swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Pyszna zabawa Mikołajkowa w Szpitalu „Górka” 2012 (fotoreportaż)

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-14 16:06:15 (czytane: 33846)  Wersja do druku

9 grudnia odbyła się zabawa mikołajkowa w Szpitalu „Górka” w Busku – Zdroju. Organizatorami byli nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu „Górka”, pod ich kierownictwem dziecięcy pacjenci zaprezentowali okolicznościowy spektakl połączony ze śpiewaniem kolęd.

Drugą część spotkania wypełnili koncertem muzycznym uczniowie Szkoły Muzycznej pod kierownictwem  Romy Owsińskiej.

Kulminacyjnym momentem niedzielnego popołudnia było wkroczenie św. Mikołaja z prezentami dla dzieci. Gdy już wszyscy pacjenci otrzymali podarunki, rozpoczęła się przeznaczona dla nich zabawa w której prócz nauczycieli uczestniczyli rodzice dzieci. Wspólnie z małymi pacjentami „Górki” uczestniczyli w tej radosnej mikołajkowej zabawie Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Starosta Buski Jerzy Kolarz, radni miejscy Maciej Gawin, Janusz Ciba, Marek Gręda, przedstawiciele Zarządu Uzdrowiska Busko – Prezes Wojciech Legawiec, Dyrektor ds. Lecznictwa Justyna Śliwińska, Dyrektor Szpitala „Górka” Jadwiga Karcz, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Justyna Kwiatkowska.

gorka_mikolaj001.jpg 

gorka_mikolaj002.jpg 

gorka_mikolaj003.jpg 

gorka_mikolaj004.jpg 

80 zestawów prezentów zostało przygotowanych przez radnych miejskich, niedawno założone przez Macieja Gawina Stowarzyszenie Busko Busko, Marszałka Województwa, prezesa Uzdrowiska, PoiW „GOMAR” Pińczów, Nadleśnictwo Chmielnik i Pińczów, Lafarge Nida Gips, Hurtownia SAWA, worek zabawek od grupy anonimowej młodzieży.

 fotoreportaż

 

 /Robert Gwóźdź/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (40)
     

-chlopzewsi (2012-12-16 10:57:22)

Tak se czytam o tych dziesięciu milionach i śmiać się chce.Nikt przy zdrowych zmysłach chyba nie wierzy, że zginęła choćby złotówka z tych pieniędzy. One poszły jak napisał ktoś przedemną na drogi, inne szkoły czyli na cel publiczny.A ludzie g*****o wiedzą, a gadają, gadają, byle tylko pianę bić i dowalić komu się da. Ot cała Polska, nie tylko lokalna.

- (2012-12-16 10:27:31)

Przeniósł na drogi? A wolno mu tak? Bo jeżeli nie to odpowiedź jest jasna i dawno powinien stołek stracić. Następny Żurek i inni temu podobni którym zginęły państwowe pieniądze i ciężko winnego zaleźć

-do plujki (2012-12-16 09:56:25)

Oświadczam,że nie jestem zielony.W wielu sprawach mam podobne ale też i inne poglądy,mam też wyraziste stanowisko w dotyczące,onych 10 czy 14 milionów.Pytam jak możecie tak krakać.Starosta nie wziął ani 1 złotówki z rzeczonej subwencji budżetowej 10 czy 14 melonów.Środki te przeniósł na drogi i jeździmy po nich więc po co bez końca krakać. Myślę,że ulęgałki z Solca już się dawno przeterminowały i przed świętami podczas robienia porządków należy wyrzucić je na kompost i tyle.

-Do 2012-12-15 21:48:40 od Marka (2012-12-16 09:21:44)

- dzięki, przeczytałem do zwrotu ponad 14 milionów (najgorszy wynik kontroli w Polsce), oczywiście winnego nie ma, nic dziwnego PSL też "wisi" Ministerstwu Finansów ładne miliony za odrzucone sprawozdanie z kampanii wyborczej,

-aaa (2012-12-15 23:18:51)

No to jesteś jeszcze wróżką, bo wszystko o mnie wiesz ha,ha,ha...Bo tytuł profesora wszech nauk na pewno już posiadasz:-D

-ponownie do aaa (2012-12-15 23:01:04)

widzisz.z Twojego komentarza wychodzi jasno: jesteś z PSL,ustawiony przez partię,do emerytury masz jeszcze ok.10 lat i rozmodlony pragniesz,by stołek się utrzymał.Fortuna kołem się toczy.Pogrzebiesz się jeszcze w odziedziczonym spłachetku ziemi. To nic złego.

-jeszcze do aaa (2012-12-15 22:42:49)

przykro mi,że nie rozumiesz powiązań między ekonomią,medycyną,prawem.O lokalnej,samorządowej polityce nie wspomnę.Od lat wielu obserwuję poczynania "lokalnych". W podmiotach,których są tzw. organami założycielskimi łamie się przynajmniej siedem ustaw. :) kiedyś zacznie to "kogoś" obchodzić.

-do aaa (2012-12-15 22:32:46)

ale jednak trzeba bedzie oddac? a..bez odsetek? no to super. to tylko 10 mln. rybka to dla budżetu powiatu

-aaa (2012-12-15 22:27:24)

Akurat bez odsetek,panie dobrze poinformowany, jak zresztą tu wszyscy.Znający się na finansach,edukacji, medycynie, zarządzaniu, polityce, ekonomii, prawie i innych naukach. Do tego piękni, młodzi i bogaci ha,ha,ha

-do Marka (2012-12-15 21:48:40)

poczytaj..
www.nik.gov.pl/plik/id,3355,vp,4248.pdf

trzeba będzie oddać..z odsetkami.
Minister Finansów nie odpuści..i b.dobrze

-xxx (2012-12-15 19:34:19)

BULWERSUJĄCE JEST ZDANIE ,,80 ZESTAWÓW PREZENTÓW PRZYGOTOWANYCH PRZEZ RADNYCH ITD........... BZDURA.PANIE ROBERCIE TRZEBA PRZYJŚĆ I SPYTAĆ KTO PRZYGOTOWAŁ TE PREZENTY I DOPIERO WYPISYWAĆ, I SIĘ POD TYM PODPISAĆ ZGROZO

-zzz (2012-12-15 19:25:40)

Tu jak zwykle jad płynie szerokim strumieniem.A może dzieci się bawiły dobrze i może tylko o to chodziło.

-Marek (2012-12-15 17:30:37)

co to za afera ze zwrotem tych 15 milionów złotych i komu je trzeba oddać?

-Do Starosty (2012-12-15 16:00:21)

Ilu teraz będzie radnych, bo podobnoGądek wraca ?

- (2012-12-15 14:01:38)

Nic dodać, nic ująć poprzednim rozmówcom. Co za widowisko. Tyle dostojności na czele z podwładnymi. Ciekawe kto zbierze premie?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry