swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

XXIII Sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-30 09:30:32 (czytane: 23027)  Wersja do druku

Podczas sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, która odbyła się 28 grudnia w klubie 'Stradivarius' w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, został uchwalony budżet na 2013 rok. Posiedzenie Sesji będzie retransmitowane 30 grudnia: godz. 12.00, 16.00, 20.00

Czterech radnych z 'Ziemi Buskiej' nie zgodziło się na budżet, głosując przeciwko uchwale, jeden radny wstrzymał się od głosu, piętnastu było za. Burmistrz Waldemar Sikora przekonywał, że budżet na przyszły rok jest realny i rozwojowy dzięki czemu istnieje szansa zmiany wizerunku miasta i gminy. Przyznał, że deficyt, który jest planowany na około 17 mln zł może się znacznie zmniejszyć, o czym świadczą doświadczenia z roku ubiegłego.

 23_sesja_rm02.jpg


Dochody budżetu gminy na rok 2013 ustalono w wysokości 84.776.968,00zł, wydatki zaś w wysokości 102.026.968,00zł. Deficyt budżetu to 17.250.000,00zł. Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie zmiany budżetu gminy Busko-Zdrój na 2012 rok, a także w sprawie wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego.

23_sesja_rm03.jpg

23_sesja_rm05.jpg 

Radni uchwalili regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Busko-Zdrój. 29 listopada 2012 roku burmistrz wystąpił do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Busku-Zdroju z prośbą o opinię projektu regulaminu. Regulamin został pozytywnie zaopiniowany. Podczas  sesji ustalono również wysokość stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ustalono miesięczne stawki opłat od jednego mieszkańca zamieszkałego na terenie gminy Busko-Zdrój za gospodarowanie odpadami komunalnymi, odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy: stawkę podstawową w wysokości 10 złotych, stawkę obniżoną w wysokości 5 złotych (projekt uchwały przewidywał stawki 12 i 7zł) ,  w przypadku, gdy odpady komunalne są gromadzone i odbierane w sposób selektywny.

23_sesja_rm01.jpg 

Na koniec sesji, która skończyła się przed godziną 14, burmistrz Waldemar Sikora oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Justyna Nurek złożyli wszystkim noworoczne życzenia, dziękując za współpracę w 2012 roku.

/KR/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (27)
     

-Zdzichu (2013-01-01 19:05:01 - IP: ***171.152.130)

Władza robi co chce i dba tylko o stołki i swoje interesy, a nam mieszkańcom funduje coraz to wyższe opłaty (woda,śmieci) a my musimy płacić, niestety. Ktoś musi robić na te etaty co znajomki, kolesie i pociotki dostają. Dostała pani Nurek posadę w Komunalce bo PKS się, więc musimy na to wszystko urobić.Proste.

-pitu (2012-12-31 07:41:28 - IP: ***.59.104.229)

To ile wreszcie za te śmieci?

-* (2012-12-30 21:11:42 - IP: ***.170.130)

Nie wiem dlaczego, ale zastępca burmistrza kojarzy mi się z rewizorem
MZK.Ma w twarzy to poczucie misji i zaraz donosnym głosem oznajmi ,, proszę bilety do kontroli,, Ponieważ kilka razy złapał mnie taki wąchal to widać od tego ten mój uraz

-Bus (2012-12-30 19:49:05 - IP: ***112.169.160)

Popieram stawki za śmieci , tylko jest jedno ale , oczym nikt oficjalnie nas mieszkańcow nie poinformowal, a mianowicie stawka 10zl od osoby ale za ile pojemnikow, bo wyjdzie na to że 10 zl to jest podatek śmieciowy do UMiG a za śmieci zapewnie będzie trzeba dodatkowo placić od ilości .Jeżeli tak to ma być to nigdy nie zniką dzikie wysypiska śmieci a wręcz przeciwnie powstanie ich o wiele więcej. Co do podadku od psow to już placiliśmy i myślę że tu dyskusja jest zbyteczna , tylko że z psem nie można wejść na teren parku ,glinianek .Natomiast można z kotem ,kozą,krową czy to nie jest nonsens .Jeżeli pies idzie na smyczy zopiekunem to chyba nie jest to przestępstwo.Może Radni powinni mieć jakąs wyobtażnie prz ustalaniu wszelkiego rodzaju oplat.Burmistrz jest jak do tej pory OK.

-I juz pozamiatane (2012-12-30 17:27:34 - IP: ***.59.77.27)

No

-do poniżej (2012-12-30 15:51:38 - IP: ***112.253.62)

Ilu strażników miejskich pracuje w Busku na etacie?Proszę podać i jakie mają uposażenie?

- (2012-12-30 14:03:29 - IP: ***.22.245.154)

powinny byc oplaty za psy koty ptactwo wroble kanarki i papugi sikory i inne gady gryzonie oraz dinozaury gmina miala by dochod bo 134 psy to sa chyba w schronisku albo na komendzie a nie w calym busku

- (2012-12-29 22:02:52 - IP: ***.43.152.208)

Tak, najważniejsze są życzenia pani Nurek i Pana Sikory. Widzę Pana Mierzwę oprócz innych wybitnych fachowców, do niego wydeptuję ścieżki już od roku w sprawie uporządkowania gospodarki wodnej na ul. Pawiej i co? I nic! Gadu,gadu i dalej nic. Żenada. Nic dla obywatela się nie robi. Ale spokojnie pewnie TVN lub inne żmije zmuszą naszych włodarzy do działania

-Do Dorka (2012-12-29 21:55:54 - IP: ***.43.152.208)

Tobie wara faktycznie jak piszesz od portalu Bo pewnie się tanio sprzedałaś jak Marek Ciszewski obecnym władzom. Ale są ludzie którzy kopiują apisy na w/w portalu i niebawem powstanie konkurencyjny portal bez cenzury. Marek znam Cię osobiście, co Ty k....a robisz?

- (2012-12-29 21:43:45 - IP: ***.43.115.194)

Ciekawsze wpływy i wydatki ujęte w budżecie
wpływy
- z tytułu opłat za psa -.5000,00 zł
- z kar i mandatów - 52.000,00 zł
Wydatki :
- remonty pomieszczeń w budynku administracyjnym gminy 200.000 zł
- remonty pomieszczeń przedszkoli 100.000 zł
Patrząc na wydatki widać , że wśród radnych niewielu ma dzieci w przedszkolu czy na pewno nie pomylono kwot ?
Przy opłacie za psa uchwalonej na poziomie 38 zł oraz planowanemu wpływowi z tej opłaty to miasto zamieszkuje tylko 132 psy ? czy Radni wiedzą, że wprowadzają "martwą" opłatę ?
Piękny rok 2013 !!!!

- (2012-12-29 21:08:35 - IP: ***.43.115.194)

Czy może ktoś z Państwa ma wiedzę z czego Gmina planuje uzyskać największe wpływy do budżetu ? Z mandatów za parkowanie ?bo widzę , że co i rusz nowy znak zakazu zatrzymywania się i postoju jest stawiany . Znaki drogowe mają służyć porządkowi na drodze a nie pozyskiwaniem wpływów do budżetu.
A wysokość wpływów z opłat za psa jaki jest planowany ?

- (2012-12-29 19:26:24 - IP: ***.33.9.246)

administrator ma szorstka gumke do wymazywania co niektorych postow niewiem czego sie boi otwartej krytyki czy boi sie o wlasny tylek

- (2012-12-29 18:49:13 - IP: ***.43.148.71)

dlaczego panie burmistrzu nie sa podawane wyniki przetargow od lipca na srtonie umig czyzby bylo cos do ukrycia

-A (2012-12-29 13:58:50 - IP: ***.59.177.110)

Błąd jest w artykule, Rada Miejska uchwaliła stawki za śmieci 10 zł i 5 zł, a nie 12 i 7.

-aktywista zuzia (2012-12-29 13:11:39 - IP: ***185.12.216)

dorka a może tak na początek???
Mądrość ,,burmistrza”,
rzeka szeroka,
w ciężkich turbinach
przetacza wody,
płynąc wysiewa
pszenicę w tundrach,
zalesia stepy,
stawia ogrody,
ileż swobody ?,
zapytaj aktyw
lub może beton,
nie trzeba szumnych metafor,
potrzebny jest maszynista,
którym jest ON ! ,,nasz” burmistrz aktywista

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry