swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Marsz w obronie katolickich mediów

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77140)  Wersja do druku

W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.

 - Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.

Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

 marsz_tvtrwam001.jpg

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

marsz_tvtrwam002.jpg

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)

marsz_tvtrwam003.jpg 

- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)

- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)

marsz_tvtrwam004.jpg 

marsz_tvtrwam005.jpg

Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i TV TRWAM . 

Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00.  Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.

Przypisy:
(1)    Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2)    RadioMaryja.pl:  „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/

 

/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (214)
     

-Tamires (2012-12-13 04:12:25 - IP: ***.100.191.24)

1. Już można dodawać koentmarze błąd przy publikowaniu.2. Grajdol (kurier) nie wyraził chęci wspf3łpracy.3. Angielskie teksty to niestety spam dlatego wkrf3tce pojawi się nowy system identyfikacyjny (tzw. literki), ktf3ry pozwoli wyeliminować ten problem.pozdrawiam,Konrad Wąż

-Obywatel (2012-12-10 14:18:48 - IP: ***.117.240.102)

użytkownik o IP ***.238.66.240 (wgląd do pełnego IP dla prokuratury u redakcja) używa właśnie "mowy nienawiści" wobec katolików, gdzie minister Boni i buscy działacze Platformy obywatelskiej? Czemu żaden nie zareagował oburzeniem, czemu żaden nie zgłosił jeszcze do prokuratory?
Dajmy im szanse by to jeszcze sami zrobili.
A może ustawa"mowa nienawiści" nie dla obrony polaków i katolików ma być?

-um (2012-12-10 09:00:31 - IP: ***189.121.41)

Brawo, brawo !!!

-ja (2012-12-10 08:44:32 - IP: ***.116.213.239)

Pod niektórymi artykułami na tej stronie przy komentarzach nie pojawia się IP tylko sama data i godzina. A pod tym arykułem albo pod artukułami tyczącymi spraw politycznych IP się pojawia. Czyżby jakaś ukryta prewencja? Czyli- pomyśl dobrze człowieku nim coś napiszesz?

- (2012-12-09 22:56:48 - IP: ***.238.66.240)

a złapać ich i wyrżnąć tępym nożem wszystkich !!!

-ksiądz darmozjadj (2012-12-09 22:31:40 - IP: ***169.161.36)

byłbym zapomniał - córki ci za darmo nie pobłogosławię na ślubie, jej dzieci za darmo nie ochrzczę, nie dam jej komunii i bierzmowania za darmo, a co rok na kolędzie z pustą kopertą od ciebie nie wyjdę...
wyliczać ci dalej?

-ksiądz darmozjad (2012-12-09 22:26:11 - IP: ***169.161.36)

acha, no i matkę ci za darmo nie pochowam.

-ksiądz darmozjad (2012-12-09 22:24:30 - IP: ***169.161.36)

Dzielne chłopaki anonimowo wypisujący swe głęboko zakolaborowane przemyślenia - dopóki wy żyjecie, ja będę zawsze o krok od was. Zawsze będę miał kasę kobiety i władzę. Dlaczego? Bo Szatan to moje prawdziwe imię!

Widzę was u siebie w niedzielę. Z kasą w zębach.

-an (2012-12-09 21:57:17 - IP: ***185.57.154)

wierzacy czy nie... ale ludzie troche więcej szacunku dla drugiego człowieka w tym chorym kraju

-do katolp (2012-12-09 16:54:39 - IP: ***.170.130)

Oj naiwny jesteś, naiwny. Nikt na tacę nie każe dawać. Ale nie o ta kasę akurat idzie. Chodzi o miliony złotych kierowane ze skarbu państwo do koscioła. W róznej formir. Upusty, zwolnienia podatkowe. Wzięcie przez państwo na etaty tysięcy funkcjonarouszy kościelnych / kapelani, nauczyciele itp /

Piszesz, że nikt na siłę nie każe wierzyć. Otóż karze. Nie jak w średniowieczu ale metodami bardziei finezyjnymi i bezwzględnymi. Oto nauka religii w szkole, udział księdza w radzie pedagogicznej, religia już w przedszkolu. To jest siłowe działanie

- (2012-12-09 11:53:01 - IP: ***.190.70.53)

chetnie zobaczyl bym filmik z tego protestu jak to bylo zeby pozniej wnuka opowiedziec jaki to polski narod jest strasznie wierzcy bo mieszkam za granica od 30 lat a takiego cyrku jeszcze tu nie bylo

-lll (2012-12-09 02:32:35 - IP: ***.43.194.133)

I co ty ryży tusku na to?

- (2012-12-09 00:11:16 - IP: ***.59.105.53)

POLECAM KSIĄŻKĘ "BÓG UROJONY"

-katol (2012-12-08 21:56:58 - IP: ***27.129.53)

Ale nawalacie na kościł... czemu takie problemy z kościołem macie ,że tyle nienawiści ?

nikt nie każe wam dawać na tace !!!
nikt nie każe wam wierzyć na słe wbrew waszej woli !!!
społeczność daje pieniądze na caritas i to ich sprawa !!!
słuchają radia to też ich sprawa !!!


nie kojarzyć kościoła tylko z rydzykiem i mocherami!!!

macie problem z księżmi ? zgwałcił was któryś ? który ?

-Zabane te posty z ***.117.241.143 (2012-12-08 21:52:58 - IP: ***.47.110.83)

ciekawy jest ten numer IP ***.117.241.143, zobaczcie inne posty np ten "-Sympatyk mediów katolickich (2012-12-07 21:40:14 - IP: ***.117.241.143), albo ktoś ma rozdwojenie jaźni, schizofrenia, albo mamy do czynienia z starym antagonizowanym małżeństwie na temat wiary. ;P
Chyba, że IP z jakiejś buskiej kafejki internetowej.
W każdym razie mam raz to posty pochwalne i za Trwam, a drugi raz wściekłe ataki wrogości jakby człowieka żyjącego i żywiącego się nienawiścią do kościoła katolickiego. I tak ma przemian, raz takie raz owakie.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry