swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Marsz w obronie katolickich mediów

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77144)  Wersja do druku

W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.

 - Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.

Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

 marsz_tvtrwam001.jpg

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

marsz_tvtrwam002.jpg

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)

marsz_tvtrwam003.jpg 

- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)

- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)

marsz_tvtrwam004.jpg 

marsz_tvtrwam005.jpg

Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i TV TRWAM . 

Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00.  Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.

Przypisy:
(1)    Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2)    RadioMaryja.pl:  „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/

 

/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (214)
     

-Diogenes (2012-12-06 14:47:08 - IP: ***171.193.114)

Dlaczego wszyscy przeciwnicy, bronią ludziom wolnego wyboru?

-Lisa (2012-12-06 14:41:51 - IP: ***255.34.87)

ale będzie akcja w sobotę muszę to zobaczyć ciekawe któż znajomy będzie szedł pozdrawiam ludzi,którzy nie mają żadnych innych problemów oprócz TV trwam ^^

- (2012-12-06 14:10:27 - IP: ***.181.138.238)

Kolejne nieporozumienie. Ludzie po co jakieś marsze, szkoda czasu i pieniędzy jeszcze ktoś w czerep zarobi aż się zagotuje i dopiero będzie na co0 popatrzec

-lol (2012-12-06 13:36:02 - IP: ***96.31.139)

umówmy się. To wolny kraj i każdy może manifestować swoje poglądy czy stan umysłu w sposób dowolny. Byle był zgodny z obowiązującym prawem. I nikt mądry z tego powodu uczestnikom marszu zarzutów nie czyni

Natomiast jeśli poglądy manifestujących sa niezgodne z odczuciami czy wiedza innych, wówczas ci inni maja prawo / w ramach demokracji / z tymi poglądami się nie zgadzać

Co jest niezgodne z faktami czy z rzeczywistościa w związku z marszem. Ano idea naczelna tego marszu czyli obrona wolności mediów. Bo nikt z władz mediom nie zagraża, jako,że w większości zdecydowanej są to prywatne biznesy. A w szczegółach. Nikt nie odrzucił wniosku Rydzyka ze względów niemerytorycznych. Odrzucono bo gość nie ma wymaganej kasy. Nie ma też ewentualnych gwarancji bankowych jak mieli inni. A banki w marne zabezpieczenia się nie bawią. Wreszcie sąd sprawę badał i nie przyznał Rydzykowi racji. Oco jeszcze chodzi?
Nacisk na sąd? Nacisk na KRTiT? Nacisk na rząd?

-Antykler (2012-12-06 12:56:53 - IP: ***225.25.101)

A ja popieram takie marsze - przez nie sami się niszczą. Taki marsz to jak parada równości, znaczy pederastow - powoduje wyłącznie pogłębiania różnicy pomiędzy nami i klerem.

-Budujcie (2012-12-06 12:21:50 - IP: ***.116.213.146)

Szpitale budujcie a nie Telewizje

-xyz (2012-12-05 19:21:31 - IP: ***96.31.139)

na czym ma polegać to niszczenie telewizji?

-* (2012-12-05 19:16:57 - IP: ***.170.130)

Nie wiem czym motywowani sa ci ,,za,, Mnie jako tego co ,,przeciw,, motywuje kasa za każdy taki wpis. Jest kapitalizm więc nie jest drzechem sprzedawanie czy kupowanie głosów.Nieżle na tym zarabiam, bo stawki sa solidne.

- (2012-12-05 18:42:45 - IP: ***27.26.41)

Nie jestem zwolennikiem imperium Rydzyka i jego ekipy, nie jestem miłośnikiem PIS, PO, PSL, SLD itd. Ale uważam za karygodne działania zmierzające do zniszczenia telewizji, która ma swoich telewidzów. I według mnie nie nic złego nie robi oprócz tego, że nie jest pro rządowa.

-Do oponentów TRWAM (2012-12-05 17:51:45 - IP: ***253.222.69)

A ja jestem ciekawa czy ci 2 tak aktywni, wiedzący lepiej i pouczający wszystkich komentatorzy IP: ***74.250.164 i IP: ***.170.130 - dla mnie komuszki-kłamczuszki - robią to z potrzeby serca czy na zlecenie?

-oo7 (2012-12-04 20:38:17 - IP: ***185.52.188)

Jak to jakie kajdany. te którymi kler omotał Polskę.

-demokracja tylko wtedy... (2012-12-04 20:32:19 - IP: ***.47.125.96)

... jak przy władzy będzie PIS
Wszystkie inne partie nie mogą być wybrane demokratycznie, choćby większością.

-kajdany? jakie??? (2012-12-04 20:29:36 - IP: ***.47.125.96)

ale się niektórym porobiło...
napisz co brałeś, żebym nie trafił na to samo.

-Zacny Buszczanin (2012-12-04 18:46:18 - IP: ***196.118.25)

Jak widać po wypowiedziach, widać jak potrzebne jest wsparcie wolnych niezalerznych, mediów, ileż głupoty nienawiści na tym forum, efekt działania wrogów polskości i chrześcijaństwa. POWSTAN POLSKO ZRZUĆ KAJDANY

-tu nie o fanatyzm chodzi (2012-12-04 18:43:54 - IP: ***.170.130)

Tu nie o fanatyzm chodzi. Niechby sobie był. Tu chodzi o fałszowanie rzeczywistości przy przyklejaniu sobie etykietki,, obrońca wolnych mediów,, czy ,,obrońca wairay,, Ten tłum mieniący się obrońcami jest przekonany że ma patent na patriotyzm, na jedyna katolickośc czyli na rację moralna. Kto ma inny pogląd znaczy żaden z niego katolik ani patriota. Tymi tłumami bardzo zręcznie manipuluje kościół Niby oficjalnie nie wspiera ale poprzez swoich umyslnych robi wszystko być mieć rękę na pulsie. W razie czego. No i politycy, którzy w tym tłumie zwietrzyli dla siebie wyjątkowe kąski

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry