Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77143) 
W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.
- Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.
Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)
- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)
- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)
Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej
zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i
swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i
TV TRWAM .
Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00. Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.
Przypisy:
(1) Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2) RadioMaryja.pl: „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/
/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/
Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (214) |
-agnostyk (2012-12-07 06:38:58 - IP: ***.47.76.82)
Mnie krzyż nie przeszkadza, tak samo jak menora czy szahada. Zawsze mi się wydało, że ateista też nie powinny one przeszkadzać, bo maja je w czterech literach, ale widocznie błądziłem. ;)
Nie koniecznie osoba praktykująca musi być wierząca, np. niektórzy politycy, chcący przypodobać się konkretnej grupie wyborców i zdobyć ich głosy. Och ta demokracja, jak niektórzy muszą się bardzo poświęcać przez nią . ;P
Uważam, że póki większość obywateli deklaruje się katolikami i są większością (nie istotne czy rzeczywiście wierzą, póki się oficjalnie takimi deklarują) to powinni mieć swoje małe przywileje wynikające z większości, a mniejszości powinny się z ich potrzebami również liczyć. Nie może tez być tak, że jakaś mniejszość rządzi czy narzuca większości obywateli.
@kartofel, wiara polega na pewnego rodzaju fanatyzmie, albo się wierzy albo nie. Zawsze jak coś komuś nie pasuje w jednym wyznaniu lub jego wyznawcach to może je zmienić na inne lub nawet założyć swoją prywatną jednoosobową sektę. Trzeba mieć tylko odwagę. Natomiast chamstwem jest atakować swoich, za obronę tego w co wierzą i samemu powinno się wierzyć, przynależąc do konkretnego kościoła, wyznania.
Może jako katol, popierasz aborcję, homoseksualizm i eksperyment oddawania dzieci w ręce "par" homoseksualnych"?
Najważniejsze, chłopie to być uczciwym wobec samego siebie.
-XAVI (2012-12-07 05:18:32 - IP: ***.43.186.182)
Przecz z TV religijna. Nie uczeszczam na msze, nie wierze w ksiezy itp.
-* (2012-12-07 00:41:06 - IP: ***.170.130)
ja tam jestem i nie wierzący i nie praktykujący. I raczej się z tym nie obnoszę. Nikogo nie namawiam dp porzucenia swojej wiary. W obronie mojego ateizmu raczej sam staję. A czuję się zagrożony przez narzucanie mi koscielnej formuły świąt państwowych choćby takich jak 3 Maja gdzie rola kościoła była raczej historycznie fatalna. Mam problem z powodu agresji wierzących z krzyżami w szkole ze zmuszaniem do udziału dzieci w lekcjach religii i w dziesiątkach drobnych codziennych spraw. Czuję się obywatelem drugiej kategorii jak widzę niezgodny z konstytucja krzyż w urzędzie itp Więc nie opowiadajcie mi omzagrożeniu wiary. Spróbujacie choć na jeden dzień wcielić się e postać osoby areligijnej w naszym kochanym katolandzie
-kartofel (2012-12-06 22:38:18 - IP: ***150.142.214)
Gdybym nie był wierzący to bym nie praktykował!. Szkoda byłoby czasu a hipokrytą nie jestem. Więcej jest takich "wierzących" a nie praktykujących! Rydzykowe media i jego wyznawcy to prędzej sekta niż katolicy!!!
-agnostyk (2012-12-06 22:30:27 - IP: ***63.0.238)
Praktykującym, a czy wierzącym?
Bo to dwie rożne rzeczy.
-kartofel (2012-12-06 22:24:50 - IP: ***150.142.214)
Ja jestem praktykującym katolikiem i boję się, że przez tych rydzykowych oszołomów młodzi Polacy odwrócą się od Kościoła! Kilku biskupów też musiałoby się porządnie puknąć w czoło i zmienić swoje postępowanie, np. Ryczan!
-agnostyk (2012-12-06 21:17:38 - IP: ***.47.77.179)
A ja był chciał poznać wyznanie tych co krytykują rydzkowców.
Bo w Busku oprócz katolików są też silne inne grupy religijne, a przyjaźnie nastawione do katolików nie są. :) Ciekaw jestem ilu z was jest na przykład innego wyznania chrześcijańskiego traktującego wrogo papistów?
Demokracja polega na tym, że każdy ma prawo manifestować swoje poglądy i przekonania, póki nie zagrażają one życiu innych osób. A co by nie powiedzieć, nawet najmniej życzliwi nie mogą się doszukać w tym marszu czy całym hałasie w "obronie mediów katolickich" takowego zagrożenia.
Ja wręcz obserwuj od dłuższego czasu, że katolicy są istnymi chłopcami do bicia. Ba, najbardziej prześladowaną grupa religijna na świecie. Ci w Polsce mają jeszcze szczęście, że jeszcze ich nikt nie morduje, nie pali żywcem jak np. w modnym ostatnio dla rozkapryszonych dzieciaków (pod względem umysłowym nie wieku) "raju" na ziemi dla niewielkiej garstki jego mieszkańców i oczywiście Bollywoodu, czy też w krajach bliskiego i dalekiego wschodu nie wspominając o Afryce.
W Polsce jak w reszcie świata zachodniego na razie się tylko z nich szydzi i gnoi psychicznie.
A we mnie jakoś z tego względu odzywa się pomału solidarność z prześladowanymi i obrzydzenie do tych co czerpią satysfakcję z "kopania" słabszego.
Druga sprawa ilu przeciwników ma legitymację czy sympatyzuje z partiami antykatolicki, anty chrześcijańskimi?
Co sami jesteście obiektywni, pisząc o ich zaślepieniu i fanatyzmie religijnym? Gówno prawda.
Niby fanatyzm jest zarezerwowany tylko dla religia? Czytając niektóre posty przeciwników, można bardziej się obawiać bojowników o "wolność mediów bez Trwam i RM" niż grupy katolików maszerujących ulicą.
-kartofel (2012-12-06 20:21:15 - IP: ***150.142.214)
Mam nadzieję, że ktoś uwieczni ten "marsz" aparatem i kamerą. Powstanie jedyny w swoim rodzaju portret buskiej głupoty;)
-- (2012-12-06 19:51:37 - IP: ***150.216.84)
ciekawe czy mają zgodę burmistrza na marsz po ulicach bo nie jest to żadna pielgrzymka ani uroczystość religijna /tylko protest/ i powinni mieć zezwolenie,
-do misia (2012-12-06 18:39:45 - IP: ***.170.130)
Busko wniosło do ogólnego klimatu naszego kraju wiele. Busko wysłało do Sejmu RP Tomka, pośmiewisko mediów i nie tylko. Ciekawe czym się buscy wyborcy kierowali oddając głos na nikomu nie znanego węcha. Jedyne wytłumaczenie to że jesteście jajcarze. Bo aż w taką głupotę, nikt nie uwierzy
-ojciec R. (2012-12-06 17:36:46 - IP: ***185.51.149)
Informacja dla uczestników demonstracji.
-Przygotujcie pieniążki w czasie marszu ministranci przejdą z taca !
-misia (2012-12-06 17:35:39 - IP: ***109.50.139)
a ja sie ciesze, ze Busko sie obudzilo i nareszcie cos chce zminic w tym masakrycznym tuskolandzie!! przyjde na pewno!
- (2012-12-06 16:45:17 - IP: ***48.67.152)
Zamiast marznac na pochodach to zrzuccie sie dla rydzyka !!!!
On przyjmie kazda kase.
Bo jemu tylko o kase chodzi!!!!!!!
POWODZENIA...
- (2012-12-06 16:26:29 - IP: ***225.192.123)
ludzie skoro tak bronicie księży i ich posłańców czyli media . to powiedzcie mi który ksiądz pomógł wam jak byliście w biedzie chorobie czy za darmo pochował waszych bliskich dał chrzest waszym dzieciom .dał waszym dzieciom komunie bierzmowanie i ślub. który ksiądz . a wy chodzicie jak te obłąkane owce i meczycie. ale ksiądz to pasterz a wierni to owieczki
-Kato-lik (2012-12-06 15:45:08 - IP: ***.117.240.102)
To już lepiej niech dadzą Religia TV, a nie to przesiąknięte nienawiścią do innych TV Trwam z poglądami rasistowskimi i antysemickimi.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.