swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Bezpieczny weekend 2012 w powiecie buskim

Dodane: Kasia Data: 2012-12-27 15:16:21 (czytane: 14521)  Wersja do druku

W tym roku w okresie od 21 do 26 grudnia została przeprowadzona akcja 'Bezpieczny weekend'. Bezpieczeństwo na drogach w powiecie buskim zapewniało kierowcom, w ramach akcji, 30 policjantów ruchu drogowego i 167 innych funkcjonariuszy.

W okresie świątecznym odnotowano osiem kolizji, dwa wypadki drogowe, w których zostały ranne trzy osoby, jedna poniosła śmierć. Jak pamiętamy do tragicznego wypadku doszło przed Wigilią, w niedzielę 23 grudnia. Na drodze krajowej nr 73 w Mikułowicach zginął pieszy potrącony przez samochód osobowy opla corsę, którym kierował 47-letni mężczyzna.Tego samego dnia w Pacanowie ford focus wjechał do rowu. Podróżujące autem dwie osoby nie odniosły w wypadku poważnych obrażeń.

 wypadek_pacanow02.jpg

Na drogi w okresie świątecznym wyjechało dwóch nietrzeźwych kierowców, to o jednego mniej niż w roku ubiegłym. 


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

-do poniżej (2013-01-03 11:03:18)

Ty mnie nie rozśmieszaj i nie denerwuj bo napiszę prawdę o straży.

-...... (2012-12-31 07:06:37)

Chwala nie mniejsza wspierajacym Policje Straznikom Miejskim.

-zzzzzzzzzzzzzzz (2012-12-30 22:36:02)

Chwała Wam Dzielni Policjanci

-do poniżej (2012-12-30 15:41:35)

Popieramy.

-K (2012-12-29 19:50:36)

Może i racja że policja wypisuje mandaty staruszką-ale postawmy się na miejscu kierujących że taka babcia wyjdzie mu gdzie jej sie podoba za chwile dziadek a za zakrętem dziecko.
Jeszcze jedna propozycja dla władzy naszego miasta.....czy straż miejska jest nam potrzebna.....i komendant strazy zastepca ..? Pracują oni do godziny 15 i mają ciepłe posadki nie lepiej ich zlikwidowac i przyjac 6 policjantów na ich miejsce????

-Marek (2012-12-28 20:44:51)

Buska policja sie nie zna. Nie znaja paragrafów sa po prostu nie douczeni!! Pare miesiecy temu miałem kolizje samochodowa. Nie byli w stanie stweirdzić i ustalić kilku prostych czynnosci. Dopiero pomogli mi policjancji z Krakowa dzieki znjomemu.
I potwierdzam tu wszystkich piszacych i powturze Buska policja nadaje sie tylko i wyłcznie wypisywaniem mandatów i w dodtku nie maja do nikogo zadnych skrupułów!

-Wujek Samo Zło (2012-12-28 20:41:53)

Nienawiść do Policji tak zostałem wychowany ten kto z Nimi trzyma na zawsze jest przegrany...

-leciwy (2012-12-28 14:27:34)

Odnosnie mandatow dla staruszki to wydaje mi sie ze to kwestia kultury i wychowania funkcjonariuszki czy funkcjonariusza....mnie uczono ze staruszce trzeba pomoc przejsc przez jezdnie i jestem przekonany ze nawet gdybym byl Policjantem to bym pomogl i ewentualnie pouczyl bez wzgledu na to co bredzi Komendant na odprawie,niestety.....takie beda Rzeczypospolite jakie ich mlodziezy chowanie....a wladzy mundurowej proponuje pamietac ze kiedys przestana byc Policja;)

- (2012-12-28 14:20:48)

''

-Do poniżej (2012-12-28 12:45:09)

Owszem powinni znać... Ale jak mnie zatrzyma policmajster i chce wlepić mandat, a ja go delikatnie proszę o pouczenie to mówi że i owszem jest taka możliwość ale na odprawie komendant zakazali pouczać, trzeba karać. No to wtedy używam innych środków perswazji ( nie pieniężnych ;))
Najwygodnie ukarać wiadomo, bo i Tusk zadowolony z wpływów, policjant i komendant mają wyniki i nikt się nie doczepi. A to że czasem kara jest za bzdurę, jest dość wysoka a ludziskom ciężko to raczej nikogo nie obchodzi.

-do poniżej (2012-12-28 12:30:58)

Czy policjanci powinni znać i czy znają przepisy odnośnie karania?

- (2012-12-28 12:20:31)

Jaki komendant - takie wytyczne działania. Wytyczne karać - to się karze. A warto pamiętać o pouczeniu z czego policjanci korzystają tylko w stosunku do swoich znajomków. A odnośnie artykułu to jakoś w święta nie zauważyłem tych 167 funkcjonariuszy, owszem idąc na pasterkę widziałem kręcącą się nieoznakowaną Vectrę i Kię po mieście. Ale to tyle. Pieszego patrolu nie widziałem. Chyba w dwóch autach to najwyżej 4 funkcjonariuszy jeździ... A "stara drogówka" przynajmniej wynik robiła na E7 najczęściej na obcych, miejscowych się za głupoty nie czepiali. Teraz miejscowy to pierwszy wróg do ukarania. Z jednej skrajności w drugą. Więc jeżeli duży Roman czyta ten portal niech wyciągnie wnioski, czego ludzie oczekują od Policji!

- (2012-12-28 12:02:50)

Też wiem jak taka jedna/niezbyt urodziwa/wypisywała mandat staruszce.Ta "błagała",aby odpuściła.Mogła pouczyć.Stojący obok gość/też zatrzymany za przejście w nieodpowiednim miejscu/zaoferował,aby jemu wypisała podwójny .Nie dało rady.Babcia otrzymała blankiet.Są ludzie i ludziska?Są.

-Andres Iniesta (2012-12-28 11:38:35)

Niestety,buska policja nadaję się tylko do wlepiania mandatów niebezpiecznym staruszkom i studenciakom z puszką piwa na ławce.

- (2012-12-28 08:52:19)

Widziałam kiedy babciuni staruszeczce ledwie chodzącej o laseczce wypisywali mandat za przechodzenie w miejscu nie dozwolonym,babciunia prawie płakała że nie ma pieniędzy i supłała z zawiniatka jakieś grosze a oni mieli tyle radochy i satysfakcji.We wszystkim nawet w przestrzeganiu prawa powinno być choć troszke człowieczeństwa.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry