swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

XXII Sesja Rady Miejskiej na żywo w telewizji Ponidzie

Dodane: admin Data: 2012-11-22 07:31:24 (czytane: 23306)  Wersja do druku

Zapraszamy do oglądania sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, którą 22 listopada od godziny 10 będziemy na żywo transmitować w telewizji Ponidzie. A zapowiada się bardzo ciekawie.

Radni będą dyskutować m.in. nad wysokością stawek podatku od nieruchomości
czy środków transportu, a także nad określeniem metody ustalania opłaty za gospodarowanie
odpadami komunalnymi.

Podczas obrad zostaną zatwierdzone taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków dla MPGK, poznamy również wysokość stawek opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Serdecznie zapraszamy.

XXII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju odbędzie się w auli Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, ul. Mickiewicza 22.

Proponowany porządek XXII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XXII - projekty uchwał Rady Miejskiej.

Transmisja audio Sesji Rady Miejskiej.

 

Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (50)
     

-olo c.d. (2012-11-21 23:10:16)

podatek i kupy nie mają nic wspólnego ze soba. Ludziska będa płacić lub kombinować a kupy nie wezmą do ręki / przez papierek / bo się brzydzą. Na to trzeba czasu i tu zadanie dla szkół bo dzieciaki głównie z pieskami wychodza

Podatek trzeba uchwalić ale żeby ta kasa się nie rozlazła warto uchwałą ustalić na co te pieniądze. Bo przecież są nowe inwestycje / raczej mało ciekawe typuZimne Wody / które będą kosztowac / ich utrzymanie

Ulgami podatkowymi można umiejętnie sterować aby rozwiązywać psi problem w schronisku, rejestracji i czipowania, koszy na odchody / które będą na początku niszczone/ itp Tu rada ma dowolność

Podatek taki, dla niektórych znaczny wydatek powinien, przynajmniej na początku być rozłożony na raty

Nic nie szkodzi aby nieco rozszerzyć zwolnienia ustawowe np na wszystkich emerytów, na tych co wezmą psa ze schroniska itp

-lol (2012-11-21 22:25:55)

Jak kto kto? Olo.
Wielki surfer internetowy. Wademekum wiedzy teoretycznej i praktycznej. Ojciec porad i wojownik o wolność i pokój.
Tylko on może uratować i podnieść Busko na nogi i doprowadzić je do światłej potęgi w regionie, kraju i na świecie.

-````` (2012-11-21 21:57:19)

Był Wąsowicz mówili że źle ... jest Sikora też mówią że jest jeszcze gorzej .... pytam więc KTO ??? Ma być BURMISTRZEM nas wszystkich ??? Dajcie nazwiska, propozycje a poprzemy !!!!!!!!!!!!!!! LUDU BUSKA I OKOLIC

-lol (2012-11-21 21:56:05)

O jaka ironia... nie pogadasz... drugi oło,brak jeszcze głośnego wrzasku - Wolność dla psich kup!! i "Wina to katoli, polaczków i Boga!"
Puknij się jeden z drugim wojowniku antypodatkowy czasami w głowę.

-Koncepcja władzy (2012-11-21 20:26:16)

Podnieść ceny wszystkiego co się da a następnie podnieść diety

-Bus (2012-11-21 19:43:55)

Zobaczcie co się dzieje na Mickiewicza, kladą plyty granitowe i po paru dniach zdejmują , tam gdie było już posprzątane samochody ekip budowlanych wjeżdżają i olejem z wycieków pobrudzone do nie usunięcia . Plac przed Pomnikiem ulożony na szybko przed 11 listopada jest znów demontowany co na to wladze miasta i Radni ktorzy nic nie widzą tylko diety.

-xyz (2012-11-21 18:21:03)

co mają te podatki załatwić? Jaki problem rozwiązać? Zdaje się,że żadnegoJedynie zwiększenie kasy urzędu. A można i zwiększyć kasę i problem rozwiązać, tylko nalezy pomyśleć.

- (2012-11-21 17:45:25)

Miasto rządzi się swoimi prawami, a wieś swoimi. Czy zostawiasz lub zostawiłbyś psie gówno na swoim trawniku czy ogródku z kwiatami? Nie. Tak samo sprzątaj, z trawników publicznych i każdych innych terenów zielonych. Traktuj cudze jak swoje.

Popieram Ekobusko.

-* (2012-11-21 17:41:46)

wprowadzenie opłat wcale nie przełoży się na sprzątanie po psach. Teraz ludziska będą myślec: płacę więc niech sprzątają. Opłaty te moga nieco problem psi rozwiązać. Np ulga przez trzy lata dla tych co zaczipuja psa. Ulga dla tych co wysterlizuja psa. Ulga dla tych co wzięli psa ze schroniska. Ulga dla tych co sa starzy i biedni.Z drugiej strony wreszcie może powstanie rejestr właścicieli psów / rejestr psów /. Wreszcie może ktoś się zainteresuje rasami niebezpiecznymi / pozwolenia /.
A także zaprojektowanie przeznaczenia pieniędzy z psiego podatku. Np 30% schronisko, 30% czipowanie, 30 % zakup koszy na psie odchody.

- (2012-11-21 16:59:18)

A co z psami na wsiach w gminie Busko? Przecież to też gminna ziemia i kupy jednakowo śmierdzą. A co z kupami np krów? Przecież żaden rolnik nie sprząta drogi jak mu się krowa zesra gdy goni ją na pastwisko... Nie raz auto miałem ugównione przez takie niespodzianki na drodze.

-xyz (2012-11-21 16:50:35)

nie każda osoba powyżej 65 roku życia będzie zwolniona z tych opłat. Wystarczy,że mieszka razem z dziećmi czyli nie prowadzi samodzielnego gospodarstwa. Płaci

-do poniżej (2012-11-21 16:44:16)

są trzy stopnie niepełnosprawności: lekki, średni i znaczny. Jeśli ktoś ma stopień lekki lub średni czyli ledwo chodzi płaci za psa. Nie płaci ten co ma stopień znaczny. Tacy przeważnie psów nie trzymaja.Tak,że nic nie wyjaśniasz istotnego

-Informacja (2012-11-21 16:30:43)

Art. 18a pkt. 2 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 95, poz. 613 z późn. zm.) mówi, iż opłaty od posiadania psów nie pobiera się od m.in.: osób zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych; osób w wieku powyżej 65 lat prowadzących samodzielnie gospodarstwo domowe - z tytułu posiadania jednego psa; podatników podatku rolnego od gospodarstw rolnych - z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch psów.

-do ekobusko (2012-11-21 15:03:34)

trzeba mieć nieco pomyślunku. To znaczy buska władza powinna mieć przygotowując uchwałę. Koszt roczny pobytu jednego psa w schronisku napewno przekracza kwotę 36 zł. O ile , nie wiem ale dwu lub trzykrotnie. Jeśli biorący psa ze schroniska zwolnimy z opłat z tytułu posiadania psa, ile zarobimy? Zadanie dla pierwszoklasisty

Zadanie drugie. Jeśli zwolnimy z części opłat psa zaczipowanego to rozwiążemy duży problem psów bezpańskich. Można to wyliczyć

Zadanie trzecie Jeśli w uchwale nie będzie na co pieniądze z psiego podatku będa przeznaczone, zawsze będzie ich za mało. Ale jesli będą przeznaczone np na budowę psich toalet to za jakiś czas ludzie się do nich / psy też/ przyzwyczają

zadanie czwarte. Babcia emerytka mieszkająca z starym ratlerkiem będzie płaciła tyle samo co ćwok z pitbulem sposobionym do walk ?

zadanie piąte. pies w gospodarstwie spełnia określona rolę. Chłop za tego psa nie zapłaci i zaraz buskie schronisko będzie przepełnione

Trzeba mieć wyobrażnię

-Ekobusko (2012-11-21 14:11:32)

Rodowity przejdź się po Busku, po parkach i zobacz jaka jest ta kultura wyniesiona z domu.
Sankcję są konieczne, bo do niektórych przemawia tylko widmo dostania po kieszeni. Jak będzie sprzątał psie odchody po swoim pupilu, to nie będzie płacił mandatów.
Co do bezdomnych psów, to skąd one się biorą? Nie przyczynę a skutki trzeba zwalczać. Jak będą zarejestrowane i wysterylizowane psiaki to i pojawianie się bezdomnych psów się zmniejszy. W cywilizowanych krajach tak się robi i to się sprawdziło.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry