swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Marsz w obronie katolickich mediów

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77138)  Wersja do druku

W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.

 - Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.

Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

 marsz_tvtrwam001.jpg

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

marsz_tvtrwam002.jpg

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)

marsz_tvtrwam003.jpg 

- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)

- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)

marsz_tvtrwam004.jpg 

marsz_tvtrwam005.jpg

Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i TV TRWAM . 

Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00.  Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.

Przypisy:
(1)    Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2)    RadioMaryja.pl:  „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/

 

/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (214)
     

- (2012-12-08 21:19:41 - IP: ***.117.241.143)

Caritas obraca w skali ogólnopolskiej gigantycznymi pieniędzmi pochodzącymi ze zbiórek społecznych, od instytucjonalnych darczyńców, z nawiązek sądowych, z budżetu państwa i z własnej działalności gospodarczej. Ekonomiści, których prosiliśmy o szacunki, mówią o kwotach łącznych od 1,5 do 2,5 miliardów złotych rocznie. Około 30 procent z tej kwoty wspomaga ubogich. Co dzieje się z resztą? Biskup raczy wiedzieć...

- (2012-12-08 21:04:08 - IP: ***.117.241.143)

Czarne chmury zbierają się też nad duchownymi z Ratzybony. Ujawniono, że w latach 50. i 60. zakonnicy molestowali chłopców z przykatedralnego chóru. Okazało się jednak, że proceder ten trwał jeszcze w latach 90. - Gwałty i bicie były na porządku dziennym. Gwałcili nas nawet starsi koledzy. W ten sposób wymuszano totalitarny porządek - mówi "Spieglowi" jeden z byłych chórzystów. W sprawę zamieszany jest ks. Georg Ratzinger, brat papieża Benedykta XVI, który opiekował się chórem. Duchowny zaprzecza, by wiedział o molestowaniu, ale przyznaje, że zdarzało mu się spoliczkować niesfornego ucznia. Według "Spiegla" Ratzinger był cholerykiem i bywało, że wściekły rzucał w chórzystów krzesłami

- (2012-12-08 20:56:09 - IP: ***.117.241.143)

Ostatnio prasa ujawnia coraz więcej skandalicznych informacji dotyczących kościoła katolickiego. Dotyczy to przemocy i seksualnego wykorzystywania dzieci i młodzieży.Wspólną cechą wszystkich tych ponurych historii to zamiatanie brudów pod dywan i przemożna chęć ich ukrycia. Metoda bardzo skuteczna od wielu wieków. Jednak ostatnio zawodzi. I zdaje się, że teraz kościół zbiera żniwa swej żałosnej strategii.

Skandale pedofilskie wyszły na jaw w Irlandii już w latach 90., kiedy też okazało się, że część katolickich hierarchów maskowała grzechy księży. Sprawa ks. Brendana Smytha, który miał na sumieniu kilkanaście ofiar molestowania, przyczyniła się nawet do upadku rządu Alberta Reynoldsa w 1994 r.

- (2012-12-08 20:44:38 - IP: ***.117.241.143)

Zakłamanie to jedna z głównych „cnót” katolickich. Kościół wraz z katolikami potrafi wytykać innym najmniejsze grzechy. Stają się one wtedy pretekstem do nieustannego ataku, potępiania, oczerniania znanych osób, grup społecznych itd.Gdy jednak zawini ksiądz – wtedy nie można tego „roztrząsać” bo to nie po chrześcijańsku. Trzeba za to „wybaczyć” Tak też jest w przypadku biskupa Jareckiego, który pijany rozbił swój samochód.

- (2012-12-08 20:35:51 - IP: ***.117.241.143)

"Kochaniutki, bardzo oddaliłeś się od Kościoła, nie masz pojęcia o działalności charytatywnej jaką On prowadzi. Jesteś zagubioną owieczką i powtarzasz obiegowe komunały. Zapewne nie słyszałeś o księżach, którzy oddali życie za wiarę i Ojczyznę. Żal ... "

OSZOŁOMIE - jaką to działalność prowadzi kościół - caritas??? IDIOTO kościół wspiera z tych datków zebranych od innych tylko w niewielkim procencie reszta idzie na kościół - czy widziałeś by kościół dał komu kolwiek coś ze swojego majątku ? - nigdy!!! Jcvy księża dbali o Polskę -? co ty piszesz - oni okradają Polske zobacz ile majątku posiadają - skąd ? z Polski - religia w szkołach gdzie płaci sie tym darmozjadom z publicznych pieniędzy - mało im głoszenia wiary w kościołach? możne jeszcze do domów zaczną łazić podłe darmozjady

-niewierzący (2012-12-08 19:41:56 - IP: ***55.221.186)

same mohery. łaahahahahahhahahahaa. rydzowe mohery bleeeeeeeeeeeeeeeee.

-oo7 do *** (2012-12-08 19:32:32 - IP: ***185.61.172)

Gdzie ty tam widziałeś sporo młodzieży?!Ja widziałem DWIE młode osoby niosące jakiś transparent, byli głownie emeryci, czyli tak jak można było sie spodziewać.

-ZIOM (2012-12-08 19:29:36 - IP: ***.59.104.29)

cd... a by mieli pasmo jakby nie przespali terminu. Chcą być ponad prawem

-ZIOM (2012-12-08 19:28:05 - IP: ***.59.104.29)

Największa sekta na świecie. Kościół się od nich odcina - babka dawaj rentę :)

-kartofel (2012-12-08 19:11:50 - IP: ***150.142.214)

Nie było źle. Ok. 150 osób na 18-tys. miasto to dobry wynik. To znaczy współczynnik głupoty w Busku wynosi niecałe 1%! Patrząc ze strony organizatorów i na ich dużą determinację w celu rozpropagowania "marszu" to całkowita klapa!

-Papaja (2012-12-08 19:09:52 - IP: ***.238.71.249)

gdzie to wszystko sie odbywalo?nic nie widzialam

-*** (2012-12-08 18:13:24 - IP: ***185.30.188)

Nie było sensacji. Duża kultura i wysoka klasa.Manifestowało około 300 osób. Sporo młodzieży, trochę ludzi w wieku średnim i jakaś grupka osób starszych. Dominowała atmosfera powagi, kontemplacji, modlitwy, a także patriotyzmu.

- (2012-12-08 17:51:15 - IP: ***82.83.71)

prosze o wiadomosc z przebiegu protestu jestem ciekaw jaka byla frekwencja i jej sredni wiek

-[1] (2012-12-08 17:26:05 - IP: ***185.31.173)

Kochaniutki, bardzo oddaliłeś się od Kościoła, nie masz pojęcia o działalności charytatywnej jaką On prowadzi. Jesteś zagubioną owieczką i powtarzasz obiegowe komunały. Zapewne nie słyszałeś o księżach, którzy oddali życie za wiarę i Ojczyznę. Żal ...

- (2012-12-08 16:10:49 - IP: ***.117.241.143)

ale bzdury - czy ten kościół pomógł choć jednej osobie ??? Podobno bóg głosił nauki w których mówił o życiu w ubóstwie , skromności itp. wiec skąd w kościele taki przepych (bazylika licheń - wstyd) księża rozbijają się drogimi autami ich głównym celem jest nie głoszenie nauki bożej a jedynie dążenie do osiągnięcia jak największych dóbr materialnych

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry