swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Marsz w obronie katolickich mediów

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77149)  Wersja do druku

W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.

 - Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.

Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

 marsz_tvtrwam001.jpg

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

marsz_tvtrwam002.jpg

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)

marsz_tvtrwam003.jpg 

- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)

- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)

marsz_tvtrwam004.jpg 

marsz_tvtrwam005.jpg

Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i TV TRWAM . 

Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00.  Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.

Przypisy:
(1)    Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2)    RadioMaryja.pl:  „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/

 

/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (214)
     

-do do PK (2012-11-30 22:55:44 - IP: ***74.250.164)

chodzi o czynsz za lata 1998 -2012. Co ciekawe bydynek stał się prawnie własnością kurii dopiero w 2007 roku. Ale wcześniej podlegał gruntownemu remontowi i nabrał wartości stąd żądanieJak można na łamach poznanskiej prasy przeczytać kuria nie proponowała stawki czynszu, nie zgodziła się na wykup budynku tylko naliczyła sobie czynsz. Jakoś władze Poznania z podatkiem gruntowym od obiektów koscielnych tak stanowczo nie postępujaW

-dziad z dziada (2012-11-30 22:28:50 - IP: ***115.173.168)

TRWAM - a z czym wam się to słowo najczęściej rymuje? Napiszcie.

-do do do PK (2012-11-30 22:22:41 - IP: ***5.123.221)

Zgodnie z twoja logika, ze nie nalezy placic jesli lokal uzytkuje sie niekomercyjnie, to proponuje by wszyscy lokatorzy przestali placic czynsz do spoldzielni mieszkaniowej.

-do: do do PK (2012-11-30 22:18:15 - IP: ***5.123.221)

Zaraz, zaraz, to ten budynek byl uzytkowany od 1998 czy od 1945? bo to duza roznica.

-do ,, do P.K (2012-11-30 22:02:29 - IP: ***74.250.164)

Warto wyjaśnić że nikt z używania tego budynku korzyści nie czerpał. Mieści się w nim panstwowa szkoła baletowa. Budynek został po wojnie odbudowany z ruin. O ile zwrot budynku nie budzi wątpliwości o tyle żądanie zwrotu za używanie niekomercyjne budynku raczej wzbudza obrzydzenie

-wyjaśnie o co chodzi (2012-11-30 21:54:11 - IP: ***74.250.164)

Był konkurs na możliwośc nadawania w multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Były 4 miejsca i 17 chętnych w tym Rydzykowa fundacja Lux Veritatis.
Jak wiadomo ta fundacja w konkursie odpadała więc zaskarżyła decyzję KRRiT do sądu administracyjnego. Sąd nie uległ marszom, modłom i podtrzymał decyzję KRTiT. Pod ten spór podpięli się politycy. Tyle w skrocie

Najciekawsze jest dlaczego KRTiT tak się uwzięła na wniosek Rydzyka? Z bardzo prostego powodu. W ciągu 10 lat za korzystanie z multipleksu są spore opłaty wynoszące ok 80 min zł. Fundacja Rydzyka co roku wykazuje straty więc skąd kasa? A tu jeszcze pojawiła się informacja ,że fundacja oprócz braku kasy ma do spłacenia zakonowi redempoorystów bagatela 70 mln zł.pożyczki Pojawia się problem podatku od tej pożyczki. Zodsetkami byłby spory, więc wrzask lepei zrobić że się gwałci demokrację. Politycy przeciwni obozowi rządzącemu chętnie się pod to podłączają. I tu stare powiedzennie warto przywołać: jak nie wiesz o co chodzi, napewno chodzi o kasę. A tłum się zmanipuluje, podkręci , wmówi tłumowi że szykanuje się wiernych. A u nas za wiarę chętnie ktoś polegnie. Tylko czekać Olo

-do PK (2012-11-30 21:52:27 - IP: ***5.123.221)

I co w tym dziwnego, że wlasciciel domaga przynaleznych mu pieniedzy? czy jesliby to byly twoje budynki i dzialka to odpuscilbys ich odzyskanie i podarowal odszkodowanie?

-P.K (2012-11-30 21:29:26 - IP: ***238.155.210)

" Pozew o zapłacenie ponad 12 milionów złotych za korzystanie od 1998 r. z nieruchomości należącej do Kościoła oraz wydania budynku domaga się Kuria Metropolitalna w Poznaniu od Skarbu Państwa. W piątek w tej sprawie trafił pozew do sądu. " bez komentarza.

-miszczu (2012-11-30 21:22:09 - IP: ***27.146.227)

bedo jaja. przyjdę popatrzeć

-P.K (2012-11-30 21:16:01 - IP: ***238.155.210)

Aby odbierać telewizję cyfrową również należy wydać kilka stów na dekoder i antenę więc sytuacja jest analogiczna.

-xyz (2012-11-30 20:59:31 - IP: ***74.250.164)

to dlaczego nie dostali zgody? Słyszałem ,że coś z papierami nie w porządku a dokładniej nie mogli udowodnić skąd fundacja Lyx Veritatis ma pieniądze, skoro corocznie jest na minusie. Wpłata wynosiła łącznie 20 mln

-agnostyk (2012-11-30 20:54:11 - IP: ***.47.72.211)

A co wam "tolerancyjni inaczej" przeszkadza w marszu katolików w obronie ich nielicznych mediów, ich oknie na świat?
Aż tak jesteście oczadzeń nienawiścią i rządzą krwi? Czy tak bardzo marzy się wam znęcanie nad słabszym i dziś prawie bezbronnym chłopcami do bicia?
Bo przecież dziś papista jest najłatwiejszym celem i każdy mający kompleksy chcący się dowartościować nieudacznik życiowy o osobistym poczuciu swojej świadomości pieluchy pleśni, dowartościowuje się "kopiąc" katola.
Mniej najpierw jeden z drugim ujadających pseudo niewierzący odwagę wypisać się z Kościoła i żyć uczciwie, godnie i szlachetnie.

A wy katolicy zacznijcie się lepiej szanować, bo żaden muzułmanin, żyd, czy ten od kosmity (scjentolog czy jak tam mu) nie pozwoliłby sobą tak pomiatać.

-do xyz i PK - ostatnie słowo (2012-11-30 20:05:30 - IP: ***.59.177.148)

A co do obecnej dostępności TRWAM bez satelity - można owszem, ale tylko w kablówce i to operatorów , którzy mają ją w ofercie, a z tym jest różnie.

-do xyz i PK cd. (2012-11-30 20:03:10 - IP: ***.59.177.148)

A przy okazji - satelity i dekodery do TRWAM sprzedaje m.in o.Rydzyk.
Udzielenie więc przez KRRiT miejsca na multipleksie raz, że zrówna w prawie do darmowego odbioru programów telewidzów, dwa - przy okazji odetnie jedno ze źródeł dochodu o. dyrektora i pokopie posady jego imperium.

-do xyz i PK cd. (2012-11-30 20:02:04 - IP: ***.59.177.148)

Zatem domaganie się miejsca na cyfrowym multipleksie dla TRWAM jest niczym innym jak domaganiem się widzów o to by mogli oglądać swoją telewizję, tak jak inni mogą te inne, które dostały na nim miejsce, za darmo, bez ponoszenia kosztów zakupu satelity i dekodera.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry