swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Marsz w obronie katolickich mediów

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77151)  Wersja do druku

W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.

 - Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.

Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

 marsz_tvtrwam001.jpg

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

marsz_tvtrwam002.jpg

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)

marsz_tvtrwam003.jpg 

- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)

- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)

marsz_tvtrwam004.jpg 

marsz_tvtrwam005.jpg

Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i TV TRWAM . 

Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00.  Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.

Przypisy:
(1)    Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2)    RadioMaryja.pl:  „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/

 

/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (214)
     

-- (2012-11-30 17:41:53 - IP: ***150.216.84)

- jaki zwrot majątku i za co, za dziesięciny, palenie ludzi na stosach, wsteczne poglądy i nie zapominaj kolego, że Kościół to nie jest budynek, proboszcz i biskup, ale ogół wierzących.

- (2012-11-30 17:40:56 - IP: ***82.141.10)

przyjde wtedy gdy watykan zniesie celibat w kosciele bo moze wtedy nie bedzie wylegarni pedofilow w kregach kleru

-x (2012-11-30 17:36:47 - IP: ***185.63.148)

Jestem młodziutka i przyjdę. Wsytydźcie się "Katolicy" z Buska albo się uroczyście wypiszcie z kościoła i przestańcie obchodzić katolickie święta jeżeli jesteście niewierzący.

-do poniżej (2012-11-30 17:34:04 - IP: ***74.250.164)

wszystko zostało kościołowi zwrócone z naddatkiem. Nawet za mienie na wschodzie otrzymali potężne majatki na ziemiach zachodnich. Oczywiście przeciętni śmiertelnicy takich rekompensat nie otrzymali. Mało tego, kościół dopomina się także zwrotu majątków zabranych im podczas zaborów.

-Człowiek (2012-11-30 17:32:22 - IP: ***.59.104.55)

Porażka -,-

-do : kiedy kosciol zacznie placic normalne podatki (2012-11-30 17:28:15 - IP: ***.59.177.148)

najpierw wypadałoby zapytać kiedy III RP, spadkobierczyni PRL, zwróci kościołowi wszystkie dobra, które zabrał mu Bierut i towarzysze spod znaku sierpa i młota.
Póki co chyba nawet połowy nie została oddana.
Najpierw wypadałoby chyba zwrócić własność z odsetkami a potem oczekiwać podatku od jej posiadania

-abc12 (2012-11-30 17:26:36 - IP: ***150.142.214)

Od kiedy to TV Trwam jest katolickim medium? Ciemnogród, nacjonaliści, antysemici, ksenofoby to nie są katolicy!!!! A poza tym z 50 dużo lepszych stacji, z dużo lepszą oglądalnością nie ma miejsca na multipleksie, dlaczego stacja hochsztaplera i złodzieja (gdzie są świadectwa udziałowe emerytów, które wycyganił na stocznię?) Rydzyka ma dostać miejsce w pierwszej kolejności?

-Anty TVN (2012-11-30 17:26:17 - IP: ***5.109.76)

Boli was ta informacja buskie komuszki, nie?

- (2012-11-30 17:13:57 - IP: ***82.141.10)

kiedy kosciol zacznie placic normalne podatki jak w innych krajach

-zxc (2012-11-30 17:07:41 - IP: ***29.220.25)

do niewierzacy- jak jesteś tolerancyjny to zacznij tolerować to, że ktoś tolerancyjny nie jest!

-niewierzący (2012-11-30 16:57:00 - IP: ***55.221.186)

mohery górą. ale jaja, buskie mohery wyjdą na ulice. kupa śmiechu. niewierzących w tym kraju się traktuje jak zbirów, a katolicy chcą specjalnych praw - nieporozumienie. kiedy w końcu w tym kraju zapanuje jakakolwiek tolerancja. Co do tolerancji - żebym nie został źle zrozumiany - nie mam nic przeciwko marszowi, tylko te poglądy moherowe mnie rozwalają.

-oo7 (2012-11-30 15:58:01 - IP: ***185.54.179)

Przyjde na pewno i będę robił zdjęcia :) Potem będę je wnukom pokazywał, bo pewnie mi nie uwierzą jak im będe opowiadał jaki to ciemnogród w Busku mieszkał.
A fotoreportaż zamieszczę w necie, żebyście mogli rozpoznać sąsiadów moherów :)

-Yeti (2012-11-30 15:36:39 - IP: ***150.216.84)

- Jak znam mieszkańców Buska to więcej będzie oglądających jak maszerujących, no i będzie na pewno dużo policjantów. Nie przypuszczałem, że marsze dotrą aż do nas. JESTEŚMY METROPOLIĄ, aha wczoraj było otwarcie nowego kibelka, oczywiście z pompą.

-zxc (2012-11-30 15:09:28 - IP: ***29.220.25)

oglądajcie dalej tvn, polsat i inne komunistyczne media które robią wam wodę z mózgu. I sami jesteście żałośni

-pleban z gornej parafii (2012-11-30 14:59:50 - IP: ***.117.241.143)

niech sobie u PROBOSZCZOW OGLADAJA SATELITKA ALBO KABLOWKE,STARE MOCHEROWE BERETY!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry