swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Marsz w obronie katolickich mediów

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77148)  Wersja do druku

W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.

 - Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.

Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

 marsz_tvtrwam001.jpg

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

marsz_tvtrwam002.jpg

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)

marsz_tvtrwam003.jpg 

- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)

- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)

marsz_tvtrwam004.jpg 

marsz_tvtrwam005.jpg

Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i TV TRWAM . 

Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00.  Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.

Przypisy:
(1)    Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2)    RadioMaryja.pl:  „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/

 

/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (214)
     

-Coś o ekonomiczno-finansowej zdolności podmiotów ubiegających się o miejsce na Multipleksie, cd. (2012-12-01 13:40:03 - IP: ***.59.177.148)

Lidia KOchanowicz, cd.: Spółka Stavka
to firma, której cały majątek to zaledwie 90 tys. zł. Nie posiadała ona żadnego majątku trwałego i nikogo nie zatrudniała. Oczywiste jest, że firma o tak znikomym potencjale nie mogła wykazać się środkami potrzebnymi do realizacji projektu. W przypadku Stavki wymagane były środki w wysokości około 17 mln zł. Już po terminie przyjmowania wniosków, co naszym zdaniem jest niezgodne z warunkami ogłoszenia, dołączono do wniosku promesę kredytową BRE Banku na kwotę 16,5 mln zł. Zastanawiające jest, że w dokumencie tym bank zamieścił zdanie, że Stavka posiada zdolność kredytową. Może warto spytać bankowców, jak podmiot, którego suma bilansowa wynosi 90 tys. zł, a łączny zysk za lata 2008–2010 to niewiele ponad 1 tys. zł, może posiadać zdolność kredytową na 16,5 mln zł? Zabezpieczeniem miały być: lokata środków na kwotę przekraczającą wartość kredytu i weksel własny in blanco. Bank zaznaczył również, że rozważy ewentualność zamiany zabezpieczenia części lokaty na obciążenie hipoteki nieruchomości właściciela firmy Stavka. Według „operatu szacunkowego”, który nie spełnia wymogów dla tego rodzaju dokumentów i który według mojej oceny jest fikcją, wartość tej nieruchomości to 13,7 mln zł. Jednak z ksiąg wieczystych wynika, że hipoteki tej nieruchomości są już obciążone kwotą 3 mln zł na rzecz innego banku. Oznacza to, że ewentualna wartość tego zabezpieczenia to maksymalnie 10,7 mln zł. Krajowa Rada nie zauważyła braku 6 mln zł na zabezpieczenie kredytu, choć Stavka nie posiadała żadnych innych środków ani gwarancji otrzymania finansowania.

Zatem trudno poważnie traktować wypowiedzi pana przewodniczącego Jana Dworaka o tym, że „przykładaliśmy w konkursie szczególną wagę do ekonomiczno-finansowej zdolności podmiotów

- (2012-12-01 13:30:59 - IP: ***.33.22.80)

precz z klerem ta zaraza dosc juz krwi przelala

-Gość z Gościa (2012-12-01 12:06:02 - IP: ***.59.177.148)

To co się dzieje to jest cyniczna,brutalna dyskryminacja społeczności katolickiej w Polsce, oraz łamanie Konstytucji i Karty Praw Podstawowych UE.
Tylko protest, analogiczny jak w sprawie ACTA ,oraz stanowcze stanowisko całej KEP,jest w stanie przywrócić poszanowanie prawa i wzajemny szacunek społeczny .
Jest to również, zamierzony atak konfrontacyjny rządu i PO na Kościół,celem antagonizowania społeczeństwa,likwidacji mediów katolickich i odwrócenia uwagi publicznej od spraw emerytur,lecznictwa,dyskryminacji rodzin,bezrobocia,zubożenia społeczeństwa, wzrastającego zadłużenia kraju kryzysu szkolnictwa i szerzenia przez media demoralizacji,satanizmu,okultyzmu itd.

Jak zostanie zlikwidowana TV Trwam i RM ,to już nikt nie będzie o tym wszystkim co powyżej mówił ani pisał.

-zxc (2012-12-01 10:10:22 - IP: ***.43.223.67)

czy to prawda, że świadkowie jehowy szykują kontrmanifestacje?

-sponsoring (2012-12-01 09:20:54 - IP: ***.59.177.148)

Wystrczy chyba rencistom i emerytom tych sponsorów - juz PO im zasponsorowała emeryturę po 67 roku życia - dla statystycznego mężczyzny - po śmierci, no i szybki i łatwy dostęp do lekarza - często bywa, że dopiero po śmierci.

-ilona (2012-12-01 09:20:44 - IP: ***.59.105.73)

Jak agent Tomek będzie na tym marszu, to ja też idę.

- (2012-12-01 09:14:17 - IP: ***.59.104.6)

"Słowianie.
Różnie nazywano nas na przestrzeni dziejów,
Skrawenami, Antami, Wenedami.
Mieszkaliśmy w osadach i wspólnotach plemiennych,
mówiliśmy podobnymi językami,(...)
Wierzyliśmy w tych samych bogów którzy,
objawiali się nam w działaniu ładu natury
i cyklach pór roku. Nie staraliśmy się
narzucać naszej wiary innym,
w przeciwieństwie do tych którzy swoją
wiarę przynieśli do nas na ostrzach mieczy,
kłębach ognia i dymu. Bano się nas,
ponieważ byliśmy silni i starano się
nas podzielić historią, polityką
żebyśmy byli słabsi. Chcieli nam
zabrać naszą kulturę, ponieważ
była w niej harmonia i mądrość
i w zamian dać nam obcą,
żebyśmy byli głupsi."
Donatan - Równonoc
Fragment wstępu do płyty, ale mówi wszystko..

- (2012-12-01 09:11:13 - IP: ***113.90.249)

proponuje zeby rydzyk zasponsorowal kazdemu renciscie emerytowi dekoder oraz satelite a wtedy wzrosna datki na tace to bedzie super biznes

-do: wyjaśnie o co chodzi (2012-12-01 09:04:13 - IP: ***.59.177.148)

Ty nazywasz konkursem tą wg. mnie ściemę KRRiT na możliwość nadawania na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej?!! To był taki sam KONKURS wg. mnie jak konkursy o pracę w urzędach buskich - każdy może spróbować, ale kto wygra już z góry wiadomo, cheche :)

-do: agnostyk 2012-11-30 20:54:11 (2012-12-01 08:55:54 - IP: ***.59.177.148)

SZACUN agnostyku!

Raz, że choć to bardzo trafnie ująłeś sprawę, dwa, że jasno się określasz siebie i nie jesteś dwulicowcem w przeciwieństwie do większości.

Pozwolę sobie powtórzyć twoje słowa, gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi:

"Miej najpierw jeden z drugim ujadających pseudo niewierzący - chrzczący uroczyście swoje dzieci, świętujący bogato ich pierwszą komunię, biorący ślub kościelny, chodzący do kościoła na Msze w niedzielę i ze święconką na Wielkanoc, chowający bliskich z udziałem księdza - miejcie odwagę wypisać się z Kościoła i żyć uczciwie, godnie i szlachetnie."

"A wy katolicy zacznijcie się lepiej szanować, bo żaden muzułmanin, żyd, czy ten od kosmity (scjentolog czy jak tam mu) nie pozwoliłby sobą tak pomiatać."

-k (2012-12-01 08:54:31 - IP: ***.59.104.6)

w ***ch się ludziom przewraca.....

- (2012-12-01 07:36:12 - IP: ***13.206.118)

Czytając te komentarze już wiem czemu Busko upada przecież tu sama Żydo Komuna z PO PSL nauczona nienawwidzić wszystkich i wszystkiego

- (2012-12-01 07:31:15 - IP: ***73.193.12)

W imię czego demonsrowac?W prywatnym interesie biznesmena Rydzyka? kanał októry walcza klerycy jest w pakiecie "srebrny"w kablówce.Tylko trzeba iSCdo biura obsługi /dawny biurowiec be-pu/wykupic ipłacic co m-c po 20,17 złi mozna już oglądac tv trwam.Oco im chodz?Jest okres rekolekcji w kościele i na pouczanie ludu wysłany został "uczen" biznesmenaaby robić zamet w Busku.Alud ociemniały -słucha.

-xyz (2012-12-01 01:26:20 - IP: ***74.250.164)

Otumaniony naród jest przekonany że KRRiT ogranicza im dośtęp do mediów. Jakich mediów? Kiedy ogranicza? Przecież multipleks to jeszcze przed nami a oni już o ograniczeniu?
Tzw cytowany buszczanin łże jak najęty twierdząc,że katolickie media nie mają równych praw z innymi mediami. A co to są katolickie media? Czy te zawiadywane przez księzy, czy te zawiadywane przez katolików? A cytaty Rydzyka wyjątkowe łgarstwo Np ,, Z podatków/ oczywiście nie jego/ utrzymywani są ci, którzy prześladują katolików,, Obłęd jakiś

-REDAKTORKU IDZIESZ BO JA IDĘ NA KOLANACH (2012-12-01 00:06:10 - IP: ***.0.6.231)

ALE PODGRZAŁEŚ ATMOSFERĘ W BUSKU.
ZAPEWNE ZA CO ŁASKA.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry