swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Marsz w obronie katolickich mediów

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77150)  Wersja do druku

W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.

 - Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.

Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

 marsz_tvtrwam001.jpg

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

marsz_tvtrwam002.jpg

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)

marsz_tvtrwam003.jpg 

- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)

- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)

marsz_tvtrwam004.jpg 

marsz_tvtrwam005.jpg

Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i TV TRWAM . 

Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00.  Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.

Przypisy:
(1)    Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2)    RadioMaryja.pl:  „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/

 

/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (214)
     

- (2012-11-30 19:57:55 - IP: ***113.159.66)

Ja idę w styczniu na OSP.Przynajmiej bedę na tej imprezie i dam parę złotych na szczytny cel.

-do xyz i PK cd. (2012-11-30 19:55:32 - IP: ***.59.177.148)

Multipleks, w technice nadawania cyfrowego, to coś jakby ogólnie dostępny serwer telewizyjny, dzięki któremu niekodowane stacje mające na nim miejsce, będzie można oglądać dzięki zwykłej antenie, tak jak do tej pory można było oglądać TVP1, TVP2 , TVN czy Polsat.

-do xyz i PK (2012-11-30 19:53:51 - IP: ***.59.177.148)

TRWAM, póki co jest nadawana via satelita, więc by ją oglądać trzeba mieć (= kupić) antenę i dekoder. Nie każdego stać, tym bardziej emeryta czy rencistę, na wydatek kilkuset złotych na taki zestaw.
cdn.

-masakra (2012-11-30 19:50:14 - IP: ***.43.149.90)

Alarm mohery idą! Alarm dla normalnych.

- (2012-11-30 19:47:35 - IP: ***113.159.66)

kościół dostał 5 miliardów złotych rekompensaty za mienie zabrane przez PRL.Czego jeszsce chcą?Chcieliby zastąpić Pana Owsiaka?

-JESTEM POLAKIEM (2012-11-30 18:49:25 - IP: ***108.243.64)

Kto idzie niech się dopisze.Mam gdzieś politykę.Do zobaczenia.Pozdrawiam. Krzysiek

-P.K (2012-11-30 18:37:52 - IP: ***238.155.210)

Wiem o co chodzi z trwam, wiem też co to multipleks i wcale nie jestem zwolennikiem grupy społecznej reprezentowanej przez O, Rydzyka, przedstawiam jedynie własne zdanie nt zbliżającego się marszu. Demokracja daje szanse jego przeprowadzenia i upublicznienia poglądów uczestniczących w nim osób, za komuny wyjechało by Zomo i marsz zakończył by się w celi. To wlanie jest ta demokracja i nie chodzi tu o sprawiedliwość po czyjejś stronie. Teraz jak chcesz to możesz zrobić sobie marsz w celu ochrony psiej kupy na chodniku, a że marsz w "obronie mediów" jest bez sensu to to już problem uczestników.

-do P.K. (2012-11-30 18:28:15 - IP: ***74.250.164)

a czy Ty wiesz o co chodzi z tą telewizjaTrwam? Przecież już się sąd wypowiadał i dalej jeszcze demokracja, demokracja a sprawiedliwośc musi być po naszej stronie/ Wiesz co to multipleks?

-P.K (2012-11-30 18:17:58 - IP: ***238.155.210)

trzeba przyznać, że Rydzyk to niezły biznesmen, rozkręcił całkiem sporą machinę do zarabiania pieniędzy a jego "fani" dali by sobie za niego ręce poucinać, szkoda tylko, że nie jest uczciwy wobec wiernych i wykorzystuje wiarę do własnych interesów, co bardzo zbliża go do postępowania tak potępianego przez prawicę i kościół D. Tuska. Ciekaw jestem czy O. Rydzyk ma jakiś plan na odmłodzenie rzeszy swoich zwolenników, bo przy obecnej średniej wieku nie wróże zbyt długiej kariery w dziedzinie mediów. A co do marszu to nie piętnował bym go aż tak bardzo. Demokracja to ustrój dający obywatelom prawo do odmienności i demonstrowania poglądów bez względu czy innym się to podoba. Mają cel, chcą go osiągnąć, niech maszerują nikogo na siłę do tego nie nakłaniają a jak komuś się nie podoba to może siedzieć w domu. Zresztą internetowi "bohaterowie" for internetowych zawsze mają wiele do powiedzenia wtedy gdy są anonimowi, pamiętać należy jednak o zasadzie, że najmniej groźny ten pies, co najgłośniej szczeka.

- (2012-11-30 18:07:54 - IP: ***82.141.10)

chodzi oto zeby rencisci dawali wiecej na tace i nabijali kieszen rydzykowi

-xyz (2012-11-30 18:01:24 - IP: ***74.250.164)

czy ktoś mi jasno wyłoży o co chodzi z tą telewizją Trwam? Mogę ją oglądać bez żadnych problemów i z tego co wiem nikogo raczej nie interesuje. Na co się nie zgodziła KRRIT? Dlaczego śad administracyjny oddalił skargę na KRRiT?

-:) (2012-11-30 17:57:02 - IP: ***27.124.19)

proponuję, aby na czele pochodu demonstrujących szli biczownicy, chłoszcząc się wzajemnie i krwawiąc za grzechy niewierzących.

- (2012-11-30 17:51:37 - IP: ***82.141.10)

czemu nie ma cennika za uslugi duszpasterskie jak pochowek chrzest slub itd jak w innych krajach

- (2012-11-30 17:46:48 - IP: ***82.141.10)

wybrali date 8 grudnia nie przypadkiem bo 8 jest odpust i licza na tlumy nie brak im wyrachowania

- (2012-11-30 17:45:08 - IP: ***78.108.164)

ludzie czy wam sie w glowach poprzestawiało?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry