swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Bezpieczny weekend 2012 w powiecie buskim

Dodane: Kasia Data: 2012-12-27 15:16:21 (czytane: 14520)  Wersja do druku

W tym roku w okresie od 21 do 26 grudnia została przeprowadzona akcja 'Bezpieczny weekend'. Bezpieczeństwo na drogach w powiecie buskim zapewniało kierowcom, w ramach akcji, 30 policjantów ruchu drogowego i 167 innych funkcjonariuszy.

W okresie świątecznym odnotowano osiem kolizji, dwa wypadki drogowe, w których zostały ranne trzy osoby, jedna poniosła śmierć. Jak pamiętamy do tragicznego wypadku doszło przed Wigilią, w niedzielę 23 grudnia. Na drodze krajowej nr 73 w Mikułowicach zginął pieszy potrącony przez samochód osobowy opla corsę, którym kierował 47-letni mężczyzna.Tego samego dnia w Pacanowie ford focus wjechał do rowu. Podróżujące autem dwie osoby nie odniosły w wypadku poważnych obrażeń.

 wypadek_pacanow02.jpg

Na drogi w okresie świątecznym wyjechało dwóch nietrzeźwych kierowców, to o jednego mniej niż w roku ubiegłym. 


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

-XAVI (2012-12-28 05:36:18)

No cóz chłopaki tez musza okazać wykazywalnosc w zawodzie. A to ze wypisza babci 70-letniej mandat za przejscie w nie dozwolonym miejscu lub za źle zaprakowane auto - z tego zyje buska policja bo z czego innego mieli by czerpać ,,łowy,, w Busku ?

- (2012-12-27 22:07:42)

a ile odnotowano przejść na czerwonym świetle przy Placu Zwycięstwa lub w miejscu tzw, niedozwolonym na ul. Partyzantów ,na ilu kierowców nałożono mandaty za parkowaniu w miejscu niedozwolonym np. ul. 3-go maja , ilu kierowców zaparkowało pojazd bez uiszczenia opłat. Z moich obserwacji samochody Policji , co i rusz włączali sygnały świetle - to chyba na znak przypomnienia o lampkach choinkowych - też tak ładnie migają .
Wekeend Świąteczny był bardzo łowny , notatniki zapisane do ostatniej karteczki

- (2012-12-27 22:01:17)

tych 167 to miedzy innymi kominiarz oraz kolędnicy z grup kolędniczych powiatu buskiego w skład których wchodzili : Turoń , Śmierć , Diabeł reszta jakaś podrabiana trudna do zidentyfikowania

- (2012-12-27 20:21:53)

moze troszke jasniej o tych 167 innych kto to byl kolko rozancowe kolo gospodyn niewidzialna reka czy ktos inny nie z tej planety

-antoni (2012-12-27 19:59:29)

ORMO to za dawniejszych czasów było GÓWNO przyczepione do GLINY

-antoni (2012-12-27 19:56:40)

a tych 167 innych funkcjonariuszy to ORMO ?????

-...... (2012-12-27 16:34:33)

zatykali dziurę budżetową ???

- (2012-12-27 15:38:20)

cos sie nie chwala ile pijanych kierowcow zlapali moze nie pamietaja

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry