swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Od nowego roku płacimy podatek za psa

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-27 08:51:28 (czytane: 23377)  Wersja do druku

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 22 listopada, buscy radni zdecydowali, że od nowego roku na terenie gminy zostanie wprowadzona opłata od posiadania psów. Będzie ona wynosiła rocznie 36 złotych od jednego psa posiadanego przez osobę fizyczną.

Wprowadzenie opłaty ma na celu zmniejszenie ilości  psów bezdomnych.

Jak czytamy w uchwale: „opłata od posiadania psów płatna jest bez wezwania do dnia 31 marca roku podatkowego, a w przypadku powstania obowiązku jej uiszczenia po tej dacie, w terminie 14 dni od dnia powstania tego obowiązku. W przypadku powstania lub wygaśnięcia obowiązku uiszczenia opłaty w ciągu roku podatkowego, stawkę roczną zmniejsza się proporcjonalnie do liczby miesięcy, w których nie istniał obowiązek jej zapłaty. Obowiązek uiszczenia opłaty powstaje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym osoba fizyczna weszła w posiadanie psa i wygasa z upływem miesiąca, w którym osoba fizyczna utraciła posiadanie psa”. Opłaty należy wpłacać do kasy Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju lub na rachunek bankowy gminy.


Z mocy ustawy, opłaty od posiadania psów nie pobiera się od:

  • członków personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz innych osób zrównanych z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca stałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - pod warunkiem wzajemności,

  • osób zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - z tytułu posiadania jednego psa,

  • osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2008 r. Nr 14, poz. 92 i Nr 223, poz. 1463) - z tytułu posiadania psa asystującego,

  • osób w wieku powyżej 65 lat prowadzących samodzielnie gospodarstwo domowe - z tytułu posiadania jednego psa,

  • podatników podatku rolnego od gospodarstw rolnych - z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch psów.

/kr/


Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

Godziny emisji:

27.11.2012: godz. 10.00, 15.30, 20.00

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (92)
     

- (2012-11-27 17:55:29)

A CO JAK MA SIĘ PSA ZE SCHRONISKA????????????????????????

-b (2012-11-27 17:54:53)

z tych pieniedzy bedzie oplacony wyłapany pies z buska!mimo, że powinna gmina miec środki na to, ale po co wydawać na psy jak mają nieroby urzedowe na swoje uciechy!!!!
super!karma weterynarz i jeszcze podatek! RADNI WRACAĆ SZYBCIUTKO DO JASKIŃ!

- (2012-11-27 17:50:37)

UTRZYMANIE PSA NIE KOSZTUJE MALO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I JESZCZE TO DOWALILI PUSTAKI!!!!!!! NO BUSZCZANIE! ALE SOBIE RADNYCH POWYBIERALIŚMY...BEZMÓZGIE JEŁOPY

- (2012-11-27 17:48:13)

TO MA ZMNIEJSZYĆ BEZDOMNOŚĆ? NI9ECH SIĘ RADNI WE ŁBY WALNĄ! TO ZWIĘKSZY BEZDOMNOŚĆ, A OPLATA JEST TYLKO PO TO, ŻEBY MIELI KASE NA ODDANEGO PSA DO SCHRONISKA!!!!!CO SZKODA WAM DARMOZJADY URZĘDOWYCH PIENIĘDZY?????NA PREMIE ZA MALO ZOSTAJE????????????

-tak (2012-11-27 17:27:30)

A JA JAKO WŁASCICIEL PSA KRZYCZĘ by były miejsca gdzie można wyrzucać PSIE KUPY!!!!chcecie opłaty niech będzie wiadomo ZA CO!!!!! JAK nie ma gdzie to i właściciele nie sprzątają

-ja (2012-11-27 17:24:16)

a ja zapłace jak zobacze ze sa miejsca gdzie mozna wyrzucac psie odchody... bo niby kazdy chce by po psach sprzatac a wyrzucac to niby gdzie????? do koszy w parkach ... zobaczymy zrobią SPECJALNE wrzutki zapłace a tak niech się ciągną.a co do wpływu na bezdomne psy, żenujące litości..................

-dureń (2012-11-27 17:07:30)

co za mózg to wmyślił to ja nie wiem! To teraz spodziewajcie sie ze wiecej psów bedzie bezdomnych i w schroniskach!

-xxx (2012-11-27 16:57:29)

No chyba was posrało ze bede płacił...

-oo7 (2012-11-27 16:11:32)

A co w przypadku jeśli ktoś ma hodowlę psów?Psy są zarejestrowane w związku kynologicznym i jest co roku opłacana składka.A jesli suka się oszczeni i przybedzie kilka psów to mam płacić od każdego? Paranoja, nie mam zamiaru nic płacić i wolę w sądzie dochodzić swoich racji.

- (2012-11-27 15:47:41)

Mogę płacić podatek od psa pod warunkiem, że władze zadeklarują się publicznie, jaka kwota będzie wpływać na schronisko dla bezdomnych zwierząt

- (2012-11-27 15:44:49)

Nigdy w życiu nie zapłacę podatku od psa.Takie " chore " pomysły, to mogą być tylko w Busku.

-Do ogrodnika (2012-11-27 15:24:57)

Chyba lezales ochlany i pies lub inne zwierzatko ci nasralo do tego pustego lba !!!!!!!!
Tyle razy bylem w parku i zadnych psow nie widzialem.

-ogrodnik (2012-11-27 14:56:37)

Za psa powinni płacić 300zł rocznie, i mandaty za nie sprzątanie po 400zł, w nowym parku psy z okolicznych domów i osiedli srały na potęgę, ten park jest przesrany.Zamiast ganiać ludzi w centrum nie na pasach winni ścigać te kundle i ich panów .Jak ja bym tak jednemu pod oknem nasrał to zara by po policje dzwonił. Pies to nie zabawka niech płacą po 300 zł.

-do ponizej (2012-11-27 14:21:17)

Tak. Bo to jawne wyludzanie pieniedzy. Zamiast znalezc sposob na pozyskiwanie pieniedzy poszli na latwizne i wprowadzili podatek od psa...

-do poniżej (2012-11-27 13:59:41)

mieli Ciebie pytać czy zechciałbyś zapłacić? Zapłacisz, zapłacisz

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry