Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77139) 
W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.
- Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.
Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)
- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)
- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)
Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej
zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i
swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i
TV TRWAM .
Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00. Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.
Przypisy:
(1) Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2) RadioMaryja.pl: „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/
/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/
Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (214) |
-Piotr Zabielski (2012-12-08 15:29:08 - IP: ***146.81.41)
Witam serdecznie na "komentatorowni"... szczegolnie tych, ktorzy wiedza co
przemyslanie pisac a swoim podpisem wzbogacaja innych swoja odpowiedzalnoscia
za slowa.
Pozdrawiam serdecznie uczestnikow MARSZU dla PRAWDY i Prawomownych
Mediow w tym TVTRWAM jaki odbywa sie w moim miescie wzrastania Busku-
Zdroju. Sam fakt wyrazania Woli tego srodowiska w sposb uzewnetrzniany zbiorowo
jest wielka sprawa dla mieszkancow. Busko - Zdroj nie spi. 139 z kolei MARSZ jest
piekna wizytowka na przyszle poczynania BUSZCZAN kiedy przyjdzie czas Wyborow.
Nie moze byc Wyborow bez WYBOROW ! Nasza mala Ojczyzna jaka jest Ziemia BUSKA
i Ziemia Swietego KRZYZA tez wymaga naszej troski wlasnie w momentach egzaminow
takich jak wyrazenie zdania w obronie katolickich mediow. W obronie tych wszystkich
mediow, ktore siegaja po prawde i ja przekazuja. Niewiele ich jest a wiec i walka o dostep do
Prawdy trudniejsza. Szkoda, ze przez minione lata spontanicznie prawo na Multipleksie I
nie wystepuja SOLIDARNIE indywidualni redaktorzy, publicysci, pismaki gazetowi calej Polski.
Czyz nie sa za przekazywaniem PRAWDY ? To bardzo wiele mowi. Marsz BUSKI jest dla mnie jak i calego srodowiska BUSKIEGO wyroznieniem. To sobie cenie i pozdrawiam wszystkich jego organizatorow i uczestnikow a takze tych co oczekuja przejecia "Z MARSZU" stosownych petycji aby je dalej przekazac.
SZCZESC BOZE.
Piotr Zabielski ROYAL POLONIA RP
b.mieszkaniec Buska-Zdroju
b. Przew. KZ NSZZSolidarnosc w PPUzdrowisko Busko-Solec
b. Internowany
Z paszportem PRL-owskim w jedna strone na Emigracji od 04 lutego 1984 r
-Zacny Buszczanin (2012-12-08 13:14:20 - IP: ***.29.86.66)
W Busku nie ma ZOMO ale jest komuna mentalna jak spiewał Kazik, polskojęzyczne homo sovietikus wychowane na Czterech pancernych i Kupie Powiatowym. Pozdrowienia dla ONR Kielce za uczestnictwo, jakby co to pomogę nakopać w srakę miejscowemu lewactwu. Niech zyje Wielka Polska.
-Rabin (2012-12-08 12:08:55 - IP: ***185.36.37)
Stałbyś na baczność, gdyby przyjechał rebe?
-jack (2012-12-08 11:57:35 - IP: ***185.36.37)
W wolnym kraju każdy, kto spełnia warunki powinien dostać koncesję. Czy więc ten kraj jest wolny.
Zastanawia obecność na tym forum dziwnych ludzi. Niby Polaków ...
-Papaja (2012-12-08 11:25:55 - IP: ***.238.71.249)
dzisiaj w busku bierzmowanie specjalnie ten marsz dziś żeby biskup widział
-Ekobusko (2012-12-08 08:59:25 - IP: ***.56.169.20)
Proponuję abyście obrońcy Trwam zrobili z tego marszu radosny happening, niż zwykły przemarsz polityczny.
Takie radosne pieśni, baloniki, rozdawanie gadżetów związanych religia katolicką i telewizją Trwam np. smycze, breloczki, spinki, długopisy, zabawki dla dzieci etc. Pokażcie radosną twarz swojej sprawy.
-* (2012-12-07 23:56:40 - IP: ***.170.130)
nikt rozsądny do marszu się nie przyłączy.
-Do wahających się, w imieniu tych co jutro pójdą na Marsz (2012-12-07 23:14:37 - IP: ***.117.241.143)
[b]Chodźcie z Nami dziś nie biją![/b]
w Busku nie ma ZOMO, więc nie będzie pałowania i gumowych kul jak w Warszawie 11.11 na Marszu Niepodległości.
ps. Wpis powinienem tu wstawić po północy, ale idę już spać, więc wyprzedzam nieco czas dla zachowania rymu.
-agnostyk (2012-12-07 23:00:23 - IP: ***.56.173.64)
@***.117.241.143
Masz rozdwojenie jaźni? Raz atakujesz kościół, raz stajesz po stronie Trwam?
Czy jakaś niby cudowna zbieżność części widocznej numeru IP (trzy pierwsze cyfry są ukryte)?
-do admina (2012-12-07 22:40:23 - IP: ***.117.241.143)
Uprzejmie przepraszam za poniższe oskarżenie o stronniczość i wykasowanie wpisu - są one opublikowane. Cofam moją krytykę i przepraszam raz jeszcze.
-Ekipa TV TRWAM podczas Marszu (2012-12-07 22:34:46 - IP: ***.117.241.143)
Jutro do Buska przyjedzie relacjonować na żywo Mszę i Marsz w obronie katolickich mediów TV TRWAM.
prośba do admina by nie wycinał tej informacji, jak uczynił to z wcześniejszą wersją tej informacji- takim bowiem działaniem daje przykład swojej stronniczości
-agnostyk (2012-12-07 22:21:20 - IP: ***.47.97.99)
@***.117.241.143
Moja Ty ludzko inteligencjo, widzisz i nie grzmisz, takie ilości głupot pisanych dawno nie widziałem.
Jest ich aż tyle, że nie chce się do nich nawet człowiek odnosić, bo swoje życie i szkoda czasu.
A z historia i wiedzą kolo jesteś na bakier i to mocno, choć czasami dość sprytnie próbujesz manipulować faktami.
-Nowy męczennik za prawdę (2012-12-07 21:53:36 - IP: ***.170.130)
Oto narodziła się nam nowy męczennik za prawdę: Cezary Gmyz. Zeby was poszukiwacze prawdy pokręciło. Przeciez ten Gmyz zmanipulował niezwykle delikatna sprawę. Napisał ,że był trotyl
Ile kilko, dwa czy dwanaście? A może ilości śladowe typu miligram? Wystarczy rozemocjonowanemu tłumowi jedno: był trotyl. I na tym polega Gmyza oszustwo
Zresztą jak był trotyl , znaczy nie wybuchł bo wówczas ulega rozkładowi na coś co trotylem nie jest / przynajmniej dla maszyny /
-do Piotr Zabielski (2012-12-07 21:50:29 - IP: ***.117.241.143)
Panie Piotrze czy Pan aby nie jest tym Piotrem Zabielskim, który przed i w stanie wojennym był szefem uzdrowiskowej Solidarności? Tym który był za sprawą ówczesnego bodaj szefa buskiej SB, a dziś jest dobrodusznym prezesem klubu bokserskiego, szczególnie pilnowany? Tym którego aresztowano zaraz po ogłoszeniu Stanu Wojennego? Tego, którego perfidnie zaszczuto w więzieniu, a na koniec bezpowrotnie wydalono z kraju wciskając jednorazowy paszport w tylko jedną stronę?
Jeśli to Pan to składam Panu PAnie Piotrze wyrazy głegokiego szacunku!
Chwała Bohaterom!
-Sympatyk mediów katolickich (2012-12-07 21:40:14 - IP: ***.117.241.143)
Dowiedziałem się właśnie, że [b]jutro do Buska na Mszę i Marsz w obronie TV TRWAM i wolności mediów katolickich przyjedzie ekipa TV TRWAM z Torunia![/b]
Brawo! Polska i świat zobaczą, że w Busku mieszkają nie tylko komuszki i arbuzy, nie tylko posłowie nadużywający alkoholu, lekarze gwałciciele, policjanci biorący łapówki ale są też normalni ludzie, którym zależy na dobru Polski i Polaków.
I tak jak napisał tu trochę wcześniej Piotr Zabielski - Marsz w obronie TV TRWAM to Marsz w imię PRAWDY, za głoszenie której znów w ponoć wolnej Polsce, Polsce, tak jak to było za PRLu, ludzi się prześladuje. Za jej głoszenie, tak jak wtedy, wyrzuca się z pracy - Cezary Gmyz, likwiduje redakcje pism - Uważam Rze, utrudnia dostępność widzom do TV TRWAM, poprzez opartą na wątpliwych argumentach odmowę miejsca na PAŃSTWOWYM multipleksie, telewizji dostępu do której poprzez multipleks żąda ponad 2.400.000 Polaków, utrudnia rozwój mediom katolickim przez narzucanie im nieuzasadnionych gigantycznych opłat, itd.
Życzę więc za Piotrem Zabielskim Buszczanom, a szczegolnie mlodziezy aby ten Marsz byl poczatkiem lub kontynuacja
ich walki o swiadomosc swojej roli w zyciu. Swiadomosc opartej na poszukiwaniu i poslugiwania sie PRAWDĄ. Można wladac roznymi jezykami ale jezyk prawdy jest i pozostanie jeden.
Tylko PRAWDA nas wyzwoli
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.