swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

XXIII Sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-30 09:30:32 (czytane: 23028)  Wersja do druku

Podczas sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, która odbyła się 28 grudnia w klubie 'Stradivarius' w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, został uchwalony budżet na 2013 rok. Posiedzenie Sesji będzie retransmitowane 30 grudnia: godz. 12.00, 16.00, 20.00

Czterech radnych z 'Ziemi Buskiej' nie zgodziło się na budżet, głosując przeciwko uchwale, jeden radny wstrzymał się od głosu, piętnastu było za. Burmistrz Waldemar Sikora przekonywał, że budżet na przyszły rok jest realny i rozwojowy dzięki czemu istnieje szansa zmiany wizerunku miasta i gminy. Przyznał, że deficyt, który jest planowany na około 17 mln zł może się znacznie zmniejszyć, o czym świadczą doświadczenia z roku ubiegłego.

 23_sesja_rm02.jpg


Dochody budżetu gminy na rok 2013 ustalono w wysokości 84.776.968,00zł, wydatki zaś w wysokości 102.026.968,00zł. Deficyt budżetu to 17.250.000,00zł. Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie zmiany budżetu gminy Busko-Zdrój na 2012 rok, a także w sprawie wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego.

23_sesja_rm03.jpg

23_sesja_rm05.jpg 

Radni uchwalili regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Busko-Zdrój. 29 listopada 2012 roku burmistrz wystąpił do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Busku-Zdroju z prośbą o opinię projektu regulaminu. Regulamin został pozytywnie zaopiniowany. Podczas  sesji ustalono również wysokość stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ustalono miesięczne stawki opłat od jednego mieszkańca zamieszkałego na terenie gminy Busko-Zdrój za gospodarowanie odpadami komunalnymi, odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy: stawkę podstawową w wysokości 10 złotych, stawkę obniżoną w wysokości 5 złotych (projekt uchwały przewidywał stawki 12 i 7zł) ,  w przypadku, gdy odpady komunalne są gromadzone i odbierane w sposób selektywny.

23_sesja_rm01.jpg 

Na koniec sesji, która skończyła się przed godziną 14, burmistrz Waldemar Sikora oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Justyna Nurek złożyli wszystkim noworoczne życzenia, dziękując za współpracę w 2012 roku.

/KR/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (27)
     

-Dorka (2012-12-29 08:52:25 - IP: ***48.67.191)

A wrrrrrrr i wara mi od od naszego buskiego portalu.Trzeba pisać z zachowaniem kultury a nie h k itp.Dobrze robi Pan Marek,że tnie.Dlatego,ze chamskie wpisy są usuwane to portal nasz oceniany jest jako jeden z najlepszych obiektywnych i profesionalnie robionych. Wielkie słowa uznania dla Pana Marka i załogi.

-Mieszkaniec Buska (2012-12-28 22:14:40 - IP: ***.238.68.76)

Mam pytanie: Czy podjęto na sesji Rady Miejskiej decyzje idącą śladem innych miast - uzdrowiskowych też - o likwidacji "darmozjadów" czyli... Straży Miejskiej... spora kwota pieniędzy pozostanie w kasie...a może wywóz śmieci będzie tańszy, może woda i inne opłaty miejskie...może ktoś to wreszcie policzy...

- (2012-12-28 21:51:16 - IP: ***191.109.218)

Ta strona to kpina. Widać że Pan Ciszewski ma bliżej do władzy niż do ludzi. Czemu są kasowane wpisy negujące działania będących u władzy skoro są pisane z zachowaniem kultury i nikogo nie obrażają, poruszają jedynie fakty znane większości???

- (2012-12-28 21:42:00 - IP: ***185.20.168)

45 minut już wisi artykuł na internecie i jeszcze nikt nie pluje na burmistrza??
ma się dobrego cenzora nie ?? a pisać to należy git bo kurde wali jest ,,debeściak"" :-))) uwaga na zajady

- (2012-12-28 21:21:11 - IP: ***48.67.223)

Zarządzanie stroną jest perfekcyjne, zostają same przychylne wpisy, natomiast inne są kasowane....Brawo !!!>>>

-Pavelst (2012-12-28 20:29:16 - IP: ***.43.120.199)

Czy uchwalili ile będziemy płacić od lipca za wywóz śmieci?

- (2012-12-28 13:18:04 - IP: ***.43.219.4)

Oni już się dorwali do kasy zasiadając w rożnego typu radach i zarządach. Ciekawe kiedy zostaną rozliczeni np za zatrucie ryb na Górkach, za co zapłaciliśmy wszyscy nie tylko odszkodowanie ale również wysokie odsetki. Tak Pan Gajewski wyburmistrzował

-Angelika (2012-12-28 12:48:23 - IP: ***.116.213.36)

Dzisiaj na stronie portalu INTERIA.PL ukazał się artykuł o kolekcji polskiej motoryzacji z Buska Zdroju [url]www.polskanakolach.pl[/url]
[url]www.motoryzacja.i...obaczyc,1876116[/url]

-do poniżej (2012-12-28 12:35:40 - IP: ***.243.168.217)

On i jego ekipa dorwać to się chcą najbardziej,ale do kasy.I to dosłownie.

- (2012-12-28 12:23:32 - IP: ***.43.219.4)

Niech mi ktoś podpowie po co ta rada miejska? Taki porządek obrad to powinien burmistrz podpisać i tyle a nie płacić kasę na radnym za posiedzenia? Ten ustrój demokratyczny spora nas kosztuje a efekty mizerne, no może trochę kabaretu jest gdy Pan Gajewski i jego ekipa dorwie się do mikrofonu

- (2012-12-28 12:14:40 - IP: ***.43.219.4)

Czasem nie zdąży spłynąć bo administrator szybko skasuje post...

- (2012-12-28 10:16:07 - IP: ***189.60.106)

45 minut juz wisi artykuł na internecie i jeszcze nikt nie pluje na burmistrza

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry