swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Marsz w obronie katolickich mediów

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-06 10:45:22 (czytane: 77146)  Wersja do druku

W sobotę 8 grudnia 2012 r. o godzinie 15:00 ulicami Buska-Zdroju przejdzie Marsz w obronie Telewizji TRWAM – będzie to kolejna, 139 społeczna demonstracja, w obronie demokracji w mediach w Polsce.

 - Jestem dorosłym obywatelem, katolikiem, płacę podatki i sam chcę decydować o tym, co i w której telewizji będę oglądać. Nie zgadzam się by KRRiT, instytucja utrzymywana z moich pieniędzy, decydowała o tym za mnie i jak cenzura za PRL'u, ograniczała mój dostęp do mediów.- mówi buszczanin, który zapowiada w nim swój udział. - To skandal by w wolnej Polsce, kraju katolickim leżącym w środku Europy, media katolickie nie miały równych praw z innymi nadawcami! – dodaje.

Od chwili decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie w całym kraju i za granicą odbywają się kolejne demonstracje i nasilają protesty przeciwko dyskryminacji tego katolickiego nadawcy. Mimo iż pod petycją za jej przyznaniem podpisało się już ponad 2 400 000 osób, KRRiT nadal nie widzi powodów do zmiany stanowiska.

 marsz_tvtrwam001.jpg

- Katolicy mają swoje prawa. Są obywatelami tej samej kategorii jak ci, którzy tym krajem rządzą, a próbują nas zepchnąć do narożnika - mówi założyciel Radia Maryja i TV TRWAM, o. Tadeusz Rydzyk i podkreśla - katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy.(...) Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie, a decydenci mają służyć Narodowi. Przecież właśnie po to zostali wybrani. (1)

marsz_tvtrwam002.jpg

- Katolicy mogą się stać pariasami we własnej Ojczyźnie, jeśli nie będą reagowali na ograniczanie swoich praw i nie będą demaskować otaczającego ich zła - ostrzega redemptorysta. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików. Bo tego, co robią z Telewizją Trwam, nie da się określić inaczej. Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem" - twierdzi o. Rydzyk. (1)

marsz_tvtrwam003.jpg 

- Przede wszystkim chodzi nam o to, że nie mamy dostępu do wolnych mediów katolickich, a jedynie w tych mediach katolickich i w Telewizji Trwam, Radiu Maryja możemy usłyszeć prawdę o tym co dzieje się w naszej ojczyźnie – stwierdziła uczestniczka marszu w Opatowie 17 listopada. (2)

- Telewizji Trwam i Radiu Maryja próbuje się zamknąć usta. Komuś nie odpowiada ta prawda, komuś zależy, żeby ludzie byli nadal głupi – oświadczył inny uczestnik tej manifestacji. (2)

marsz_tvtrwam004.jpg 

marsz_tvtrwam005.jpg

Dlatego buska Rodzina Radia Maryja i miejscowy Klub Gazety Polskiej zapraszają wszystkich, którzy są za wolnością słowa w naszym kraju i swobodnym dostępem do informacji, na marsz w obronie mediów katolickich i TV TRWAM . 

Marsz wyruszy spod kościoła św. Brata Alberta w Zdroju, o godzinie 15:00.  Poprzedzi go Msza Święta w intencji przyznania TV TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich, która rozpocznie się w tej świątyni godzinę wcześniej, o godzinie 14:00.

Przypisy:
(1)    Interia.pl: „O. Rydzyk: Katolicy muszą upomnieć się o swoje prawa”, link: http://fakty.interia.pl/polska/news/o-rydzyk-katolicy-musza-upomniec-sie-o-swoje-prawa,1784877,3
(2)    RadioMaryja.pl:  „135 marszów w obronie Tv Trwam” , link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeszlo-juz-135-marszow-w-obronie-tv-trwam/

 

/Rodzina Radia Maryja i Buski Klub Gazety Polskiej/

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (214)
     

-do poniżej (2012-12-02 22:15:43 - IP: ***74.250.164)

jak będzie się koncesje nadawało w publicznym głosowaniu, Twój głos będzie ważny. Narazie trzeba za coś takiego zapłacić. A do tego Ojciec Dyrektor nie jest skłonny. Więc jak się tak nie da , to się weżmie na huki czyli protesty. Może się przestraszą

-Nik Czemny (2012-12-02 21:06:25 - IP: ***27.136.233)

A ja tam jestem za przyznaniem im koncesji,skoro takie badziewia jak TV 6 czy Polo Tv nadają to Trwam tez powinno.

-CzaCha PIStoilet (2012-12-02 20:49:36 - IP: ***.43.226.95)

I jeszcze Agenta Tomka z odsłoniętym torsem na szpice dajcie - zwolennicy Gazety NIE! Polskiej i bedzie Git

-* (2012-12-02 19:15:39 - IP: ***74.250.164)

sprawa prosta jak budowa cepa. Rydzykowa fundacja nie mogła się wykazać takimi dochodami ,że będzie mogła spłacić kwotę 10 mln. Natomiast pochwaliła się kwota znacznie więlszą ,lecz pochodząca z pożyczki. Pożyczki od redemptorystów która ma być spłacona do 2019 roku. Reasumując: spłata pożyczki, inwestycje prowadzone nie gwarantuja płynności finansowej fundacji LuX Veritatis. A roczne przychody z darowizn wiernych są coraz mniejsze. KRRTiT zwróciła się o wyjasniania skąd wezmą pieniądze, ale wyjaśnień nie otrzymała. Więc nie otrzymała koncesji. Jak się nie dało takim szwindlem to zaczęto robić marsze. Może się KRRiT przestraszy i ulegnie. Były tez wiece przed sądem Ale ten nie strachliwy potwierdził,że KRRiT działała zgodnie z prawem

-!!!!!!!!!!!!!!!!! (2012-12-02 18:28:06 - IP: ***185.30.105)

Szkoda słów1 Na tym forum dyżurują płatni demagodzy. Tfuuuuuuu!

-xyz do Lidia Kochanowicz (2012-12-02 18:07:49 - IP: ***74.250.164)

sprawę badał sąd. I mam wierzyć p Kochanowicz, która jest strona w sprawie czy sądowi administracyjnemu?
Wskazywanie, że inni są jeszcze gorsi jest dziecinadą.

-ja (2012-12-02 17:27:15 - IP: ***.43.255.34)

Jak trwam zarabia "oficjalnie" mniej niż kosztuje utrzymanie telewizji to nie ma co się dziwić że nie dostała miejsca na cyfrowym multipleksie można tylko się zastanowić gdzie i co robi nasz Urząd Skarbowy

-Lidia Kochanowicz do xyz (2012-12-02 17:10:14 - IP: ***.59.177.148)

'O nierównym traktowaniu Fundacji Lux Veritatis w staraniach o koncesję dla telewizji Trwam' wypowiada się Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis na gosc.pl, przedstawiając konkretne dane a nie ogólnikowe opinie - kto chce je poznać niech wpisze w google podany tytuł i dopisać niedziela.pl

- (2012-12-02 17:05:44 - IP: ***239.243.111)

PRECZ Z TERROREM KLERU...PROPONUJE ICH MAXYMALNIE IGNOROWAC....TAK NAPRAWDE TO MOGA NAM....NASKOCZYC;)

- (2012-12-02 15:02:17 - IP: ***117.33.181)

wspolne motto rydzyka i kiepskiego BABKA DAWAJ RENTE

-xyz (2012-12-02 13:02:21 - IP: ***74.250.164)

Ciekawe czy pozostały 12 którzy nie dostali koncesji będą wraz z Rydzykiem protestować? Czy tez w d.... maja orzeczenie sądu w tej sprawie? Ciemny, zmanipulowany naród opowiada bzdury jakoby prawa katolików były ograniczane Jakicie prawa, skoro można takie rzeczy głośno wypowiadać, demonstrować, nie zgadzać siez wyrokiem sądu,Co za idiota opowiada ,że katolicy są obywatelami drugiej kategorii? To kto jest obywatelem kategorii 1?

Za dwa lata Rydzyk i inni mogą ponownie starać sie o ten multipleks. Niech tylko przygotuja przyzwoita dokumentację finansową a najlepiej niech dadzą gwarancje bankowe. Bo gwarancje że śię wierni złoża są niestey mniej wiarygodne od gwarancji bankowych

Kolejna msza w intencji przyznania miejsca TV Trwam na multipleksie. Ileż ich było. Widać Pan nie wysłuchuje swoich wiernych. A może nie wysłuchuje bo sa manipulowani?

-degra (2012-12-02 12:59:33 - IP: ***185.30.105)

1.Najpierw walczysz z duchownymi;
2. potem z Kościołem;
3. następnie z Panem Bogiem;
4. i stajesz przed nicością!

I jeszcze jedno: szanuj dokonania swych ojców..., żebyś nie musiał uświadomić sobie słów autora "Wyzwolenia":
"Mój ojciec był bohater, a ja to jestem nic"

-do zacny Busczanin (2012-12-02 12:51:30 - IP: ***74.250.164)

Srebra rodowe sprzedajemy? Jakie srebra? Skąd się wzięły? Komuna ponoć pozostawiła zgliszcza i ruiny

Z polaków się nabijają za granicą? Bo się Polacy wyróżniaja pijaństwem, brudem nieróbstwem, jednakowym ubiorem itp. Nie wszyscy ale wystarczy pewna część typowego lujostwa zebyśmy mieli łatkę. Nie słyszałem aby tak się wyróżnali Czesie czy W egrzy

Stadion drogi? A sprawdz sobie wyceny stadionów. Zobaczyś z,że bzdury opowiadasz. Listę najdroższych stadionów publikuje Forbs

Jeśli przeciętny Buszczanin jest tak głupi jak wynika z Twoich wypowiedzi, nic dziwnego że tylko atamtąd mógł kandydować agent na posła

-Do poniżej (2012-12-02 12:51:17 - IP: ***19.98.146)

Chcesz wolnych mediów? Nie widzę przeszkód abyś założył jakąś wolną gazetę, portal bądź nawet telewizję. Możesz zacząć od internetowej.
Czy o takie wolne media Ci chodzi?

-zatroskany (2012-12-02 12:43:18 - IP: ***185.20.90)

Drodzy i nieszczęśni! Walka o Polskę wolną rozgrywa się na NASZYCH oczach, ale my tego nie zauważamy. Dlaczego pyskujemy na tych, którzy domagają się wolnych mediów? Dlaczego ... bo mamy zniewolone umysły.
A komu przeszkadzają wolne media? Naszym ciemiężycielom!
A pamiętacie co powiedział poeta o tych, którzy przywykli do niewoli?
Kto z was podniesie skargę, dla mnie jego skarga
Będzie jak psa szczekanie, który tak się wdroży
Do cierpliwie i długo noszonej obroży,
Że w końcu gotów kąsać rękę, co ją targa.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry