swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Marsz w obronie katolickich mediów

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77143)  Wersja do druku

W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.

 - Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.

Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

 marsz_tvtrwam001.jpg

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

marsz_tvtrwam002.jpg

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)

marsz_tvtrwam003.jpg 

- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)

- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)

marsz_tvtrwam004.jpg 

marsz_tvtrwam005.jpg

Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i TV TRWAM . 

Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00.  Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.

Przypisy:
(1)    Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2)    RadioMaryja.pl:  „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/

 

/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (214)
     

-agnostyk (2012-12-07 06:38:58 - IP: ***.47.76.82)

Mnie krzyż nie przeszkadza, tak samo jak menora czy szahada. Zawsze mi się wydało, że ateista też nie powinny one przeszkadzać, bo maja je w czterech literach, ale widocznie błądziłem. ;)

Nie koniecznie osoba praktykująca musi być wierząca, np. niektórzy politycy, chcący przypodobać się konkretnej grupie wyborców i zdobyć ich głosy. Och ta demokracja, jak niektórzy muszą się bardzo poświęcać przez nią . ;P

Uważam, że póki większość obywateli deklaruje się katolikami i są większością (nie istotne czy rzeczywiście wierzą, póki się oficjalnie takimi deklarują) to powinni mieć swoje małe przywileje wynikające z większości, a mniejszości powinny się z ich potrzebami również liczyć. Nie może tez być tak, że jakaś mniejszość rządzi czy narzuca większości obywateli.

@kartofel, wiara polega na pewnego rodzaju fanatyzmie, albo się wierzy albo nie. Zawsze jak coś komuś nie pasuje w jednym wyznaniu lub jego wyznawcach to może je zmienić na inne lub nawet założyć swoją prywatną jednoosobową sektę. Trzeba mieć tylko odwagę. Natomiast chamstwem jest atakować swoich, za obronę tego w co wierzą i samemu powinno się wierzyć, przynależąc do konkretnego kościoła, wyznania.
Może jako katol, popierasz aborcję, homoseksualizm i eksperyment oddawania dzieci w ręce "par" homoseksualnych"?

Najważniejsze, chłopie to być uczciwym wobec samego siebie.

-XAVI (2012-12-07 05:18:32 - IP: ***.43.186.182)

Przecz z TV religijna. Nie uczeszczam na msze, nie wierze w ksiezy itp.

-* (2012-12-07 00:41:06 - IP: ***.170.130)

ja tam jestem i nie wierzący i nie praktykujący. I raczej się z tym nie obnoszę. Nikogo nie namawiam dp porzucenia swojej wiary. W obronie mojego ateizmu raczej sam staję. A czuję się zagrożony przez narzucanie mi koscielnej formuły świąt państwowych choćby takich jak 3 Maja gdzie rola kościoła była raczej historycznie fatalna. Mam problem z powodu agresji wierzących z krzyżami w szkole ze zmuszaniem do udziału dzieci w lekcjach religii i w dziesiątkach drobnych codziennych spraw. Czuję się obywatelem drugiej kategorii jak widzę niezgodny z konstytucja krzyż w urzędzie itp Więc nie opowiadajcie mi omzagrożeniu wiary. Spróbujacie choć na jeden dzień wcielić się e postać osoby areligijnej w naszym kochanym katolandzie

-kartofel (2012-12-06 22:38:18 - IP: ***150.142.214)

Gdybym nie był wierzący to bym nie praktykował!. Szkoda byłoby czasu a hipokrytą nie jestem. Więcej jest takich "wierzących" a nie praktykujących! Rydzykowe media i jego wyznawcy to prędzej sekta niż katolicy!!!

-agnostyk (2012-12-06 22:30:27 - IP: ***63.0.238)

Praktykującym, a czy wierzącym?
Bo to dwie rożne rzeczy.

-kartofel (2012-12-06 22:24:50 - IP: ***150.142.214)

Ja jestem praktykującym katolikiem i boję się, że przez tych rydzykowych oszołomów młodzi Polacy odwrócą się od Kościoła! Kilku biskupów też musiałoby się porządnie puknąć w czoło i zmienić swoje postępowanie, np. Ryczan!

-agnostyk (2012-12-06 21:17:38 - IP: ***.47.77.179)

A ja był chciał poznać wyznanie tych co krytykują rydzkowców.
Bo w Busku oprócz katolików są też silne inne grupy religijne, a przyjaźnie nastawione do katolików nie są. :) Ciekaw jestem ilu z was jest na przykład innego wyznania chrześcijańskiego traktującego wrogo papistów?

Demokracja polega na tym, że każdy ma prawo manifestować swoje poglądy i przekonania, póki nie zagrażają one życiu innych osób. A co by nie powiedzieć, nawet najmniej życzliwi nie mogą się doszukać w tym marszu czy całym hałasie w "obronie mediów katolickich" takowego zagrożenia.

Ja wręcz obserwuj od dłuższego czasu, że katolicy są istnymi chłopcami do bicia. Ba, najbardziej prześladowaną grupa religijna na świecie. Ci w Polsce mają jeszcze szczęście, że jeszcze ich nikt nie morduje, nie pali żywcem jak np. w modnym ostatnio dla rozkapryszonych dzieciaków (pod względem umysłowym nie wieku) "raju" na ziemi dla niewielkiej garstki jego mieszkańców i oczywiście Bollywoodu, czy też w krajach bliskiego i dalekiego wschodu nie wspominając o Afryce.
W Polsce jak w reszcie świata zachodniego na razie się tylko z nich szydzi i gnoi psychicznie.
A we mnie jakoś z tego względu odzywa się pomału solidarność z prześladowanymi i obrzydzenie do tych co czerpią satysfakcję z "kopania" słabszego.

Druga sprawa ilu przeciwników ma legitymację czy sympatyzuje z partiami antykatolicki, anty chrześcijańskimi?
Co sami jesteście obiektywni, pisząc o ich zaślepieniu i fanatyzmie religijnym? Gówno prawda.
Niby fanatyzm jest zarezerwowany tylko dla religia? Czytając niektóre posty przeciwników, można bardziej się obawiać bojowników o "wolność mediów bez Trwam i RM" niż grupy katolików maszerujących ulicą.

-kartofel (2012-12-06 20:21:15 - IP: ***150.142.214)

Mam nadzieję, że ktoś uwieczni ten "marsz" aparatem i kamerą. Powstanie jedyny w swoim rodzaju portret buskiej głupoty;)

-- (2012-12-06 19:51:37 - IP: ***150.216.84)

ciekawe czy mają zgodę burmistrza na marsz po ulicach bo nie jest to żadna pielgrzymka ani uroczystość religijna /tylko protest/ i powinni mieć zezwolenie,

-do misia (2012-12-06 18:39:45 - IP: ***.170.130)

Busko wniosło do ogólnego klimatu naszego kraju wiele. Busko wysłało do Sejmu RP Tomka, pośmiewisko mediów i nie tylko. Ciekawe czym się buscy wyborcy kierowali oddając głos na nikomu nie znanego węcha. Jedyne wytłumaczenie to że jesteście jajcarze. Bo aż w taką głupotę, nikt nie uwierzy

-ojciec R. (2012-12-06 17:36:46 - IP: ***185.51.149)

Informacja dla uczestników demonstracji.
-Przygotujcie pieniążki w czasie marszu ministranci przejdą z taca !

-misia (2012-12-06 17:35:39 - IP: ***109.50.139)

a ja sie ciesze, ze Busko sie obudzilo i nareszcie cos chce zminic w tym masakrycznym tuskolandzie!! przyjde na pewno!

- (2012-12-06 16:45:17 - IP: ***48.67.152)

Zamiast marznac na pochodach to zrzuccie sie dla rydzyka !!!!
On przyjmie kazda kase.
Bo jemu tylko o kase chodzi!!!!!!!
POWODZENIA...

- (2012-12-06 16:26:29 - IP: ***225.192.123)

ludzie skoro tak bronicie księży i ich posłańców czyli media . to powiedzcie mi który ksiądz pomógł wam jak byliście w biedzie chorobie czy za darmo pochował waszych bliskich dał chrzest waszym dzieciom .dał waszym dzieciom komunie bierzmowanie i ślub. który ksiądz . a wy chodzicie jak te obłąkane owce i meczycie. ale ksiądz to pasterz a wierni to owieczki

-Kato-lik (2012-12-06 15:45:08 - IP: ***.117.240.102)

To już lepiej niech dadzą Religia TV, a nie to przesiąknięte nienawiścią do innych TV Trwam z poglądami rasistowskimi i antysemickimi.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry