Pyszna zabawa Mikołajkowa w Szpitalu „Górka” 2012 (fotoreportaż)
2012-12-14 16:06:15

9 grudnia odbyła się zabawa mikołajkowa w Szpitalu „Górka” w Busku – Zdroju. Organizatorami byli nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu „Górka”, pod ich kierownictwem dziecięcy pacjenci zaprezentowali okolicznościowy spektakl połączony ze śpiewaniem kolęd.


Drugą część spotkania wypełnili koncertem muzycznym uczniowie Szkoły Muzycznej pod kierownictwem  Romy Owsińskiej.

Kulminacyjnym momentem niedzielnego popołudnia było wkroczenie św. Mikołaja z prezentami dla dzieci. Gdy już wszyscy pacjenci otrzymali podarunki, rozpoczęła się przeznaczona dla nich zabawa w której prócz nauczycieli uczestniczyli rodzice dzieci. Wspólnie z małymi pacjentami „Górki” uczestniczyli w tej radosnej mikołajkowej zabawie Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Starosta Buski Jerzy Kolarz, radni miejscy Maciej Gawin, Janusz Ciba, Marek Gręda, przedstawiciele Zarządu Uzdrowiska Busko – Prezes Wojciech Legawiec, Dyrektor ds. Lecznictwa Justyna Śliwińska, Dyrektor Szpitala „Górka” Jadwiga Karcz, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Justyna Kwiatkowska.

gorka_mikolaj001.jpg 

gorka_mikolaj002.jpg 

gorka_mikolaj003.jpg 

gorka_mikolaj004.jpg 

80 zestawów prezentów zostało przygotowanych przez radnych miejskich, niedawno założone przez Macieja Gawina Stowarzyszenie Busko Busko, Marszałka Województwa, prezesa Uzdrowiska, PoiW „GOMAR” Pińczów, Nadleśnictwo Chmielnik i Pińczów, Lafarge Nida Gips, Hurtownia SAWA, worek zabawek od grupy anonimowej młodzieży.

 fotoreportaż

 

 /Robert Gwóźdź/

 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12938