Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77142) 
W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.
- Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.
Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)
- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)
- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)
Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej
zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i
swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i
TV TRWAM .
Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00. Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.
Przypisy:
(1) Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2) RadioMaryja.pl: „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/
/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/
Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (214) |
-;-( (2012-12-07 17:37:56 - IP: ***.117.241.143)
385 r. - Po raz pierwszy katoliccy biskupi polecili ściąć innych chrześcijan z powodów wyznaniowych. Miało to miejsce w Trewirze.
IV w. - Pierwsza uroczystość Wszystkich Świętych Męczenników zainicjowana przez kościół w Antiochii.
IV w. - Początek okresu mordowania pogan i plądrowania ich świątyń przez chrześcijan podjudzanych przez biskupów, opatów i mnichów. W 347 r. Ojciec Kościoła Firmicus Maternus zachęca władców: "Niechaj ogień mennicy albo płomień pieca hutniczego roztopi posągi owych bożków, obróćcie wszystkie dary wotywne na swój pożytek i przejmijcie je na własność. Po zniszczeniu świątyń zostaniecie przez Boga wywyższeni".
431 r. - Sobór w Efezie przyjmuje zasadę wiary w boską naturę Jezusa i uznaje Marię za "Bożą Rodzicielkę".
449 r. - Leon I wprowadza prymat biskupa Rzymu nad innymi biskupami i tym samym staje się pierwszym papieżem w dzisiejszym rozumieniu tego słowa. Dotąd istniało wiele rozproszonych tez o prymacie, a każdy biskup większego miasta nazywany był papieżem, czyli "papa".
-DLA CZEG KOŚCIÓŁ JEST OBŁUDNY (2012-12-07 17:36:58 - IP: ***.117.241.143)
314 r. - Uchwalono ekskomunikę dla dezerterów. Dotąd Kościół zabraniał zabijania w obronie koniecznej.
321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje oficjalnie święcić niedziele zamiast dotychczasowej soboty. Dekret Konstantyna brzmi następująco: "Czcigodny dzień Słońca winien być wolny od rozpraw sądowych i od wszelkich zajęć ludności miejskiej; natomiast mieszkańcy wsi mogą w tym dniu swobodnie uprawiać rolę" (Codex Justinianus, III, 12).
325 r. - Sobór nicejski. W wyniku głosowania 250 biskupów sprowokowanego naukami Arrio, księdza heretyka z Aleksandrii, który głosił że Jezus nie jest Bogiem, tylko bóstwem niższej klasy, 248 biskupów głosowało za uznaniem, że "Syn Boga został zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu czyli, że Bóg Syn jest tak samo Bogiem, jak Bóg Ojciec i że Bóg jest jeden, ale w różnych Osobach".
-KLER JEST ZMORĄ ŚWIATA (2012-12-07 17:35:37 - IP: ***.117.241.143)
II w. - Pod koniec II wieku wyznawcy chrystianizmu zaczynają głosić nauki o dziewictwie Maryi. Wcześniej nikt tego nie twierdził.
200 r. - Ustanowiono "stan duchowny" przez wprowadzenie ordynacji. Chrześcijanie zostali podzieleni na duchownych i laików - przedtem wszyscy byli na równi, jednocześnie będąc braćmi i kapłanami przed Bogiem.
-KOŚCIÓŁ TO OBŁUDA (2012-12-07 17:34:52 - IP: ***.117.241.143)
- Święty Klemens z Aleksandrii pisał: "Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą".
-PRAWDZIWE OBLICZE KOŚCIOŁA (2012-12-07 17:32:13 - IP: ***.117.241.143)
Kościół katolicki potępia gejów, ale toleruje homoksięży – czytamy na łamach najnowszego wydania "Newsweeka". Tygodnik przygląda się ujawnionemu przez Tomasza Terlikowskiego i ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego homolobby w polskim Kościele, którego struktura przypomina chicagowską mafię. "Przez lata o homoseksualistach w polskim Kościele w ogóle nie rozmawiano. Nawet jeśli gdzieś wybuchał skandal z księdzem gejem, Kościół skandal uciszał – przenosił kapłana do innej parafii. Po raz pierwszy o problemie stało się głośno, gdy klerycy z Poznania zaczęli opowiadać, że byli molestowani przez arcybiskupa Juliusza Paetza. Szybko okazało się, że o jego skłonnościach wiedziała kościelna hierarchia, ale sprawę przez kilkanaście lat skutecznie wyciszano" – czytamy na łamach "Newsweeka".
O tym, że w Kościele pracują księża homoseksualiści, nie trzeba nikogo przekonywać. W internecie na portalach dla gejów można znaleźć liczne ogłoszenia duchownych, a część z nich, często po odejściu ze stanu kapłaństwa, ujawnia swoje preferencje. "W seminarium przewodnik duchowy powiedział, że moją seksualność będzie można w sposób właściwy ukierunkować. (…) Niestety, pomylił się. Nie było to możliwe, czego bardzo żałuję" – opowiada w rozmowie z tygodnikiem były kapłan Piotr Dzedzej. Jak zaznacza, na studiach udawało mu się żyć w czystości, poddał się dopiero, gdy był już księdzem. "Wybrałem się kiedyś do seks klubu w Warszawie i stało się dla mnie jasne, że będę potrzebował takich miejsc. Przez kilka lat chodziłem tam regularnie" – mówi. Homoseksualność jest dla niego głębokim pragnieniem bliskości i przyjaźni.
Homolobby ma swoich ludzi na kluczowych stanowiskach w Kościele - więcej w serwisie Religia
Jak do homoseksualizmu wśród księży podchodzą władze kościelne? Najczęściej ksiądz gej w konfesjonale dowiaduje się, że jego przypadłość należy zwalczyć. Jak? Poprzez wyjazd do pustelni koło Nowego Targu lub ośrodka terapeutycznego pod Lublinem.
Jak przypomina "Newsweek", "według »Katechizmu Kościoła katolickiego« homoseksualizm to grzech ciężki. Zaraz po tym, jak został wybrany na papieża, Benedykt XVI rozesłał do biskupów listy pasterskie, w których nakazywał usuwanie z funkcji wychowawczych kapłanów o skłonnościach homoseksualnych. A następnie wydał instrukcję surowo zakazującą święcenia gejów na kapłanów". Jaka jest jej realizacja? "Podczas rozmów kwalifikujących do seminarium klerycy słyszą pytanie: »Czy odczuwasz pociąg do mężczyzn?«. Chociaż według »Katechizmu Kościoła katolickiego« grzechem nie jest orientacja, tylko akty homoseksualne, to odpowiedź twierdząca eliminuje kandydata".
Z badań wielu ośrodków wynika, że około 15 proc. duchownych utrzymuje związki homoseksualne. Kim oni są? Można wyróżnić dwie grupy – tych, którzy bez żadnych skrupułów prowadzą życie homoseksualne, oraz tych, którzy walczą z własną słabością, od czasu do czasu jej ulegając.
Od lat w polskim Kościele krążą plotki o lawendowym lobby. Jego istnienie ogłosili na łamach miesięcznika "Fronda" ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i Tomasz Terlikowski. Stwierdzili, że owo homolobby na wzór chicagowskiej mafii obsadza swoimi ludźmi kluczowe stanowiska w Kościele. Nie chcieli jednak zdradzić konkretnych nazwisk. – Nazwałbym to hierarchicznym układem stworzonym przez księży homoseksualistów. (…) Na przykład przełożony, który jest gejem, chce mieć wokół siebie gejów. To rodzi patologie, jak we wszelkich tajnych strukturach – mówi w rozmowie z tygodnikiem były dominikanin Tadeusz Bartoś.
Więcej na ten temat w "Newsweeku".
-Beata (2012-12-07 16:42:23 - IP: ***72.97.125)
Panie Sikora zawiodłam się na Panu, że idzie Pan w stację nienawiści i pogardy dla drugiego człowieka.Napewno na PANA już nie będzie głosować cała moja rodzina.Pana BYŁA wielbicielka.
-misia (2012-12-07 16:38:11 - IP: ***109.12.169)
AGENT TOMEK to jest strzal w 10 i dlatego tak sie go boja wszyskie tuski i komoruski. oprocz uzdrowiska to jest najlepsza inicjatywa naszego miasta. jestesmy dumni, ze ich tak punktuje.aafacet ma odwage i klase! BRAWO!!
-Piotr Zabielski b.m.Buska (2012-12-07 14:41:44 - IP: ***146.81.41)
Witam serdecznie BUSZCZAN.
Ciesze sie,ze taka oprawe sprawili dozorcy Internetowej Strony Buska
odnosnie Marszu protestacyjnego w spr.
Wolnosci dla Slowa ale przede wszystkim WOLNOSCI DLA PRAWDY! Marsz darzony juz
kolejna liczba 139 odbedzie sie w Busku-Zdroju. Przekonany jestem, ze mieszkancy
Buska sledza to co dzieje sie w Polsce bo chcial nie chcial dotyka to rowniez kazdego mieszkanca naszego Powiatu. Marsz w obronie PRAWDY tez dotyczy uchronienia Uzdrowiska przed zakamuflowana prywatyzacja a jakie media o tym procederze wyraznie i otwarcie mowia? Takie, ktorym trzeba zamknac buzie . a wiet TVTRWAM a pozniej i Radiu Maryja. Zycze Buszczanom a szczegolnie mlodziezy aby ten Marsz byl poczatkiem lub kontynuacja
ich walki o swiadomosc swojej roli w zyciu. Swiadomosc opartej na poszukiwaniu i poslugiwania sie jezykiem prawdy.Mozna wladac roznymi jezykami ale jezyk prawdy jest i pozostanie jeden i jak zycie pokazuje
najlepiej jest jak od poczatku ma swoje godne miejsce.
Nie dajmy sie oglupiac przez politykow,
ktorzy sladami wielu swoich poprzednikow przejda w koncu na smietnik historii a NAROD POZOSTANIE !
Tak - pozostanie, tylko z czym ? Od
postaw mlodych zalezy tak wiele,ze nie warto byc biernym nawet w buskim, kieleckim srodowisku swojej malej Ojczyzny.
SZCZESC BOZE.
Piotr Zabielski ROYAL POLONIA RP
PS.Bede zapewne chcial poogladac wszystkie
dostepne zdjecia z Marszu jak i posluchac wypowiedzi jego uczestnikow o ile takie bed amozliwe w Internecie.
- (2012-12-07 14:00:29 - IP: ***.191.253.117)
najpierw odpust a pozniej na protest za udzial w protescie wszystkie grzechy beda odpuszczone po protescie msza zbiorka na tace w intencji nastepnego protestu i wszystko se kreci a rydzyk rece zaciera i konto mu puchnie bo rencisci juz rente dostali a dzilic sie trzeba bo kosciol jest jak zawsze biedny i nie nasycony studnia bez dna
-Paweł (2012-12-07 11:11:32 - IP: ***171.152.93)
Kolego czy kolezanko "Agnostyk" nie krytykuj i nie pouczaj każdego masz swoje zdanie jak kazdy z nas i bardzo dobrze ale jeżeli każdy będzie tak doradzał i opinował każdego posta to mielibyśmy wiekszy szum niż na jutrzejszym marszu!!!
-agnostyk (2012-12-07 10:03:17 - IP: ***.117.240.102)
@kartofel
Akurat jest to bardzo modne, w środowisku bohemy artystyczno-medialnej oraz finansowej z "dużych metropolii" i mają dziś o wiele łatwiej niż heteroseksualiści zwłaszcza w dużych skupiskach ludzkich gdzie ich najbardziej ciągnie do życia.
Ponadto nie udowodniono nigdy, że homoseksualizm jest cechą nabytą. Próbowano, nawet wskazywano kilka razy konkretne geny (notabene wskazywane prze badaczy homoseksualistów) lecz potem nie utrzymywały się one po weryfikacji. Na ten temat jest dużo słów bez pokrycia, badań których teorie nie wytrzymał weryfikacji i póxni4ejszych badań, propagandy medialnej, sporo tez świadomego przekłamania i naciągania faktów.
A czy może być modą? A znasz historię starożytnej Grecji? Czy wiesz na temat tam rozpowszechnionego homoseksualizmu? Jak to tam wyglądało? I co sprawiło, że ta istna moda zaczęła tam zanikać?
Naprowadzę cię, był tam swego czasu kult męskiego ciała i związku z tym wszechobecny homoseksualizm (z kobietami jednak uprawiano stosunek, acz tylko w celu zapłodnienia i prokreacji), aż pewien rzeźbiarz zrobił rzeźbę pewnej prostytutki i ... jakoś tak przeszło później w hetero. ;) Hymm ... pewnie nie wynikało to wszystko z panującej wówczas tam "mody".
Chyba, że prawie wszyscy grecy płci męskiej byli homo, ale jak by wówczas oni przetrwali i dawali radę poświęcać się aż tak bardzo by zapładniać te kobity i wogóle móc to fizycznie robić.
-agnostyk (2012-12-07 09:43:59 - IP: ***.117.240.102)
@Paweł
Psim [b]obowiązkiem[/b] każdego [b]księdza, rabina, muła, popa, pastora[/b] itd. jest [b]mówienie[/b] swoim owieczką co jest dobre co jest złe, kogo mają wspierać, nawet na kogo mają głosować, a na kogo nie. Bo to ich obowiązek wobec swoich wiernych wyznających konkretną religię, zasady, moralność, etykę etc. Mają uświadamiać wiernych kto np. z polityków sprzeniewierzył się zasadą wiary i jej wartością, kto jest dla nich po drugiej stronie, według ich wierzeń po stronie zła. To ich obowiązek, jakby go nie wypełniali to powinni zrezygnować z przewodzenia wyznawcom swojej religia. Jak się komuś zaczyna coś nie podobać w jeden z sekt to może, jedną sektę zamienić na drugą, lub wogóle zrezygnować z takich zabaw.
Pawle Ty porostu nie rozumiesz czym jest religia. Mam wrażenie, że jak znam życie to nie bardzo znasz nawet to, co jakoby wyznajesz - a co pozostawię bez komentarza.
Zwróć uwagę, że wiara polega na wierze w nią, a nie na identyfikowaniu się z nią ze względu na tradycji rodzinne.
A autentycznie wierzącymi katolikami są akurat ci ze środowiska Trwam i RM, a nie religii TV, TVN24 czy Tok FM. To są dwa rożne świata, dwa rożne światopoglądy, moralności i zasady etyczne, ten drugi z wartościami katolickimi jak i chrześcijańskimi ma mało wspólnego.
Dlaczego papiści wogóle sami się nie bronią? netu nie macie? Czy pisać nie chcecie? Bo zaczyna być trochę zabawne, że ja muszę stawać w waszej obronie.
-kartofel (2012-12-07 09:32:05 - IP: ***150.142.214)
Agnostyk, jestem przeciwny oddawania dzieci parom homoseksualnym, aborcję dopuszczam tylko w wyjątkowych przypadkach a co do homoseksualizmu to po prostu trzeba przyjąć, że tacy ludzie są! Nie sądzę żeby ktoś z własnego widzimisię został homoseksualistą. Taki się urodził i już. Chyba nie sądzisz, że to jest moda bo nigdzie, a zwłaszcza w Polsce, homoseksualiści łatwo nie mają.
- (2012-12-07 09:13:39 - IP: ***174.231.41)
Ksiądz nikomu nie pomógl w biedzie. Wydrze z naszych kieszeni ostatni grosaz.Za pochówek wie ile wziąswć,bo wie ile wynosi zasiłk pogrzebowy,a za co będzie żyła rodzina zmarłego to go IG Ó... obchodzi.Ajak nienawidzą Pana owsiaka! A wszpitalach leczą się na sprzęcie zakupionym przez Or. Sw. Pomocy!
-Paweł (2012-12-07 08:55:20 - IP: ***171.152.93)
Popieram 90% poprzednich wypowiedzi, Nic więcej tylko głupota chodź jestem katolikiem i uczeszczam do koscioła mam nadzieje że za rok dwa, ktoś za to przeprosi!! i przyzna sie do luckiej głupoty w wolnym państwie głosić brak wolności??? a kościół zamiast łączyc i głosić pokój i miłośc tylko protestuje i podwyższa słowa polityczne. Bardzo źle sie stalo że kościół jest bardzo zangazowany w polityke i nie tylko o Multiplex ale o rzekomy zamach smoleński a nie katastrofę i wiele marszy niepodległosci w tym obóć się polsko!! Jeszcze raz jestesmy większoscią głosów katolikami i nie oczekujemy od kościoła tak intesywnej polityki a wiary i miłości prosze aby ktoś z episkopatu lub księzy wziął sobie do serca!!! Mniej nienawiści!!!! to głośmy a nie nienawiść!!! do większości polski!!!
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.