swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Marsz w obronie katolickich mediów

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77141)  Wersja do druku

W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.

 - Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.

Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

 marsz_tvtrwam001.jpg

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

marsz_tvtrwam002.jpg

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)

marsz_tvtrwam003.jpg 

- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)

- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)

marsz_tvtrwam004.jpg 

marsz_tvtrwam005.jpg

Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i TV TRWAM . 

Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00.  Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.

Przypisy:
(1)    Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2)    RadioMaryja.pl:  „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/

 

/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (214)
     

-I gdzie jest świeckie państwo? (2012-12-07 21:38:04 - IP: ***29.222.63)

Byłem dwa razy w sali posiedzeń Urzędu Miasta w Kielcach. Tam jak podniesiesz wzrok to twoje spojrzenie ląduje na tak wielkim i dominującą nad przestrzenią krzyżu że aż mnie niewierzącemu ciarki po krzyżu przechodzą.

-jarek (2012-12-07 21:37:27 - IP: ***150.216.84)

- ja czytając te komentarze dotyczące historii KRK chyba założę nowe wyznanie typu może jakiś kościół Piastów, gdzie w niedzielę spotkamy się, pomodlimy do Słońca, Księżyca jak Piastowie,nikt nie będzie latał z tacą, latał po domach za kasą, groził piekłem, a swoja drogą chciałbym zapytać "znawców tematu" czy Indianin z dorzecza Orinoko, który nikogo nie skrzywdził, dba o rodzinę, czasami zabije do jedzenia węża i wtedy jest uczta, będzie zbawiony czy nie: znam odpowiedź - nie będzie zbawiony. A najgorsze jest to, że ulega temu nasza władza, która modli się przy każdej okazji /chyba o to, by nie musieli chodzić piechotą/.

-* (2012-12-07 20:07:13 - IP: ***.170.130)

mnie w odróżnieniu od innych tu piszących i określających się jako tolerancyjni krzyz przeszkadza szczególnie jesli jest w miejscu godła czy herbu. Przeszkadza mi krzyż w Urzędzie Skarbowym, bo nie wiem co oznacza? Ze pracownicy sa bogobijni i uczciwi jak anioły? A może oznacza, że Bóg jest z nimi przeciwko oszukańcom podatkowym? a może trzeba tam w tej świąrtni mamony zachowywać się jak w świętym miejscu? Cokolwiek by nie oznaczał , zaświadcza o głupocie tych co go tam powiesili i sankcjonuja ten stan. Bo powinny być w naszym kraju miejsca publiczne bez symboliki religijnej jak sale szpitalne, szkolne, świetlice itp. Kiedyś w jednym z miast jakiś matoł nawiedzony zawiesił krzyż w sali konowej. Przeszkadza mi wszechobecny krzyż w buskich urzędach. To jest niezgodne z konstytucją. Widzi to miejscowy prokurator, sadzia i jakby zaćmy dostali. Ciekawe maja poczucie własnej odpowiedzialności.Dla tego typu ludzi konstytucja to coś dla pucu, co mieć wypada ale przestrzegać niekoniecznie.Jako ateista czuję się w moim kraju jak obywatel drugiej kategorii.

- (2012-12-07 19:54:00 - IP: ***.191.253.117)

powiem wam ze naprawde to jest prawdziwe nareszcie ktos rozjasnil dzieje katolikow serdeczne dzieki ale do emerytow to i tak nie dotrze a szkoda ze co niektorzy ludzie sa wiara zaslepieni jak 500 lat temu

-DO idioty ??? (2012-12-07 18:48:25 - IP: ***.117.241.143)

DEBILU - nikt mi nie płaci - po prostu kiedyś chodziłem DO KOSCIOŁA i głeboko wierzyłem aż do momentu gdy osobiście nie poznałem ksiedza i jego kolegów- zaprosili mnie na impreze gdzie zaprosili dziewczyny i były ciekawe filmy - tam poznałem jak bardzo wierzą (w pieniądze) ty PALANCIE KOŚCIELNY obudź sie

- (2012-12-07 18:17:01 - IP: ***.117.241.143)

Prokuratura oskarża księży o wyłudzenia i oszustwa - - -
Księża z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wyłudzili od Agencji Rynku Rolnego i
Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prawie milion złotych -
twierdzi prokuratura.

Mózgiem przedsięwzięcia był były już proboszcz parafii w Połczynie Zdroju
(Zachodniopomorskie). Pomagało mu czterech księży - trzech z nich nadal ma swoje
parafie, są proboszczami. W sumie akt oskarżenia obejmuje 15 osób, w tym pięciu
duchownych. Pozostali to rolnicy, urzędnik jednej z gmin i magazynier.

Sprawa obejmuje lata 1999-2002. Bolesław J., wówczas proboszcz parafii w
Połczynie Zdroju, na mocy podpisanych z agencjami umów skupował i przechowywał
zboże. - Skup i przechowywanie prowadzone było w magazynach należących do
powołanego do celów charytatywnych stowarzyszenia Rodzina Kolpinga. Jego
prezesem był właśnie ksiądz J. - mówi Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prasowy
Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

W magazynach znajdowało się jednak dużo mniej zboża, niż wykazywał to w
rachunkach ksiądz J. Dostawcami, którzy godzili się na zawyżanie wagi zboża,
było m.in. czterech księży z Koszalina i okolic: Henryk K., Włodzimierz M.,
Mariusz D. i Waldemar D. Skąd mieli zboże? Byli administratorami gospodarstw
rolnych należących do kościoła oraz do stowarzyszenia Rodzina Kolpinga.

Księżom grozi do ośmiu lat więzienia, ale chcą skorzystać z instytucji
dobrowolnego poddania się karze. Chcą oddać pieniądze agencjom, zapłacić grzywny
i proszą o kary w zawieszeniu.

Ksiądz Bolesław J. gotów jest oddać do 840 tys. zł oraz zapłacić 600 tys. zł
grzywny (jak ustaliło prokuratorskie śledztwo jest majętnym księdzem). Prosi o
cztery lata więzienia w zawieszeniu na 10 lat.

- To dla nas smutna sprawa - mówi bp Kazimierz Nycz, ordynariusz diecezji
koszalińsko-kołobrzeskiej. - Ksiądz J. nie ma już swojej parafii. Sam
zrezygnował. Co do pozostałych księży, to z decyzją, czy pozbawiać ich funkcji,
poczekam na wyrok sądu. Wszyscy są i będą natomiast kapłanami - do śmierci.

-??? (2012-12-07 18:15:42 - IP: ***109.12.169)

kto ci placi ty antychryscie?

- (2012-12-07 18:14:02 - IP: ***.117.241.143)

Składasz ofiarę kardynalskiej pace
To duchowna Cosa Nostra ściągająca haracze
Ślubowali ubóstwo a jest zupełnie inaczej
Ej padre rozdaj biednym to co zebrałeś na tacę
Ej ponieś dziś ten krzyż i zobacz jak jest ciężko
Chciwością obłudną rządzą skażone duchowieństwo
Ej ponieś dziś ten krzyż i zobacz jak jest ciężko
Gdzie skromność, wiara, prawda, gdzie wasze męczeństwo?

Bas Tajpan - Ogień na Rzym

- (2012-12-07 18:13:08 - IP: ***.117.241.143)

Stołeczni policjanci zatrzymali trzech mężczyzn - w tym biskupa oraz księdza jednego z kościołów wyznaniowych zarejestrowanych w Polsce - którzy próbowali wyłudzić leasing na auto. Odpowiedzą za oszustwo, sąd już zdecydował o...
Jego Eminencja ksiądz musi byc potraktowany ulgowo - zwolnić darmozjada niech dalej oszukuje bo jemu wolno

- (2012-12-07 17:56:23 - IP: ***.117.241.143)

PANOWIE KSIĘŻA JAK SIĘ MAJĄ WASZE DZIECI - ZDROWE SĄ ? NIC IM NIE BRAKUJE ? DOMY MAJA POSTAWIONE?

- (2012-12-07 17:54:59 - IP: ***.117.241.143)

Czy Jezus Chrystus mieszkał w pałacu? ,a Biskup TAK (proboszcz,Kardynał,Papież......)
Czy Jezus Chrystus dążył do władzy?choć był Królem Żydowskim?,a kler TAK
Czy Jezus Chrystus zbierał na stocznie i przetrwonił kasę-spytajcie "prawie świętego Tadka"

I na Boga! Czytajcie Słowo Boże,oraz starajcie się żyć naukami Jezusa.
Kto wymyślił prawa Kościelne?-kościół aby być wiecznie przy korycie.

-............. WY trwam w nienawiści do ZBRODNICZEGO KOŚCIOŁA (2012-12-07 17:54:08 - IP: ***.117.241.143)

10 największych zbrodni Kościoła rzymskokatolickiego

1 Prześladowanie tzw. pogan: od chwili, gdy za sprawą Konstantyna Krk stał się religią panującą, przez kolejne 15 wieków prześladował wszystkich bez wyjątku innowierców; w ten sposób eksterminował całe narody. Całkowita zagłada dotknęła m.in. Prusów i Jaćwingów;
2 Prześladowanie heretyków, tj. chrześcijan ewangelicznych, m.in. krwawe łaźnie zgotowane waldensom,katarom, protestantom, noc św. Bartłomieja w Paryżu, czyli słynna rzeź 3 tys. hugenotów z podjudzenia papieża Grzegorza XIII;
3 Krucjaty, nie tylko przeciwko muzułmanom (ok. 1 mln ofiar), bo nawet przeciw katolikom (krucjata aragońska),gdy chodziło o pieniądze i wpływy;
4 Święta Inkwizycja, czyli zbrodniczy system śledczo-sądowy; szacunki minimalne mówią o dziesiątkach tysięcy,a szacunki maksymalne o liczbie przekraczającej milion straceń;
5 Wojny religijne: dziesiątki milionów ofiar – np. podczas katolicko-protestanckiej wojny trzydziestoletniej (1618–1546) na wielu obszarach Europy wyginęło ponad 50 proc. populacji.
6 Prześladowania Żydów: od czasów Konstantyna na mocy kolejnych edyktów papieskich byli eksterminowani,traktowani jako niewolnicy i podludzie, okradani z majątków, pozbawiani potomstwa. W ciągu 15 wieków – ok. 10 mln ofiar;
7 Eksterminacja Indian: po odkryciu Ameryki uznani przez Krk jako istoty bez duszy, a więc nie ludzie. W wyniku planowego wyniszczenia całych narodów (aby zrobić miejsce dla białej rasy) chrześcijańscy konkwistadorzy i misjonarze wymordowali ponad 70 milionów Indian. To największy holokaust w dziejach ludzkości;
8 Poparcie niewolnictwa: Kościół rzymski nie tylko popierał niewolnictwo, ale też czerpał zyski z niewolniczej pracy. Bulla papieża Mikołaja V (styczeń 1455 r.) stwierdza, że niewolnictwo jest rzeczą właściwą i miłą Bogu;
9 Wspieranie faszyzmu i dyktatur: wszelkie prawicowe dyktatury były miłe papiestwu; tym milsze, im dyktatura była silniejsza. Salazar, Franco, Hitler, Mussolini – wszyscy ci krwawi dyktatorzy mogli liczyć na względy Watykanu. Papież JPII nie ukrywał swoich sympatii do ludobójcy z Chile – gen. Augusta Pinocheta.
10 Wykorzystywanie seksualne dzieci. W USA, gdzie wybuchła afera, co 20 ksiądz katolicki wykorzystywał seksualnie małych chłopców i dziewczynki. Przyjmuje się, że skala zjawiska molestowania seksualnego przez kler Kościoła rzymskokatolickiego dotyczy nawet 5 milionów dzieci.

- (2012-12-07 17:42:55 - IP: ***.117.241.143)

1870 r. - Wprowadzono dogmat o nieomylności papieża.

1897 r. - Papież Leon XIII dopisuje "Biblię" do "Indeksu ksiąg zakazanych"!!!

początek XX w. - Papież Leon XIII uzasadnia karę śmierci: "Kara śmierci jest niezbędnym i skutecznym środkiem dla osiągnięcia celu Kościoła, gdy buntownicy wystąpią przeciw niemu i naruszą jedność duchową".

początek XX w. - Pius X oświadczył dosłownie: "Religia żydowska była podstawą naszej religii, została jednak zastąpiona nauką Chrystusa i nie możemy uznać dalszej racji istnienia tamtej".

1917 r. - Heretycy mogą odetchnąć ulgą. Po prawie 700 latach nowy "Codex Juris Canonici" znosi tortury! Duży wpływ na decyzję miało powstanie komunizmu w Rosji, którego Kościół się przestraszył.

-kośół nie jest zły - on jest BARDZO ZŁY (2012-12-07 17:41:54 - IP: ***.117.241.143)

1545-1563 r. - Na Soborze Trydenckim ogłoszono, że prawdę religijną wyraża w równym stopniu Biblia, co tradycja, a jedyne i wyłączne prawo interpretacji Pisma Świętego spoczywa w rękach Kościoła. Uznano, że sakramenty są niezbędne do uzyskania zbawienia. Utworzono indeks ksiąg zakazanych, który przez 400 lat będzie krępować wolność myśli, sumienia i naukę.

1568 r. - Hiszpański trybunał inkwizycji wydaje nakaz śmierci na trzy miliony Niderlandczyków, którzy - jak brzmi hasło wypisane na kapeluszach "gezów" - wolą być "raczej Turkami niż papistami".

1572 r. - We Francji 24 sierpnia w masakrze znanej pod nazwą Dnia Świętego Bartłomieja zamordowano 10 000 protestantów. Papież Grzegorz XIII napisał potem do króla Francji Karola IX: "Cieszymy się razem z tobą, że z Boską pomocą uwolniłeś świat od tych podłych heretyków".

-zbrodnie kościoła (2012-12-07 17:40:35 - IP: ***.117.241.143)

1484 r. - Papież Innocenty VIII oficjalnie nakazał palenie na stosach kotów domowych razem z czarownicami. Zwyczaj ten był praktykowany przez trwający setki lat okres polowań na czarownice.

1492 r. - Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską mordowano. Gdy była taka sposobność, przed zabiciem oporni Indianie byli przymusowo chrzczeni.

1493 r. - Bulla papieska uprawomocniła deklarację wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa. W praktyce kobiety i mężczyzn szczuto psami karmionymi ludzkim mięsem i ćwiartowanymi żywcem indiańskimi niemowlętami. Wbijano ciężarne kobiety na pale, przywiązywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem. Mordowano, gwałcono, ucinano ręce, nosy, wargi, piersi. Gdy katoliccy "misjonarze" zawitali do Meksyku, żyło tam około 11 milionów Indian, a po stu latach już tylko półtora miliona. Szacuje się, że w ciągu 150 lat zabito co najmniej 30 milionów Indian.

XV i XVI w. - Na soborze Florenckim i Trydenckim wprowadzono dogmat o czyśćcu. Kwitnie praktyka sprzedaży odpustów od kar czyśćcowych.

1542

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry