W tym roku w okresie od 21 do 26 grudnia została przeprowadzona akcja 'Bezpieczny weekend'. Bezpieczeństwo na drogach w powiecie buskim zapewniało kierowcom, w ramach akcji, 30 policjantów ruchu drogowego i 167 innych funkcjonariuszy.
W okresie świątecznym odnotowano osiem kolizji, dwa wypadki drogowe, w których zostały ranne trzy osoby, jedna poniosła śmierć. Jak pamiętamy do tragicznego wypadku doszło przed Wigilią, w niedzielę 23 grudnia. Na drodze krajowej nr 73 w Mikułowicach zginął pieszy potrącony przez samochód osobowy opla corsę, którym kierował 47-letni mężczyzna.Tego samego dnia w Pacanowie ford focus wjechał do rowu. Podróżujące autem dwie osoby nie odniosły w wypadku poważnych obrażeń.

Na drogi w okresie świątecznym wyjechało dwóch nietrzeźwych kierowców, to o jednego mniej niż w roku ubiegłym.