swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Pyszna zabawa Mikołajkowa w Szpitalu „Górka” 2012 (fotoreportaż)

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-14 16:06:15 (czytane: 33847)  Wersja do druku

9 grudnia odbyła się zabawa mikołajkowa w Szpitalu „Górka” w Busku – Zdroju. Organizatorami byli nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu „Górka”, pod ich kierownictwem dziecięcy pacjenci zaprezentowali okolicznościowy spektakl połączony ze śpiewaniem kolęd.

Drugą część spotkania wypełnili koncertem muzycznym uczniowie Szkoły Muzycznej pod kierownictwem  Romy Owsińskiej.

Kulminacyjnym momentem niedzielnego popołudnia było wkroczenie św. Mikołaja z prezentami dla dzieci. Gdy już wszyscy pacjenci otrzymali podarunki, rozpoczęła się przeznaczona dla nich zabawa w której prócz nauczycieli uczestniczyli rodzice dzieci. Wspólnie z małymi pacjentami „Górki” uczestniczyli w tej radosnej mikołajkowej zabawie Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Starosta Buski Jerzy Kolarz, radni miejscy Maciej Gawin, Janusz Ciba, Marek Gręda, przedstawiciele Zarządu Uzdrowiska Busko – Prezes Wojciech Legawiec, Dyrektor ds. Lecznictwa Justyna Śliwińska, Dyrektor Szpitala „Górka” Jadwiga Karcz, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Justyna Kwiatkowska.

gorka_mikolaj001.jpg 

gorka_mikolaj002.jpg 

gorka_mikolaj003.jpg 

gorka_mikolaj004.jpg 

80 zestawów prezentów zostało przygotowanych przez radnych miejskich, niedawno założone przez Macieja Gawina Stowarzyszenie Busko Busko, Marszałka Województwa, prezesa Uzdrowiska, PoiW „GOMAR” Pińczów, Nadleśnictwo Chmielnik i Pińczów, Lafarge Nida Gips, Hurtownia SAWA, worek zabawek od grupy anonimowej młodzieży.

 fotoreportaż

 

 /Robert Gwóźdź/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (40)
     

- (2012-12-15 12:45:11)

A gdzie dorośli pacjenci , prywatni , czy oni nie występowali ?, przecież to juz nie jest dzięcięcy szpital .Też powinni dostać prezenty mikołajkowe,

-do Jurka (2012-12-15 10:53:10)

trzeba pytać przy okazji..jakoś dziwnie utajniacie ostatnie sesje. a i protokoły posiedzeń zarządu powiatu pojawiają się z niezwykłym (tu zwykłym) opóźnieniem.

-do Jurka. (2012-12-15 10:50:20)

jak tam ze zwrotem do Skarbu Państwa nienależnie pobranych subwencji?

-: (2012-12-15 10:43:20)

włączam stronę buska..Jarubas! otwieram lodówke ..JArubas.

- (2012-12-15 10:00:31)

Chyba strasznie zimno tam było albo działacze wpadli na chwilę do foto bo nawet szalików i płaszczy nie pozdejmowali. A do sejmu to pewnie Legawiec się będzie znowu pchał, już raz próbował wybitny specjalista ds. kolesiostwa

-koalicjant (2012-12-15 09:40:27)

parcie na szkło w pełnej klasie
kto będzie próbował znowu do sejmu?

-xxx (2012-12-15 07:27:42)

Panie Starosto a oddał Pan już te 15 mln zł????? A Pani dyr zadowolona ... czyli nic się nie stało.
Teraz to strach otworzyć konserwę bo może wyskoczyć Gawin z Jarubasem.
Adaś że ty to wszystko firmujesz to mnie dziwi oni to matoły ale TY ??

- (2012-12-14 21:41:44)

Przecież Legawiec zlikwiduje powoli Górkę dla dzieci, zmienił zdanie?

- (2012-12-14 21:35:57)

Najważniejsze jest pierwsze zdjęcie, wszechobecne gęby

-nnnn (2012-12-14 17:19:44)

rewelacyjne przyjęcie.
choć raz dali dzieciom, których na codzień nikt nie chce widzieć.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry