swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Marsz w obronie katolickich mediów

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77147)  Wersja do druku

W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.

 - Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.

Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

 marsz_tvtrwam001.jpg

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

marsz_tvtrwam002.jpg

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)

marsz_tvtrwam003.jpg 

- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)

- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)

marsz_tvtrwam004.jpg 

marsz_tvtrwam005.jpg

Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i TV TRWAM . 

Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00.  Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.

Przypisy:
(1)    Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2)    RadioMaryja.pl:  „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/

 

/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (214)
     

-Do Zacnego (2012-12-02 12:36:47 - IP: ***19.98.146)

"Widzisz drzazgę w oku brata swego a belki w oku własnym nie dostrzegasz" - gdzież zniknęły pieniądze z ratowania Stoczni? Hmm?

Ze stadionem to kpina, owszem ale tak to jest jak nie ma porządnej opozycji, która kontrolowałaby postępowania Rządu a nie skupiała się jedynie na multipleksie Tadeusza Rydzyka i Smoleńsku.
Co do kolonizacji to nie wiem czy "doszczegłeś" drogi Buszczaninie, że dzięki naszemu Rządowi w składzie PO, PIS, SLD, PSL (w szczególności tym dwóm pierwszym partiom) to Polacy kolonizują Wielką Brytanię, Irlandię, Niemcy, Francję, Włochy, Islandię, Szwecję czy Norwegię a nie na odwrót. Nas skolonizują Chińczycy i Ukraińcy, z całą pewnością nie Niemcy. Ale, parafrazując Twoją wypowiedź: " (...) żeby to doszczec tego czeba mieć trochę rozumu którym nie grzeszą ludzie czerpiący swoje mądrości z Radia Maryja i Niezależnej".

- (2012-12-02 12:22:35 - IP: ***.28.134.136)

Koleś z Hiszpanii to ty będziesz miał niedługo 20 procentowe bezrobocie i nikt ci niczego nie narzuca w przeciwienstwie do ciebie.

-www (2012-12-02 12:16:27 - IP: ***174.143.154)

co tu duzo pisaz dziadki stare beda decydowaly jak my mlodzi mamy zyc!!!! niech biora emerytury i sobie zyja. a nam nie narzucają kleru!!!!! sami wybierzemy jak zyc i juz. a wiadomo urywa im sie bo tak jak w Hiszpanii beda staly nie dlugo puste koscioly i skad utrzymac Watykan!!!

-Zacny Buszczanin (2012-12-02 11:38:25 - IP: ***.28.134.136)

No coż ja przynajmniej zdaje sobie tego sprawę a ty nie. Przyjaciół mam na całym świecie do tego unia mi nie potrzebna. Że jeszcze nie słyszysz niemieckiego to kwestia czasu, po prostu proces kolonizacji jest rozłorzony programowo w czasie, jak za pierwszego sekretarza Edwarda zadłuża się kraj a później powoli wyprzedaje się srebra rodowe. Drogi pożal się Boże, może słyszałaś o stadionie który kosztował 3 razy drożej niż podobny w Niemczech, przez którego niedomykający się dach Brytyjczycy mieli niezły ubaw przez pare tygodni, spytaj Polaków mieszkajacych nomen omen w Wielkiej Brytanii jak się bez ich winy z nich nabijano. No cóż żeby to doszczec tego czeba mieć trochę rozumu którym nie grzeszą ludzie czerpiący swoje mądrości z Gazety Wyborczej i TVN.

-moher (2012-12-02 11:27:57 - IP: ***150.142.214)

Wierzę w jednego Dyrektora, Ojca wszechmogącego, stworzyciela Radia Maryja i wszystkich rozmów niedokończonych. I w jedną satelitarną Telewizję Trwam, która z Ojca Dyrektora jest zrodzona przed wszystkimi wiekami. Moher do mohera, przelew do przelewu, dekoder prawdziwy od jednego dystrybutora. Kupiony a nie pożyczony, na pożytek Ojcu. A przez Ojca Dyrektora wszystko się stało. On to dla nas moherów i dla naszej emerytury, zstąpił z eteru i za sprawą ruskich anten stał się dla nas nadczłowiekiem. Włóczony po sądach, również za nas, pod Krajową Radą Radiofonii i Telewizji został osądzony i zwindykowany. I wniósł apelację dnia trzeciego. I wstąpił do studia Radia Maryja. I powtórnie będzie judzić wśród żywych i umarłych. A rozmowom niedokończonym nie będzie końca. Wierzę w Radio Maryja i Telewizje Trwam, które od Ojca Dyrektora pochodzą, które z Ojcem Dyrektorem wspólnie odbierają nasze uwielbienie i rentę, które mówi przez Michalkiewiczów i Nowaków. Wierze w jeden polski, nasz, toruński kościół. Słucham tylko jednego Radia od świtu do północy. I oczekuję na listonosza z rentą, którą na Radio Maryja wpłacę. Amen

-Do zacnego (2012-12-02 10:37:12 - IP: ***19.98.146)

Skoro uważasz, że jesteś niewolnikiem - Twoja sprawa. Mogę Ci jedynie współczuć.

Unia dała mi wiele: doświadczenie, trochę kasy na start w życiu i przede wszystkim przyjaciół zamieszkujących większość państw europejskich. Dzięki Schengen możemy się od czasu do czasu odwiedzać, bez najmniejszego problemu. Kasa z dotacji płynie szerokim strumieniem (a jakże, korzystam!), drogi, którymi jeżdżę - odnowione. Nie muszę jeździć maluchem czy polonezem (vide Jeremy Clarkson), właśnie dzięki Unii.
Natomiast może trochę prawdy w tym wszystkim jest lecz zamiast Germanii wpisałbym Watykan. Przedstawicieli narodu niemieckiego na ulicach nie widuję. Nie widzę też, żeby wtrącali się w moje życie. Natomiast widzę przedstawicieli Watykanu, którzy nękają moją skromną osobę na każdym kroku. Maszerują (utrudniając mi przejazd), noszą jakieś deski, wciskają mi swoje często durne poglądy. Wpychają się do polityki, kradną pieniądze publiczne, domagają się zwrotu "należnych im ziem", które sami ukradli kilkaset lat temu, co gorsza raz do roku próbują dostać się do mojego prywatnego domu aby i mi ukraść stówę za odprawienie guseł! Uczą dzieci durnot w szkołach, że dinozaury biegały razem z ludźmi a świat ma 6000 lat, że antykoncepcja jest be a jak pada deszcz to znaczy, że aniołki na nas sikają z chmur.

-doker (2012-12-02 10:17:10 - IP: ***48.67.191)

Niech oddadzą to co zbierał na Stocznie

-Roman Dmowski (2012-12-02 10:07:09 - IP: ***.28.134.136)

Polska musi być wielka albo nie będzie jej wcale.

-Zacny Buszczanin (2012-12-02 10:00:49 - IP: ***.28.134.136)

Ha ha a gdzie ty waściwie żyjesz jak nie w wielkiej germanii zwanej unią europejską, pomyś najpierw a później pisz. Mnie niemieckim niewolnikiem mieszkajacym w Generalnej Gubernii nie uśmiecha się żyć, może tobie ?

- (2012-12-02 07:59:04 - IP: ***.43.135.137)

Gdzie jest krzyz. !!!!!!!!!!

-do Lidia Kochanowicz itd itd..... (2012-12-02 00:53:22 - IP: ***74.250.164)

Spółka Stavka jest w połowie własnością TVN. Z kolei dla TVN kluczowym akcjonariuszem jest Canal +. Co dla tych firm za problem złożyć pisemne gwarancję dla banku w sprawie Stavki?
Kwota 17 mln nie była wymagana w momencie przystąpienia do konkursu. Wymagana była wiarygodność takiej kwoty
Tu z wiarygodnością problemu nie było choćby z uwagi na właściciela Stavki

-Do Zacnego Buszczanina (2012-12-01 23:05:17 - IP: ***.59.128.36)

Kiedyś słyszałem o Wielkiej Germanii i Wielkiej Serbii. Za każdym razem bardzo źle się to skończyło.

-enryko (2012-12-01 20:46:05 - IP: ***48.67.77)

kler ma koscioly ktore powinny nalezec do dyspozycji parafian oni to zbudowali dajac datki na budowe nie dajcie mocherom wiecej oni sa jak wilki glodni do wykorzystania najwnej owieczki

-mariusz (2012-12-01 14:35:59 - IP: ***.212.230.138)

ale czad śmiać mi się chce z tej ciemnoty przecież rydzyk nie był nigdy dostępny na naziemnych nadajnikach tylko satelitarnych przecież każdy może kupić sobie dekoder sat ustawić talerz na astre i oglądać tv trwa ale pis i ten z torunia wywachali kolejny pomysl jak podzielić polskę i polaków ale fakt faktem cieszy mnie to że jestem w tej lepszej grupie i nie czuje się dyskryminowany przez państwo :) a dla mocherow info że Jezus nie potrzebował tv i radia ale co wy wiecie o piśmie św o katolickiej wierze ciemny tłum zmanipulowany przez sektę

-Zacny Buszczanin (2012-12-01 13:50:32 - IP: ***40.155.14)

Niech żyje WIELKA POLSKA, wszyscy na marsz !!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry