwstawiać wszystkiemu / wszystkim / co wizerunek zadupia kreuja bądż umacniaja. Obojętne czy to mało sprawna władza, lelawi radni czy słabi nauczyciele.Z tej perspektywy proszę patrzeć na moje uwagi i krytyczne komentarze. A gadki o tym , że każdy ma swój gust są o tyle prawdziwe, że część ma naprawdę zły gust. Dlatego tez zaproponowałem kształcić dobry gust. Takie to trudne? Wiem, że trzeba sprowadzić fachowca, ale sobie z tym napewno poradzicie. Więc mam cel trochę inny i
nie wrodzona zrzędliwość czy mendzenie zgnuśnialca tu decyduje. Dziwi mnie tylko, że nikomu na tym nie zalezy aby miasto było kojarzone tak jak na to zasługuje czyli jako perełka w tej szarej i nijakiej kielecczyżnie.

- (2013-01-08 15:27:49)

Jeszcze 2 razy bedziesz na studniówce i dostaniesz emeryture.

-Kocham Balety ! (2013-01-08 14:35:05)

Mam 22 lata bywałem na 4 studniówkach ale na takiej jak ta nie ! Najlepsza impreza jaką mi się udało do tej pory przeżyć ! OLO to stary zgred któremu wiecznie coś nie pasuje , komentuje większość imprez odbywanych się w Busku i jego terenie chociaż nie wie co się tam działo ! Olo maturzystów nie obchodzą twoje problemy każdy ma swój gust , ubiór ,styl . Jeżeli jesteś takim przemądrzałym staruchem co śmiem twierdzić to spotkajmy się na osobności to sobie wszystko wyjaśnimy , a nie tak anonimowo komentujesz i wtrącasz się w nie swoje sprawy ! 12 stycznia studniówkę przeżyją maturzyści z LO Kościuszki i ZSTI mogę sb palca uciąć że tam też będziesz miał coś do powiedzenia ! Nikt się tobą nie przejmuje !

- (2013-01-08 13:30:04)

A Sikora maturę będzie robił?

-^^ (2013-01-08 11:26:55)

Olo jak zawsze brniesz coraz głębiej w bagno i nie potrafisz się wycofać w porę.
na którym to zmieszczonym tutaj zdjęciu zauważyłeś, że osoby bawiące się na tej studniówce czy półmetku nieumiejętnie korzystają z sztucy??
Nie widzę też nagrań w których mógłbym zapoznać się z rozmowami prywatnymi tych młodych ludzi przy stole. Pomijając fakt, że jakoś nie zręcznie jest słuchać czyiś rozmów olo.
Oj, olo i te twoje maniery które wyniosłeś, ze starego ustroju i tamtej rzeczywistości...
A tak poza tym co u Ciebie słychać? Ciągle ta sam nuda we własnym życiu? ;)

-olo (2013-01-08 10:50:54)

zachowujecie się moi krytykanci jak obrażalskie panienki. Uwagi jakie zgłosiłem do sytuacji widzianej na zdjęciach mają na celu jedno: wyeliminowanie na przyszłość takich wpadek. Fizycznie uczestnicy tego balu niczym nie różnią się od balowiczów z Krakowa, Wrocławia, Warszawy. /proszę porównać fotki z tegorocznych studniówek/ Różnicie się natomiast / nie wszyscy / ubiorem, uczesaniem, czasem gestem lub uchwyconym na fotografii zachowaniem.Warto więc z tych różnic chyba zrezygnować.Bo nie Buska moda będzie obowiązywała ale ta z większych środowisk Ponadto za parę miesięcy balowicze pójda w świat. I tam niekoniecznie muszą zaznaczać swoje niedostatki wychowawcze czy edukacyjne jeśli o estetykę chodzi
Mój tekst to apel głównie do nauczycieli aby zorganizowali zajęcia z kreowania własnej sylwetki, posługiwania się sztućcami, sposobem rozmowy przy stole itp. Luz luzem ale te konwenanse obowiązują. Jak kiedyś w rozmowie o pracę zasiądziecie za stołem w pozycji luz, z pewnościa, mimo dobrego dyplomu, nie będziecie zaakceptowani. Tyle

- (2013-01-08 08:23:04)

było jak było bywało lepiej srednia impreza byłam na tej studniówce.

-nie istotne (2013-01-08 00:02:23)

Muszę przyznać ,że impreza byla naprawdę udana. Każdy kto mial możliwość uczestniczyć jest zapewne tego samego zdania. Oczywiste jest to,że znajda sie osoby,które skrytykują wszystko i wszystkich, nawet jesli nie maja bladego pojecia o przebiegu imprezy. Studniówka jest raz w zyciu i kazdy chce spedzic ten wieczor jak najlepiej , a nie rozgladac sie czy czasem komus bedzie przeszkadzac , ze ma pognieciana koszule od tanca , tylko dlatego , zeby wypasc dobrze w oczach ludzi,ktorzy tak naprawde nic o tym nie wiedza i nic nie moga powiedziec, a mozliwe ze nigdy nie uczestniczyli w takiego typu zabawach. Kazdy odpowiada za siebie i komentarze,ze nauczyciele powinni nauczyc jak dobierac stroj sa zbedne, kazdy ma inny gust i ubiera sie w miare swoich mozliwosci. Nie sztuka jest skrytykowac i wyrazac negatywne opinie , tylko sztuka jest zaakceptowac pewne rzeczy ,Panie Olo.

-zzz (2013-01-07 21:05:29)

Polonez zatańczony bezbłędnie.. super.. jestem zachwycona

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry